"Ақмола Жаңа Құрылыс индустриясы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 16 маусым N 775. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.08.29. N 1318 қаулысымен. ~P001318
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі берілуіне орай республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты қайтаруды қамтамасыз ету үшін "Ақмола Жаңа Құрылыс индустриясы" акционерлік қоғамын қаржылық оңалту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамының заңдарда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі берілуіне орай республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты қайтару мақсатында "Ақмола Жаңа Құрылыс индустриясы" акционерлік қоғамының герман несие желісінің шеңберіндегі міндеттемелерді қамтамасыз етуге салынған мүлкіне өндіріп алу қолдану туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі "Кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөніндегі агенттік" ашық акционерлік қоғамының заңдарда белгіленген тәртіппен мынадай шараларды:
1) оңалту жоспарында өндіріс циклінің тоқтаусыздығын сақтай отырып оңалту рәсімдерін жүргізуді көздеуді;
2) кредиторлар комитеті оңалту жоспары мен оңалтушы басқарушының кандидатурасын мақұлдауы шартымен сот органдарына оңалту рәсімдерінің жүргізілгендігі туралы өтініш жолдауды жүргізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі "Кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөніндегі агенттік" ашық акционерлік қоғамы оңалту рәсімдерін жүзеге асырғаннан кейін "Ақмола Жаңа Құрылыс индустриясы" жобасы бойынша герман несие желісінің шеңберінде республикалық бюджеттің алдындағы берешектерді ішкі қайта құрылымдауды жүргізудің мүмкіндігін қарастырсын.
4. Астана қаласының әкімі заңдардың талаптарын ескере отырып,
"Ақмола Жаңа Құрылыс индустриясы" жобасын одан әрі іске асыруға жәрдем
көрсетсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Омарбекова А.
Нарбаев Е.

Некоторые вопросы акционерного общества "Акмола Новая Стройиндустрия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 1999 года N 775. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 августа 2000 г. N 1318 ~P001318)
В целях финансового оздоровления акционерного общества "Акмола Новая Стройиндустрия" для обеспечения возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета в силу выданной государственной гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением закрытого акционерного общества "Эксимбанк Казахстан" об обращении в установленном законодательством порядке взыскания на имущество акционерного общества "Акмола Новая Стройиндустрия", заложенное в обеспечение обязательств в рамках германской кредитной линии, в целях возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета в силу выданной государственной гарантии Республики Казахстан.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан обеспечить проведение открытым акционерным обществом "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" в установленном законодательством порядке следующих мероприятий:
1) предусмотрение в плане реабилитации проведения реабилитационных процедур с соблюдением непрерывности цикла производства;
2) при условии одобрения плана реабилитации и кандидатуры реабилитационного управляющего комитетом кредиторов направить заявление о проведении реабилитационных процедур в судебные органы.
3. Министерству финансов Республики Казахстан, после осуществления открытым акционерным обществом "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" реабилитационных процедур, рассмотреть возможность проведения внутренней реструктуризации задолженности перед республиканским бюджетом в рамках германской кредитной линии по проекту "Акмола Новая Стройиндустрия".
4. Акиму города Астаны с учетом требований законодательства
оказать содействие в дальнейшей реализации проекта "Акмола Новая
Стройиндустрия".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство финансов Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Жакупова Э.)