Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзімі өткен төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 наурыз N 291
Қазақстан Республикасының шетел несие берушілері алдындағы міндеттемелерін орындау, дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар бұрын берілген мемлекеттік емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) 1992 жылғы 6 қарашадағы N 13-6/И-947, 1993 жылғы 10 мамырдағы N 26-15/116, 1993 жылғы 25 мамырдағы N 26-15/144, 1993 жылғы 25 мамырдағы N 26-15/145, 1994 жылғы 29 маусымдағы N 22-3/42, 1995 жылғы 8 маусымдағы N Ф 22-3/8, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000001 және N 0000002, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 0000012 Қазақстан Республикасының берілген мемлекеттік кепілдіктеріне және 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқы экономбанкі) білдірген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Австрия Федеральды Қаржы министрлігі арасындағы Келісімге Өзгеріске сәйкес, шетел банктері шоттарының негізінде дәрменсіз заемшылар үшін алдағы және мерзімі өткен төлемдерді (1, 2-қосымшаларға сәйкес), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгі бағам айырмасының өзгеруін есепке ала отырып, 1999 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендіру" бөлімі бойынша көзделген қаражат шегінде төлейтін болсын;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық тексеріс жүргізсін және оларды пайдалану тәртібін бұзу фактілері анықталған жағдайда кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық полициясы комитеті мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерді орындамаған тұлғаларға банкроттық рәсімін жүргізуге дейін, сондай-ақ оларды өзге де жауапқа тарту шараларын заңдарда белгіленген тәртіппен қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі алынған қаражаттың республикалық бюджетте қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде барлық қажетті шараларды қолдансын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық комитеті мен "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) қаржылық міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты алынған мемлекеттік бюджеттік қаражаттарды қайтару жөнінде қабылданған шаралар мен олардың нәтижелілігі туралы ай сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 марта 1999 года № 291
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республикой Казахстан от 6 ноября 1992 года № 13-6/И-947, от 10 мая 1993 года № 26-15/116, от 25 мая 1993 года № 26-15/144, от 25 мая 1993 года № 26-15/145, от 29 июня 1994 года № 22-3/42, 8 июня 1995 г. № Ф 22-3/8, от 1 декабря 1995 г. № 0000001 и № 0000002, от 11 марта 1996 года № 0000012 и Изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее - Казвнешэкономбанком), и Австрийским Федеральным Министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (согласно приложениям 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год по разделу "Кредитование";
2) провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке, вплоть до проведения процедуры банкротства, а также привлечения к иной ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
4. Министерству финансов Республики Казахстан, Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) ежемесячно представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
25 наурыздағы
N 291 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы заемдарды өтеу бойынша мерзімі өткен төлемдердің
Сомасы
__________________________________________________________________________
|   Заемшы ұйым      | Төлем |  Төлем | Төлем  |Негізгі|Процент.|Басқалары|
|                    |валюта.|  күні  | сомасы |  борыш|  тер   |
|                    |  сы   |        |        |       |        |         |
|____________________|_______|________|________|_______|________|_________|
|                     Герман несие желісі
|____________________|__________________________|_______|________|________|
|"Павлодартрактор" АҚ|   DM  |13.10.98|42 062,62| 0,00  |  0,00  |42062,62
|____________________|_______|________|_________|_______|________|_________
|"Құрылысфарфор" АҚ  |   DM  |13.10.98|14 042,66|  0,00 |  0,00  |14042,66
|____________________|_______|________|_________|_______|________|_________
|"Азат" концерні     |   DM  |13.10.98|28 518,59|  0,00 |  0,00  |28518,59
|____________________|_______|________|_________|_______|________|_________
|                     АҚШ несие желісі
|____________________|__________________________|________|________|________
|"Тағам" АҚ          |  USD  |22.12.98| 3 424,26|  0,00  |  0,00  |3424,26
|____________________|_______|________|_________|________|________|________
|Барлығы             |  USD  |        | 3 424,26|  0,00  |  0,00  |3424,26
|____________________|_______|________|_________|________|________|________
|                    |   DM  |        |84 623,87|  0,00  |  0,00  |84623,87
|____________________|_______|________|_________|________|________|________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
25 наурыздағы
N 291 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы өтеу бойынша алдағы төлемдердің
Сомасы
__________________________________________________________________________
|      Заемшы ұйым            | Төлем  |  Төлем   |   Төлем    |  Негізгі
|                             |валютасы|  күні    |  сомасы    |   борыш
|_____________________________|________|__________|____________|___________
|                             Герман несие желісі
|_____________________________|____________________________________________
|"Павлодартрактор" АҚ         |  EURO | 01.03.99 |2 329 730,57|1 809499,47
|_____________________________|_______|__________|____________|____________

