Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 1 ақпандағы N 5 өкімін іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 23 ақпандағы N 149 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 335 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 335 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Әкiмшiлiк шығыстарды қысқарту және 1999 жылдың мемлекеттiк бюджетiнiң кiрiс бөлiгiн арттыру жөнiндегі шаралар туралы" өкiмiн iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
кеңсе жиhаздарын "қымбат тұратындар" айқындамасына жатқызу жөнiнде өлшемдер белгiлесiн;
1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап автокөлiк құралдарын, қымбат тұратын кеңсе жиhаздарын сатып алуға, бұрын жүргiзiлген жөндеу бойынша кредиторлық берешектердi (1999 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша) өтеудi қоспағанда, қызметтiк үйлер мен үй-жайларға күрделi жөндеу жүргiзуге (Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінен және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитетінен басқа) арналған шығыстарды қаржыландыруды тоқтатсын;
белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына мемлекеттiк органдарды ақпараттандыруға арналған шығыстарды оңтайландыру жөнiнде ұсыныс енгiзсiн;
байланыс қызметiн көрсетулерге ақы төлеуге арналған қаражаттың жұмсалуына бақылау жасауды күшейтсiн;
1999 жылдың 25 ақпанына дейiн мерзiмде, белгiленген тәртiппен, республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен төленетiн белгiленген айлық лимиттiң шегiнде ұялы жүйе телефондары мен ұтқыр байланыстың басқа да құралдарын пайдалануға рұқсат берiлетiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне есеп бермейтiн мемлекеттiк органдар лауазымды тұлғаларының тiзiмiн белгiлеу жөнiндегi Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң жобасын енгiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.07.19. N 997
қаулысымен. P990997_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.11.19. N 1753
қаулысымен. P991753_
2. Орталық атқарушы органдар мен ведомстволар 1999 жылдың 22 ақпанынан бастап бюджеттiк қаражатты олардың басшыларының ұялы телефондар мен Үкiметтiк байланысты пайдаланғаны үшiн ақы төлеуге жұмсауды тоқтатсын.
3. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мекемелер бағдарламалардың әкiмшiлiктерi Қазақстан Республикасының Yкiметiне қызметтiк үйлер мен үй-жайларға жүргiзiлген күрделi жөндеудiң 1999 жылдың 1 ақпанындағы жай-күйi туралы ақпарат ұсынсын.
4. Мемлекеттiк органдар лауазымды тұлғаларының республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен ресми делегациялар залдары мен "VIР" залдарын пайдаланғаны үшiн шығыстарды өтеуiне тиым салынсын.

О мерах по реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 1 февраля 1999 года № 5
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года № 149. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 335
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 335.
В целях реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 1 февраля 1999 года № 5 N990005_ "О мерах по сокращению административных расходов и увеличению доходной части государственного бюджета 1999 года" Правительство Республики Казахстан Постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
установить критерии по отнесению офисной мебели к определению "дорогостоящая";
прекратить с 1 января 1999 года финансирование расходов на приобретение автотранспортных средств, дорогостоящей офисной мебели, проведение капитального ремонта служебных зданий и помещений (кроме Службы охраны Президента Республики Казахстан и Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан), за исключением погашения кредиторской задолженности (по состоянию на 1 января 1999 года) по ранее проведенному ремонту;
в установленном порядке внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения по оптимизации расходов на информатизацию государственных органов;
усилить контроль за расходованием средств на оплату услуг связи;
в срок до 25 февраля 1999 года внести в установленном порядке проект решения Правительства Республики Казахстан по определению списка должностных лиц государственных органов, не подотчетных Правительству Республики Казахстан, которым будет разрешено пользование телефонами системы сотовой и другими средствами мобильной связи в пределах установленного месячного лимита с оплатой за счет средств республиканского бюджета.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 19 июля 1999 г. N 997 P990997_ ; от 19 ноября 1999 г. N 1753 Р991753_ .
2. Центральным исполнительным органам и ведомствам прекратить расходование бюджетных средств на оплату за пользование с 22 февраля 1999 года сотовыми телефонами и правительственной связью их руководителями.
3. Учреждениям-администраторам программ, финансируемым из республиканского бюджета, представить в Правительство Республики Казахстан информацию о состоянии на 1 февраля 1999 года проводимого капитального ремонта служебных зданий и помещений.
4. Запретить возмещение расходов за пользование должностными лицами государственных органов залами официальных делегаций и залами "VIР" за счет средств республиканского бюджета.

5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен бiрлесiп, белгіленген тәртiппен, бiр айлық мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Yкiметiне Қазақстан Республикасы Президентiнiң аталған өкiмiнiң 4-тармағын орындау жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi, республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарды мемлекеттiк басқару органдары, сондай-ақ оларға қатысты мемлекеттік меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын органдар үстiмiздегi жылдың 1 наурызына дейiн мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне:
мемлекеттiк органдардың Астана қаласына орналасуының нәтижесiнде босаған қызметтiк үйлер мен үй-жайлар туралы, сондай-ақ бұрын басшы қызметтер атқарған мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк пайдалануында болған мемлекеттiк саяжайлар мен коттедждер туралы:
1) аталған алаңдардың кiмнiң қарауында екендiгiн;
2) оларды кiм және қандай шарттармен пайдаланатындығын көрсете отырып ақпарат;
республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекеттің үлестiк қатысы бар шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң әкiмшiлiк шығыстарын қысқарту жөнiнде ұсыныс енгiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi мүдделi министрлiктермен бiрлесiп, белгiленген тәртiппен, бiр айлық мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi қарауына бұрын шығарылған нормативтiк құқықтық актiлердi Қазақстан Республикасы Президентiнiң
аталған өкiмiне сәйкес келтiру туралы ұсыныс енгiзсiн.
8. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасы
мемлекеттік органдарының ұялы байланысты пайдалануының тәртiбi туралы
1998 жылғы 10 тамыздағы N 757
P980757_
қаулысының күшi жойылды деп
танылсын.
9. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.

5. Министерству финансов совместно с Министерством государственных доходов Республики Казахстан в установленном порядке в месячный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения по выполнению пункта 4 названного распоряжения Президента Республики Казахстан.
6. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, органам государственного управления республиканскими государственными предприятиями, а также органам, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности, в срок до 1 марта т.г. внести в Правительство Республики Казахстан:
информацию о служебных зданиях и помещениях, высвобожденных в результате передислокации в г. Астану государственных органов, а также о государственных дачах и коттеджах, находившихся ранее в служебном пользовании у государственных служащих, занимающих руководящие должности, с указанием:
1) в чьем ведении находятся названные площади;
2) кто их использует и на каких условиях;
предложения по сокращению административных расходов республиканских государственных предприятий и хозяйствующих субъектов с долевым участием государства.
7. Министерству юстиции Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами в установленном порядке в месячный срок внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения о приведении ранее изданных нормативных правовых актов в соответствие с названным распоряжением Президента Республики Казахстан.
8. Признать утратившим силу постановление Правительства
Республики Казахстан от 10 августа 1998 года № 757
P980757_
"О порядке
пользования сотовой связью государственными органами Республики Казахстан".
9. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)