Отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі одан арғы шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 2 маусым N 693
Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 қыркүйектегі Қазақстан халқына Жолдауында көзделген отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі шараларды одан әрі іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға уәкілетті банктер мен ұйымдар бойынша инвестициялық жобаларды несиелендіру лимиті белгіленсін.
"Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" (бұдан әрі - Қор) жабық акционерлік қоғамы "Отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі шараларды іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 13 қарашадағы N 1162 қаулысының 4-тармағына сәйкес несиелік келісімдер жасассын.
2. 2-қосымшаға сәйкес 1999 жылы отандық тауар өндірушілерді қолдауға бөлінген қаражат есебінен қаржыландырылатын жобалардың тізбесі мақұлдансын.
3. Несиелік қаражат жобаларды қайта қаржыландыруға пайдаланылмайды деп белгіленсін.
4. "Отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі шараларды іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 13 қарашадағы N 1162 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж. N 41, 379-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
3-тармақтың күші жойылды деп танылсын;
4-тармақ мынадай сөздермен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мақұлдаған инвестициялық жобалардың тізбесіне сәйкес қосымша несиелік келісімдер жасасу мүмкін болмаған кезде Қордың тізбені өзгерту жөнінде Үкіметке ұсыныс енгізуге құқығы бар".
5. Қор осы қаулы бойынша инвестициялық жобаларды іске асыру барысы туралы ақпаратты тоқсан сайын жариялап тұруды қамтамасыз етсін.
6. Банктердің несиелік қаражаттарды мақсатты пайдалануын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 2 маусымдағы
N 693 қаулысына
1-қосымша
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асырушы
уәкілетті банктер мен ұйымдар бойынша инвестициялық
жобаларды несиелеу лимиттері
1. "Қазкоммерцбанк" ашық
акционерлік қоғамы           - 5550 мың АҚШ доллары
2. "ТұранӘлемБанкі"
акционерлік қоғамы           - 7378,6 мың АҚШ доллары
3. "Қазақстан Халықтық     жинақ банкі" ашық
акционерлік қоғамы           - 5695 мың АҚШ доллары

О дальнейших мерах по поддержке отечественных товаропроизводителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года № 693
В целях дальнейшей реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей, предусмотренных в Послании Президента Республики Казахстан народу Казахстана 30 сентября 1998 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить лимиты кредитования инвестиционных проектов по уполномоченным банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, согласно приложению 1.
Закрытому акционерному обществу "Фонд развития малого предпринимательства" (далее - Фонд) заключить кредитные соглашения согласно пункту 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1998 года № 1162 P981162_ "О реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей".
2. Одобрить перечень проектов, финансируемых в 1999 году за счет средств, выделенных на поддержку отечественных товаропроизводителей, согласно приложению 2.
3. Установить, что кредитные средства не могут использоваться для рефинансирования проектов.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1998 года № 1162 "О реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 41, ст. 379) следующие изменение и дополнение:
признать утратившими силу пункт 3;
пункт 4 дополнить словами: "При невозможности заключения дополнительных кредитных соглашений согласно одобренному Правительством Республики Казахстан перечню инвестиционных проектов Фонд имеет право вносить предложения в Правительство по изменению перечня".
5. Фонду обеспечить ежеквартальную публикацию информации о ходе реализации инвестиционных проектов по настоящему постановлению.
6. Контроль за целевым использованием банками кредитных средств возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 1999 года № 693
Лимиты
кредитования инвестиционных проектов по уполномоченным
банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31
августа 1999 г. N 1279
P991279_
.
1. Открытое акционерное общество
"Казкоммерцбанк"                       - 5550 тыс. дол. США
2. Закрытое акционерное общество
"Банк ТуранАлем"                       - 7378,6 тыс. дол. США
3. Открытое акционерное общество
"Народный Сберегательный Банк
Казахстана"                            - 5695 тыс. дол. США