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 марта 1999 года № 291
Сумма
просроченных платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственную гарантию
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|      Организация   | Валюта|  Дата  |  Сумма  |Основной|Проценты| Прочие  |
|        заемщик     |платежа|платежа | платежа |   долг |        |         |
|                    |       |        |         |        |        |         |
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
|                    |Кредитная линия Германии  |        |        |         |
|____________________|__________________________|________|________|_________|
|АО "Павлодартрактор"|   DM  |13.10.98|42 062,62|  0,00  |  0,00  |42 062,62|
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
|АО "Стройфарфор"    |   DM  |13.10.98|14 042,66|  0,00  |  0,00  |14 042,66|
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
|Концерн "Азат"      |   DM  |13.10.98|28 518,59|  0,00  |  0,00  |28 518,59|
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
|                    |Кредитная линия США       |        |        |         |
|____________________|__________________________|________|________|_________|
|АК "Тагам"          |  USD  |22.12.98| 3 424,26|  0,00  |  0,00  | 3 424,26|
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
|Всего               |  USD  |        | 3 424,26|  0,00  |  0,00  | 3 424,26|
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
|                    |   DM  |        |84 623,87|  0,00  |  0,00  |84 623,87|
|____________________|_______|________|_________|________|________|_________|
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 марта 1999 года № 291
Сумма
предстоящих платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственную гарантию
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|        Организация          | Валюта |   Дата   |   Сумма    |  Основной  |
|          заемщик            |платежа | платежа  |  платежа   |   долг     |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Германии                     |
|_____________________________|_____________________________________________|
|АО "Павлодартрактор"         |  EURO  | 01.03.99 |2 329 730,57|1 809 499,47|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|

|"Құрылысфарфор" АҚ           |  EURO  | 01.03.99|  774 670,23| 694 771,51
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|"Азат" концерні              |  EURO  | 01.03.99|1 576 624,12|1 312 486,26
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|"Ауылшармаш" АҚ              |  EURO  | 01.04.99|  366 291,17|345 558,75
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|"Ауылшармаш" АҚ              |  EURO  | 01.04.99|  241 902,89| 228 210,96
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|"Екібастұзкөмір" МАҚ         |  EURO  | 01.04.99|  471 508,93| 392 463,05
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|"Екібастұзкөмір" МАҚ         |   DM   | 31.03.99|2 408 921,02| 1 853016.17
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|                         Австрия несие желісі
|_____________________________|________|_________|____________|____________
| "Фосфор" ӨБ                 |  USD   | 30.03.99|   26 024,78|    0,00
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|                            Чехия несие желісі
|_____________________________|_______________________________|___________
|"Конденсат" АБК (Чехия)      |  USD   | 30.03.99|1 836 982,64|1 666666,67
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|                             |        |         |            |
|_____________________________|________|_________|____________|___________
|Барлығы                      |  EURO  |         |5 760 727,91|4 782990,00
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|                             |   DM   |         |2 408 921,02|1 853016,17
|_____________________________|________|_________|____________|____________
|                             |  USD   |         |1 863 007,42|1 666666,67
|_____________________________|________|_________|____________|____________
Таблицаның жалғасы
_________________________
| Проценттер | Басқалары  |
|            |            |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
|  520 231,10|    0,00    |
|____________|____________|

|АО "Стройфарфор"             |  EURO  | 01.03.99 |  774 670,23|  694 771,51|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|Концерн "Азат"               |  EURO  | 01.03.99 |1 576 624,12|1 312 486,26|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|АК "Сельхозмаш"              |  EURO  | 01.04.99 |  366 291,17|  345 558,75|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|АК "Сельхозмаш"              |  EURO  | 01.04.99 |  241 902,89|  228 210,96|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|ГАО "Экибастузкомир"         |  EURO  | 01.04.99 |  471 508,93|  392 463,05|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|ГАО "Экибастузкомир"         |   DM   | 31.03.99 |2 408 921,02|1 853 016,17|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Австрии         |            |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|ПО "Фосфор"                  |  USD   | 30.03.99 |   26 024,78|    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                                                                           |
|                             |Кредитная линия Чехии           |            |
|_____________________________|________________________________|____________|
|АСП "Конденсат" (Чехия)      |  USD   | 30.03.99 |1 836 982,64|1 666 666,67|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|Всего:                       |        |          |            |            |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |  EURO  |          |5 760 727,91|4 782 990,00|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |   DM   |          |2 408 921,02|1 853 016,17|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |  USD   |          |1 863 007,42|1 666 666,67|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
Продолжение таблицы
__________________________
|  Проценты  |   Прочие   |
|            |            |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
|  520 231,10|    0,00    |
|____________|____________|