Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 1701 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 12 мамыр N 567. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.10.17. N 1041 (қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан зейнетақы төлемдерін тағайындаудың тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 1701  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 52, 481-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауы мен мәтініндегі "тағайындаудың" деген сөзден кейін "және жүзеге асырудың" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан зейнетақы төлемдерін тағайындаудың тәртібі туралы ережеде:
атауы мен 1-тармақтағы "тағайындаудың" деген сөзден кейін "және жүзеге асырудың" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтағы және 11-тармақтың төртінші абзацындағы "халықты әлеуметтік қорғау органдары" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктері" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақ алынып тасталсын;
20-тармақтағы "халықты әлеуметтік қорғау органы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктері Орталықтың аудандық (қалалық) бөлімшелері арқылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Зейнетақы төлемдерін 10 күн мерзімде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктері арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі тағайындайды және өкілдіктердің бастықтары бекітеді.
Орталықтың аудандық (қалалық) бөлімшелері азаматтардың ұсынылған өтініштері мен құжаттарының негізінде Орталықтың облыстық (Астана және Алматы қалалық) бөлімшелері арқылы 5 күн мерзімде құжаттар мен зейнетақы төлемдерін тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктеріне жолдайды.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктері Орталықтың облыстық (Астана және Алматы қалалық) бөлімшелерінен құжаттар мен шешімнің жобасы түскен күннен бастап 5 күн мерзімде зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы не тағайындаудан бас тарту туралы шешімді Орталықтың облыстық (Астана және Алматы қалалық) бөлімшелері арқылы Орталықтың аудандық (қалалық) бөлімшелеріне береді";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 года N 1701
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 1999 года N 567. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 октября 2005 года N 1041 (P051041)(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.10.2005 № 1041 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1997 года N 1701 "Об утверждении Положения о порядке назначения пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 52, ст. 481) следующие изменения и дополнения:
в названии и в тексте после слова "назначения" дополнить словами "и осуществления";
в Положении о порядке назначения пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, утвержденном указанным постановлением:
в названии и в пункте 1 после слова "назначения" дополнить словом "и осуществления";
в пункте 2 и абзаце четвертом пункта 11 слова "органами социальной защиты населения" заменить словами "областными, (городов Астаны и Алматы) представительства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению пенсий и пособий";
пункт 8 исключить;
в пункте 20 слова "орган социальной защиты населения" заменить словами "областные (городов Астаны и Алматы) представительства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению пенсий и пособий через районные (городские) отделения Центра";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Пенсионные выплаты назначаются в 10-ти дневный срок Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан через областные (городов Астаны и Алматы) представительства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению пенсий и пособий и утверждаются начальниками представительств.
Районные (городские) отделения Центра на основании представленных заявлений и документов граждан через областные (городов Астаны и Алматы) отделения Центра в 5-ти дневный срок подготавливают и направляют документы и проекты решений о назначении либо об отказе в назначении пенсионных выплат в областные (городов Астаны и Алматы) представительства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению пенсий и пособий.
Областные (городов Астаны и Алматы) представительства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению пенсий и пособий в 5-ти дневный срок со дня поступления документов и проектов решений от областных (городов Астаны и Алматы) отделений Центра принимают решения о назначении пенсионных выплат либо об отказе в их назначении и передают решения в районные (городские) отделения Центра через областные (городов Астаны и Алматы) отделения Центра.";

мынадай мазмұндағы 23, 24, 25-тармақтармен толықтырылсын:
"23. Зейнетақы төлеуге арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады. Зейнетақы төлеуге арналған шығыстарды қаржыландырудың тәртібін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі айқындайды.
24.Зейнетақы төлеу:
халықты әлеуметтік қорғау органдары осы қаулы күшіне енгенге дейін ұсынған зейнетақылардың тағайындалған мөлшері туралы көшірмелердің;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктерінің зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешімдерінің;
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Ішкі істер министрлігінің, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Республикалық ұланның және Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің тиісті қызметтері ұсынған еңбек сіңірген жылдары үшін тағайындалған зейнетақылардың тағайындалған мөлшері туралы көшірмелерінің негізінде жүргізіледі.
25. Қайтыс болғандығы туралы құжаттардың және атқарушылық құжаттардың негізінде жерлеуге жәрдемақы төлеу, зейнетақы төлемдерінен ұстап қалу және оларды талапкерлерге аудару:
осы қаулы күшіне енгенге дейін халықты әлеуметтік қорғау органдары;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің облыстық (Астана және Алматы қалалық) зейнетақы және жәрдемақы тағайындау жөніндегі өкілдіктері;
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Ішкі істер министрлігінің Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Республикалық ұланның және Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің тиісті қызметтері берген хабарламалар бойынша жүргізіледі."
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

дополнить пунктами 23, 24 и 25 следующего содержания:
"23. Финансирование расходов на выплату пенсий осуществляется за счет средств республиканского бюджета. Порядок финансирования расходов на выплату пенсий определяется Министерством финансов Республики Казахстан.
24. Выплата пенсий производится на основании:
выписок о назначенном размере пенсии, представленных органами социальной защиты населения, до вступления в силу настоящего постановления;
решений о назначении пенсионных выплат областных (городов Астаны и Алматы) представительств Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению пенсий и пособий;
выписок о назначенном размере пенсий за выслугу лет, представленных соответствующими службами Министерства обороны, Министерства внутренних дел, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканской гвардии и Службы охраны Президента Республики Казахстан.
25. На основании документов о смерти и исполнительных документов выплата пособия на погребение, удержания из пенсионных выплат и перечисление их истцам производится по извещениям, выданным:
органами социальной защиты населения до вступления в силу настоящего
постановления;
областными (городов Астаны и Алматы) представительствами Министерства
труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по назначению
пенсий и пособий;
соответствующими службами Министерства обороны, Министерства
внутренних дел, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан,
Республиканской гвардии и Службы охраны Президента Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан