Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 желтоқсандағы N 1242 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 22 маусым N 819
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 желтоқсандағы N 1242 P981242_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 45, 409-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы ережеде:
кіріспесіндегі және 22-тармақтағы "мемлекеттік жұмыспен қамту қызметіне", "Мемлекеттік жұмыспен қамту қызметінің" деген сөздер тиісінше "Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға", "Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Мемлекеттік жұмыспен қамту қызметінің жолдамасы бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ақы төленетін қоғамдық жұмыстарды жергілікті атқарушы органдар ұйымдастырады.
Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган заңдарда белгіленген тәртіппен ақы төленетін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруға арналған мемлекеттік тапсырысты ұйымдарға шарттық негізде орналастырады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жергілікті атқарушы органдар ақы төленетін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі шараларды қамтитын жұмыспен қамтудың аймақтық бағдарламаларын әзірлейді және бекітеді";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Азаматтарды қоғамдық жұмыстарға жіберуді жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады";
12-тармақтың екінші абзацындағы "міндетті әлеуметтік және медициналық сақтандыру" деген сөздер алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Материалдық жәрдем көрсетілген, қоғамдық жұмыстарға жіберілген жұмыссыздарға жұмыс басталған күннен бастап материалдық жәрдем төлеу тоқтатылады";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Ақы төленетін қоғамдық жұмыстарды қаржыландыру осы жұмыстарды ұйымдастыратын ұйымдардың қаражаты есебінен және еңбекақы төлеуге жұмсалатын шығынды ішінара өтеу мемлекеттік бюджеттен жүргізіледі";
15-тармақта "бағдарламаларында" деген сөз "ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта:
"Мемлекеттік жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының" деген сөздер "жергілікті бюджеттің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қолы бос халық үшін еңбекке ақы төлеу жұмыс беруші қаражатының
немесе жергілікті бюджет қаражатының есебінен жүргізіледі" деген сөйлем
алынып тасталсын;
18-тармақ алынып тасталсын.
21-тармақта:
"Мемлекеттік жұмыспен қамту қызметі қоғамдық жұмыстарды
ұйымдастырған кезде:" деген сөздер "Жұмыспен қамту мәселелері
жөніндегі уәкілетті орган:" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1998 года № 1242
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 1999 года № 819
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 1998 года № 1242 P981242_ "Об утверждении Правил об организации общественных работ" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 45, ст. 409) следующие изменения и дополнение:
в Правилах об организации общественных работ, утвержденных указанным постановлением:
в преамбуле и пункте 22 слова "государственную службу занятости"," государственной службы занятости" заменить соответственно словами "уполномоченный орган по вопросам занятости", "уполномоченного органа по вопросам занятости";
в пункте 1 слова "по направлению государственной службы занятости" исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Оплачиваемые общественные работы организуются местными исполнительными органами.
Уполномоченный орган по вопросам занятости в установленном законодательством порядке размещает государственный заказ на оплачиваемые общественные работы в организациях на договорной основе";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Местные исполнительные органы разрабатывают и утверждают региональные программы занятости, включающие мероприятия по организации оплачиваемых общественных работ";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Направление безработных на общественные работы осуществляется уполномоченными органами по вопросам занятости";
в абзаце втором пункта 12 слова "обязательном социальном и медицинском страховании" исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Безработным, которым оказывается материальная помощь, направленным на общественные работы, прекращается выплата материальной помощи со дня начала работы.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Финансирование оплачиваемых общественных работ производится за счет средств организаций, в которых организуются эти работы, и частичной компенсации затрат по оплате труда из государственного бюджета.";
в пункте 15 слово "программами" заменить словами "мероприятиями по организации";
в пункте 17:
слова "Государственного фонда содействия занятости" заменить словами "государственного бюджета";
слова "для незанятого населения оплата труда производится за счет
средств работодателя или средств местного бюджета" исключить;
пункт 18 исключить;
в пункте 21:
слова "Государственная служба занятости при организации общественных
работ:" заменить словами "Уполномоченный орган по вопросам занятости:";

мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) орталық атқарушы органға қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруға
арналған мемлекеттік тапсырыстың атқарылғандығы туралы есеп береді;";
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Омарбекова А.
Қасымбеков Б.

дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) представляет в центральный исполнительный орган отчет об
исполнении государственного заказа на организацию общественных работ";
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалист: Кушенова Д.)