"Республикалық ипотекалық несиелендіру қоры" акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 29 сәуір N 524
Ауыл шаруашылығында реформаларды қолдауды қамтамасыз ету және нарықтық қатынастарды дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Жарғылық қорында 1999 жылға арналған республикалық бюджетте ауыл шаруашылығында реформаларды мемлекеттік қолдауға Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне көзделген қаражаттың есебінен 50 (елу) миллион теңге сомасында мемлекеттің 100 проценттік қатысуымен "Республикалық ипотекалық несиелендіру қоры" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) бір ай мерзімде Қоғамның жарғысын бекітсін және тіркесін;
2) Қоғамға қызметтің мынадай негізгі бағыттарын белгілесін:
жердің және ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің жерді пайдалану құқықтарының кепілімен берілген несиелерді қайтарудың кепілдіктерін беру;
жер учаскелерінің және жерді пайдалану құқықтарының құнын бағалау жөніндегі және жер учаскелері мен жерді пайдалану құқықтарының ипотекалық несиелерді қамтамасыз етуге кепілі туралы құжаттарды ресімдеу жөніндегі жұмысқа қатысу;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы  қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О создании акционерного общества "Республиканский фонд ипотечного кредитования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года № 524
В целях обеспечения поддержки реформ в сельском хозяйстве и развития рыночных отношений Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать открытое акционерное общество "Республиканский фонд ипотечного кредитования" (далее - Общество) со 100-процентным участием государства в уставном капитале в сумме 50 (пятьдесят) миллионов тенге за счет средств, предусмотренных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в республиканском бюджете на 1999 год на государственную поддержку реформ в сельском хозяйстве.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в месячный срок утвердить и зарегистрировать устав Общества;
2) определить Обществу следующие основные направления деятельности:
предоставление гарантий возврата кредитов, выданных под залог земли и прав землепользования сельскохозяйственным товаропроизводителям;
участие в работе по оценке стоимости земельных участков и права
землепользования и по оформлению документов о залоге земельных
участков и права землепользования в обеспечение ипотечных кредитов;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Э.Жакупова
Л.Цай)