Ұлттық мұражайдың және Л.Гумилев атындағы Еуразия университетінің оқу-әкімшілік корпусының құрылысын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 маусым N 861. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.13. N 1384 қаулысымен. ~P991384
Ұлттық мұражай мен Л.Гумилев атындағы Еуразия университетінің оқу-әкімшілік корпусы жобаларының құрылысын уақытылы аяқтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "GML International LTD" компаниясын (Ұлыбритания) жеңімпаз деп айқындаған "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы өткізген кредиторды таңдау жөніндегі тендердің нәтижелері назарға алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) өтеу мерзімі кемінде бір жыл және сыйақы (мүдде) ставкасы жиынтық ЛИБОР+4,5 проценттен аспайтын Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен мемлекеттік емес сыртқы заемды тарту жөнінде "GML International LTD" компаниясымен келісімге (мандат) қол қойсын;
2) Қазақстан Республикасының "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер берудің лимиті шегінде, "Ақмола - Жылжымайтын мүлік" күрделі құрылыс басқармасы" мемлекеттiк кәсiпорнының ақшалық мiндеттемелерiне жалпы сомасы 26 (жиырма алты) миллион АҚШ доллары болатын векселіне кепілдік міндеттемені ресімдеу жолымен Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін берсін;
3) 2000 жылға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру
кезінде тартылған заемға қызмет көрсету және өтеу жөніндегі шығыстарды
көздесін;
4) тартылатын қаражаттардың мақсатты пайдаланылуын бақылауды
қамтамасыз етсін;
5) "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамымен заемға
қызмет көрсету жөніндегі агенттік келісім жасассын.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.08.09. N 1118
қаулысымен.
P991118_
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрі О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по реализации строительства Национального музея и Учебно-административного корпуса Евразийского университета имени Л.Гумилева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 861. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 сентября 1999 г. N 1384 ~P991384
В целях своевременного завершения строительства проектов Национального музея и Учебно-административного корпуса Евразийского университета имени Л. Гумилева Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению результаты тендера по выбору кредитора, проведенного закрытым акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан", определившего победителем компанию "GML International LTD" (Великобритания).
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) подписать соглашение (мандат) с компанией "GML International LTD" по привлечению негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан со сроком погашения не менее одного года и ставкой вознаграждения (интереса) не более ЛИБОР + 4,5 процента годовых;
2) предоставить государственную гарантию Республики Казахстан в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" Z980318_ путем оформления гарантийного обязательства (гарантийного договора) на денежные обязательства государственного предприятия "Управление капитального строительства "Акмола-Недвижимость" на общую сумму 26 (двадцать шесть) миллионов долларов США;
3) при формировании республиканского бюджета на 2000 год предусмотреть
расходы по обслуживанию и погашению привлеченного займа;
4) обеспечить контроль за целевым использованием привлекаемых средств;
5) заключить с закрытым акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан"
агентское соглашение по обслуживанию займа.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 9 августа 1999 г. N 1118
P991118_
.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов
Республики Казахстан Джандосова У.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Кушенова Д.
Жакупова Э.)