4. "Темірбанк" ашық
акционерлік қоғамы           - 1592,5 мың АҚШ доллары
5. "Астана-қаржы" ашық       - 500 мың АҚШ доллары
акционерлік қоғамы
Барлығы 20716,6 мың АҚШ доллары
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.31. N 1279 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 2 маусымдағы
N 693 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.11.13. N 1707 қаулысымен .
1999 жылы отандық тауар өндірушілерді қолдауға бөлінген
қаражат есебінен қаржыландырылатын жобалардың
Тізбесі
(мың АҚШ долл.)
|Рет |Тапсырыс беруші.    |Қуат. |Несие.|Жобаны  |Несиені | Уәкілетті    |
|N   |Объектінің атауы    |тылығы|леу   |іске    |қайтару |қаржы органы  |
|    |және орналасқан     |      |сомасы|асыру   |мерзімі |              |
|    |жері; өнім, өлшем   |      |      |мерзімі |        |              |
|    |бірл.               |      |      |        |        |              |
1    "Восток-Цемент"             1940  1997-1999    5     "Қазақстан
ААҚ, Шығыс Қазақстан                                 Халықтық жинақ
облысында бірыңғай                                   банкі" ААҚ
цемент кешенін құру
цемент, жылына млн.тн  0,45
2    "Фуд-Мастер                 550    1999        1,5   "Қазкоммерцбанк"
компаниясы" ААҚ,                                      ААҚ
Астана қаласында
сүт өнімдері мен
балмұздақ өндіру
сүт сағат./л          1200
сыр, жыл./тн           200
балмұздақ,             150
айына/тн
3    "Май" ААҚ,                  5000    1999        5    "Қазкоммерцбанк"
Өскемен қала.                                        ААҚ
сындағы күнбағыс
майын шығаратын
зауытты (майэкс.
тракциялау жабдығы,
РЕТ-шөлмектерді
үрлеу және май
құю желілерін)
жаңғырту, жылына мың тн.     56
4    "Яссы" АҚ, Оңт.Қаз.обл.,     1000 1999     5     "ТұранӘлем Банкі"
Түркістан қаласы. Мақта      1500                    ЖАҚ
шитінен тазартылған тағам
майын ұқсату жөніндегі
өндірісті құру, тәулігіне/тн
5  <*>
6    "Қазполиграф" АҚ,          4050 1999-2000    5     "ТұранӘлем Банкі"
Буып-түю материалдарын                               ЖАҚ
өндіру, Семей қаласы,
этикеткалар, тн қағаз  175
пакеттер, тн полимерге 303
орау,тн                154
пергаментке орау, тн   218
тетр пак.тн            1135
гофроящиктер,
мың шаршы м.           2400
7 <*>

4. Открытое акционерное общество
"Темiрбанк"                            - 1592,5 тыс. дол. США
5. Открытое акционерное общество
"Астана-финанс"                           - 500 тыс. долл. США
Всего           20716,1 тыс. дол. США
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 1999 года № 693
Перечень
проектов, финансируемых в 1999 году за счет средств,
выделенных на поддержку отечественных товаропроизводителей
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 31
августа 1999 г. N 1279
P991279_
; от 13 ноября 2000 г. N 1707
Р001707_
.
(тыс.дол.США)
___________________________________________________________________________
№ !   Заказчик.   !Мощность! Сумма      !Сроки     ! Сроки !Уполномоченный
п/п!Наименование и !        !кредитования!реализации!возврата !финансовый
!местонахождение!        !            !проекта   !кредита  !орган
!объекта;       !        !            !          ! (лет)   !
!продукция,     !        !            !          !         !
!ед.измерения   !        !            !          !         !
___!_______________!________!____________!__________!_________!___________
1  ОАО "Восток-                 1940       1997-1999     5   ОАО "Народный
Цемент"                                                   Сберегательный
Создание единого                                          Банк
цементного                                                Казахстана"
комплекса
в Восточно-
Казахстанской
области
цемент,
млн.тн/год       0,45
2  ОАО "Компания-                 550       1999        1,5    ОАО
Фуд-Мастер",                                            "Казкоммерцбанк"
Производство
молочных
продуктов и
мороженого
в г. Астане
молока, л/час    1200
сыра, тн/год      200
мороженого,
тн/месяц         150
3  ОАО "Май",                    5000      1999         5    ОАО
Модернизация                                             "Казкоммерцбанк"
завода
(маслоэкстракционное
оборудование,
линия по
выдуву РЕТ-
бутылок
и розливу
масла),
г. Усть-
Каменогорск
масло
подсолнечное,
тыс.тн/год        56
4  АО "Яссы",                    1000     ноябрь        5        ЗАО
ЮКО, г.Туркестан                       2000            "Банк ТуранАлем"
создание
производства по
переработке
хлопковых семян
в пищевое
рафинированное
масло, тн/сутки  120
6  АО "Каполиграф",              4050     1999-2000     5        ЗАО "Банк
Производство                                                 ТуранАлем"
упаковочных
материалов,
г.Семипалатинск
этикетки, тн       175
бумажные
плакаты, тн        303
упаковка на
полимере, тн       154
упаковка на
пергаменте, тн     218
тетра пак, тн      1135
гофроящики,
тыс.кв.м.          2400

