Киікті қорғау және өсімін молайту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 29 сәуір N 527
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағында 1999-2000 жылдары киікті аулаудың барлық түріне тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі мүдделі министрліктермен және ведомстволармен бірлесіп 1999-2000 жылдардың есебі деректерінің негізінде белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне киікті аулауға тыйым салу мерзімін ұзарту туралы немесе оларды алдағы жылдары үшін мүмкін шектеулі пайдалану туралы ұсыныс жасасын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Ішкі істер министрлігімен және Ауыл шаруашылығы министрлігімен бірлесіп бір ай мерзімде ауланған киік өнімін республикадан тысқары заңсыз әкетудің жолын кесу жөнінде шаралар қолдансын.
4. Ақтөбе, Атырау, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері бір ай мерзімде Қазақстан Республикасы Табиғат ресурстары және қоршаған ортаны қорғау министрлігінің, Ішкі істер министрлігінің және Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман, балық және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық органдарымен бірлесіп киікті заңсыз аулауға қарсы күрес, сондай-ақ экобиологиялық тепе-теңдікті сақтау мақсатында қасқырларды ату жөніндегі іс-шараларды әзірлеп, оның орындалуын ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2000 жылға
арналған республикалық бюджетті жасау кезінде киікті қорғау және оның
есебін жүргізуге қажетті қаражат көздесін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по охране и воспроизводству сайгака
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1999 года № 527
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Z933300_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить все виды добычи сайгаков на территории Республики Казахстан на 1999-2000 годы.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами на основании данных учета 1999-2000 годов представить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения о продлении срока запрета добычи сайгаков или о возможном ограниченном их использовании на последующие годы.
3. Министерству государственных доходов совместно с Министерством внутренних дел и Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок принять меры по пресечению незаконного вывоза за пределы республики продукции добычи сайгаков.
4. Акимам Актюбинской, Атырауской, Жамбылской, Западно- Казахстанской, Карагандинской, Кызылординской, Мангистауской и Южно- Казахстанской областей в месячный срок совместно с территориальными органами Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды, Министерства внутренних дел и Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан разработать и организовать выполнение мероприятий по борьбе с незаконной добычей сайгаков, а также в целях сохранения экобиологического равновесия отстрелу волков.
5. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании республиканского бюджета на 2000 год предусмотреть необходимые средства на охрану и учет численности сайгака.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан