Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ауыл шаруашылығы дақылдарының сортын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссиясын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 19 наурыз N 270
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ауыл шаруашылығы дақылдарының сортын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссиясы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Селекциялық жетістіктерді сынау және қорғау" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Кәсіпорын) болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорынның негізгі міндеттері ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттары мен будандарын сынау және қорғау, сорттық ресурстарды жетілдіру және өндіріске енгізу үшін жаңа перспективалы сорттарды көбейту жөніндегі шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып табылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқару органы, сондай-ақ мемлекеттік меншік құқығы субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі бір айлық мерзім ішінде:
1) Кәсіпорынның жарғысын бекітсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдансын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реорганизации Государственной комиссии по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1999 года № 270
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Государственную комиссию по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное предприятие "Испытание и охрана селекционных достижений" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Установить, что основными задачами Предприятия являются испытание и охрана сортов и гибридов сельскохозяйственных культур, совершенствование сортовых ресурсов и осуществление хозяйственной деятельности по размножению новых перспективных сортов для внедрения в производство.
3. Определить органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок:
1) утвердить устав Предприятия;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)