Алматы қаласында (1999 жылғы мамыр) Парсы шығанағындағы араб мемлекеттерінің ынтымақтастығы кеңесіне (ПШАМЫК) мүше елдердің бірінші сауда көрмесіне қатысушы фирмаларға кедендік жеңілдіктер беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 9 сәуір N 391
Парсы шығанағындағы араб мемлекеттерінің ынтымақтастығы кеңесіне (ПШАМЫК) мүше елдермен сауда-экономикалық және инвестициялық ынтымақтастықты жандандырудың, ықтимал инвесторларды тартудың қажеттілігіне байланысты, сондай-ақ ПШАМЫК Сауда-өнеркәсіп палаталары федерациясының өтінішін назарға ала отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Алматы қаласындағы "Атакент" Қазақстан іскерлік ынтымақтастығы орталығының аумағында Парсы шығанағындағы араб елдерінің бірінші сауда көрмесін өткізу ұйымдастырылсын.
2. Былай:
1) аталған көрмеге шетелдік қатысушылар әкелген тауарлар уақытша әкелінген кедендік режимде рәсімделеді және импортталатын тауарлар кедендік баж және салықтарды төлеуден босатылады;
2) уақытша әкелінген кедендік режимде рәсімделген тауарларды иеліктен айырған жағдайда, импортталатын тауарларға тиісті кедендік төлемдер және салықтар қолданылып жүрген заңдарға сәйкес төленеді деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті "Атакент" Қазақстан іскерлік ынтымақтастығы орталығының аумағына көрмені өткізу үшін әкелінген тауарларды кедендік рәсімдеуді қамтамасыз етсін.
4. Шет ел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктері үшін кедендік жеңілдіктерді бере отырып, көрмені өткізуге жәрдем көрсету үшін Қазақстан Республикасына дипломатиялық арналар бойынша әкелінген баспа, жарнама және кәдесый өнімдерін кедендік рәсімдеу жүзеге асырылсын.
5. Мәселелерді жедел шешу және көрмеге практикалық жәрдем көрсету үшін Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының төрағалығымен және құрамына Сыртқы істер министрлігінің, Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің, Мемлекеттік кіріс министрлігінің, Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігінің, "Атакент" Қазақстан
іскерлік ынтымақтастығы орталығының өкілдері кіретін жұмыс комиссиясы
құрылсын.
6. Аталған ведомстволар осы қаулы шыққан соң төрт күн мерзім
ішінде жұмыс комиссиясының құрамына кандидатураларды ұсынсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Үмбетова А.

О предоставлении таможенных льгот фирмам-участницам первой торговой выставки стран-членов Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива (ССАГПЗ) в городе Алматы (май 1999 года)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года № 391
В связи с необходимостью активизации торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества со странами-членами ССАГПЗ, привлечения потенциальных инвесторов, а также принимая во внимание просьбу Федерации Торгово-промышленных палат ССАГПЗ, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Организовать проведение первой торговой выставки арабских стран Персидского залива на территории Казахстанского центра делового сотрудничества (КЦДС) "Атакент" в городе Алматы.
2. Установить, что:
1) товары, ввозимые иностранными участниками указанной выставки, оформляются в таможенном режиме временного ввоза и освобождаются от уплаты таможенных пошлин и налогов на импортируемые товары;
2) в случае отчуждения товаров, оформленных в режиме временного ввоза, причитающиеся таможенные платежи и налоги на импортируемые товары уплачиваются в соответствии с действующим законодательством.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить таможенное оформление товаров, ввозимых для проведения выставки, на территории КЦДС "Атакент".
4. Осуществить таможенное оформление печатной, рекламной и сувенирной продукции, ввозимой по дипломатическим каналам в Республику Казахстан для оказания содействия в проведении выставки, с предоставлением таможенных льгот для дипломатических представительств иностранных государств.
5. Для оперативного решения вопросов и оказания практического содействия выставке создать рабочую комиссию под председательством Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и в составе представителей Министерства иностранных дел, Министерства энергетики, индустрии и торговли, Министерства государственных доходов, Министерства транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан, КЦДС "Атакент".
6. Указанным ведомствам представить в четырехдневный срок после выхода
настоящего постановления кандидатуры в состав рабочей комиссии.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
И.Сельдемирова)