Қазақстан Республикасында Шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жекелеген іс-шараларын нақты іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 18 маусым N 807
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында Шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" (бұдан әрі - Бағдарлама) 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 4189 U984189_ Жарлығын орындау үшін және Бағдарламаның 1999 жылға арналған негізгі іс-шараларын нақты іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі:
1999 жылдың екінші тоқсанында шағын кәсіпкерлікті дамыту проблемалары жөніндегі ғылыми зерттеулер бағдарламасын қалыптастыру үшін конкурс өткізу ережелерін әзірлесін және белгіленген тәртіппен бекітсін, оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын;
1999 жылдың төртінші тоқсанында шағын кәсіпкерлікті дамыту проблемалары бойынша конкурстық негізде ғылыми зерттеулер бағдарламасын қалыптастыратын болсын, оның шеңберінде үздік ғылыми зерттеуді айқындасын;
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі, Ауыл шаруашылығы министрлігі, Көлік, коммуникациялар және туризм министрлігі, Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі, Ғылым және жоғары білім министрлігі, Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі бір ай мерзімде шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың салалық бағдарламаларын әзірлеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі кәсіпорындардың - табиғи монополиялардың шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдау жөніндегі бағдарламаларының әзірленіп, қаралуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерімен бірлесе отырып:
үстіміздегі жылдың бірінші жарты жылдығында шағын бизнес субъектілерін халықты еңбекпен қамту саласындағы проблемаларды шешуге тарту жөніндегі іс-шаралар кешенін әзірлеп, бекітсін;
үстіміздегі жылдың үшінші тоқсанында дәстүрлі халық кәсіпшілігін қайта өркендету орталықтарын қолдау жөнінде ұсыныстар әзірлеп, енгізсін;
1999 жылғы 1 қазанға дейін Министрліктің алқа отырысында жұмыс берушілердің шағын бизнес саласында жұмыс істейтін адамдарды әлеуметтік және зейнетақылық қамтамасыз ету кепілдіктерін сақтауы туралы мәселені қарасын.
5. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі бір ай мерзімде шағын кәсіпкерлік саласында игеру үшін ұсынылатын перспективалы отандық жабдықтар мен машиналардың тізбесін (каталогын) жасасын;

О практической реализации отдельных мероприятий Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июня 1999 года № 807
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года № 4189 U984189_ "О Государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы" (далее - Программа) и в целях практической реализации основных мероприятий Программы на 1999 год Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан:
во втором квартале 1999 года разработать и в установленном порядке утвердить правила проведения конкурса для формирования программы научных исследований по проблемам развития малого предпринимательства с последующим опубликованием в средствах массовой информации;
в четвертом квартале 1999 года сформировать на конкурсной основе программу научных исследований по проблемам развития малого предпринимательства, в рамках которой определить лучшее научное исследование.
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству сельского хозяйства, Министерству транспорта, коммуникаций и туризма, Министерству культуры, информации и общественного согласия, Министерству науки и высшего образования, Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан в месячный срок обеспечить разработку отраслевых программ развития и поддержки малого предпринимательства.
3. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции обеспечить разработку и рассмотрение программ развития и поддержки малого предпринимательства предприятий - естественных монополий.
4. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы:
в первом полугодии текущего года разработать и утвердить комплекс мероприятий по привлечению субъектов малого бизнеса к решению проблем в сфере занятости населения;
в третьем квартале текущего года разработать и внести предложения по поддержке центров возрождения традиционных народных промыслов;
до 1 октября 1999 года рассмотреть на заседании коллегии Министерства вопрос о соблюдении работодателями действующего законодательства по социальному и пенсионному обеспечению работающих в сфере малого бизнеса.
5. Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в месячный срок сформировать перечень (каталог) перспективного отечественного оборудования и машин, рекомендуемых для освоения в сфере малого предпринимательства.

6. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Қазақстан
Республикасының Сауда-өнеркәсіп палатасымен (келісім бойынша) бірлесе
отырып көрмелер, жәрмеңкелер, сондай-ақ шағын бизнес саласында
кәсіпкерлерге арналған семинарлар мен курстар өткізуді ұйымдастырсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

6. Акимам областей, городов Астаны и Алматы совместно с Торгово- промышленной палатой Республики Казахстан (по согласованию) организовать проведение выставок, ярмарок, а также семинаров и курсов для предпринимателей в сфере малого бизнеса.
7. Контроль за использованием настоящего постановления возложить на
Агентство Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалист: Кушенова Д.)