8    "Фирком" ЖШС,              700  1999         3     "ТұранӘлем Банкі"
Балмұздақ өндіру                                     ЖАҚ
жөніндегі желі,
Ақтөбе қаласы
балмұздақ, сағ./л      1200
9 <*>
10 <*>
11   "STD Group" ЖШС,         1628,6  1999       3     "ТұранӘлем Банкі"
ПЭК-преформ өндірісін                                ЖАҚ
ұйымдастыру, Шымкент
қаласы қақпақтар,
айына/млн.дана         10
12   "Электромонтаж"              200    1999       3     "Темірбанк" ААҚ
АҚ, Кабельдік
құрастырма бұйым.
дарына Шымкент
электромонтаж
зауытында ыстық
мырыш жалату
желісі, тн             56
13   "Қазэнерго.                  500    1999       4     "Темірбанк" ААҚ
кабель" ААҚ,
Кабель-өткізгіш
өнімдерді өндіру
жөніндегі зауыттың
құрылысы, Павлодар
қаласы күш беретін
кабель, жыл./км       1350
бақылау кабелі,
жыл./км                700
орнату сымдары,
жыл./км              11000
троллей., жыл./тн      100
14   "Агроөнім"                   392,5   1999       4     "Темірбанк" ААҚ
ЖШС, Халуа мен
күнбағыс майын
өндіру, Павлодар
обл., Успен ауд.
Константинов с.
халуа, жыл./тн      1380
күнбағыс майы,
жыл./тн             1020
15 <*>
16 <*>
17 <*>
18   "Ромат"№                     500  1999         2     "Темірбанк" ААҚ
фармацевтика
компаниясы" ЖШС,
Павлодар
фармацевтика
зауытында
таблеткалар өндірісі,
Павлодар қаласы
блистерлер мен
стриптердегі
таблеткалар,
жылына млн.шт.      200
19   "Акцепт-                    3755  1999         5     "Қазақстан
Агрохим" ЖШС,                                        Халықтық жинақ
Гербидцидтер                                         банкі" ААҚ
өндірісі,
Ақмола облысы
Степногорск қ.,
гербидцидтер, тн   1700
20   GСS-Орталық"                 500   1999         5     "Астана-
ЖШС, Street                                          қаржы"
Vendors тобының                                      ААҚ
тауарларын өндіру
Астана, тн/ай
Жиыны      20716,1
ЕСКЕРТУ. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.31. N 1279 қаулысымен .

8  ТОО "Фриком",                700       1999          3       ЗАО "Банк
Линия по                                                    ТуранАлем"
производству
мороженого,
г. Актобе
мороженое, л/час   1200
11 ТОО "SDT Grоuр",             1628,6    1999          3       ЗАО "Банк
Организация                                                 ТуранАлем"
производства
ПЭТ-преформ,
г. Шымкент
крышки,
млн.шт/мес.        10
12 АО "Электромонтаж",          200       1999          3   ОАО "Темiрбанк"
Линия горячего
цинкования на
Шымкентском
заводе электро-
монтажных
изделий
кабельные
конструкции         56
13 ОАО "Казэнергокабель",       500       1999          4  "ОАО Темiрбанк"
Строительство
завода по
производству
кабельно-
проводниковой
продукции,
г. Павлодар
силовой кабель,
км/год              1350
контрольный кабель,
км/год              700
провод
установочный,
км/год              11000
троллей, тн/год     100
14 ТОО                          392,5     1999         4   ОАО "Темiрбанк"
"Агропродукт"
Производство
халвы
и подсолнечного
масла
Павлодарская
область,
Успенский р-н,
с.Константиновка
халва, тн/год        1380
масло подсолнечное,
тн/год               1020
18 ТОО                          500        1999       2    ОАО "Темiрбанк"
"Фармацевтическая
компания "Ромат",
Производство
таблеток
на Павлодарском
фармацевтическом
заводе,
г. Павлодар
таблетки в
блистерах и
стрипах,
млн.шт/год            200
19 ТОО "Акцепт-                 3755     1999         5    ОАО "Народный
Агрохим"                                                сберегательный
Производство                                            банк Казахстана"
гербицидов,
Акмолинская
область,
г. Степногорск
гербициды, тн         1700
20 ТОО "GСS-Центр",             500     1999         5  ОАО "Астана-финанс"
Производство
товаров группы
Street Vеndоrs,
г. Астана,
тн/мес.             177,013
Итого         29363,6
(Специалисты: Э.Жакупова
Д.Кушенова)