Ресейдің ракетасы бөлігінің Қарағанды облысына құлауының зардаптарын зерделеу жөніндегі Үкіметтік комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 6 шілде N 937
Ресейдің ракетасы бөлігінің Қарағанды облысының Көктас (Карбышевка)
селосы маңында аварияның салдарынан құлауы фактісін тексеру, мүмкін болатын
зардаптардың алдын алу, зиян мен медициналық-санитарлық, экологиялық,
техногендік зардаптарды айқындау мақсатында Қазақстан Республикасының
Үкіметі қаулы етеді:
1. Мына құрамда Үкіметтік комиссия құрылсын:
Павлов Александр              - Қазақстан Республикасы Премьер-
Сергеевич                       Министрінің орынбасары, төраға
Школьник Владимир             - Қазақстан Республикасының Ғылым
Сергеевич                       және жоғары білім министрі,
орынбасар
Бижанов Нұрахмет              - Қазақстан Республикасының
Құсайынұлы                      Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушы, орынбасар
Дәукеев Серікбек              - Қазақстан Республикасының Табиғи
Жүсіпбекұлы                     ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрі
Әубәкіров Тоқтар              - Қазақстан Республикасы
Оңғарбайұлы                     Президентінің кеңесшісі (келісім
бойынша)
Ертаев Бақытжан               - Қазақстан Республикасының Қарулы
Күштері Бас штабының бастығы -
Қорғаныс министрінің бірінші
орынбасары
Нарібаев Бекжасар             - Қазақстан Республикасының
Нәрібайұлы                      Сыртқы істер вице-министрі
Есенбаев Мәжит                - Қарағанды облысының әкімі
Төлеубекұлы
Молдабеков Мейірбек           - Қазақстан Республикасының Ғылым
және жоғары білім министрлігі
Аэроғарыш комитетінің төрағасы
Дүрімбетов Еркен              - Денсаулық сақтау комитеті
Ермекұлы                        төрағасының орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік санитарлық дәрігері
Сизов Александр               - Қазақстан Республикасының Ауыл
Павлович                        шаруашылығы министрлігінің Жер
ресурстарын басқару жөніндегі
комитеті төрағасының орынбасары
Тұрсынқұлов Шахайдар          - Қазақстан Республикасы Ауыл
Жорабекұлы                      шаруашылығы министрлігінің Мал
дәрігерлік қадағалау комитеті
төрағасының орынбасары
Ыбрайымов Рүстем              - Қазақстан Республикасының Ішкі
Әнуарұлы                        істер министрлігі Арнайы полиция
бас басқармасының бастығы
Оракеев Николай               - Қазақстан Республикасының
Торғауытұлы                     Қорғаныс министрлігі Қару-жарақ
департаментінің бастығы
Қожақов Асан                  - Қазақстан Республикасының
Егенбайұлы                      Сыртқы істер министрлігі ТМД
департаментінің директоры
Ералы Нұрахмет                - Қазақстан Республикасы Ғылым
Жұмахметұлы                     және жоғары білім министрлігінің
басқарма бастығы
Балапанов Зейнелқабден        - Қазақстан Республикасының
Тәукенұлы                       Парламенті Мәжілісінің депутаты
(келісім бойынша)
Ғаббасов Энгельс              - Қазақстан Республикасының
Ғаббасұлы                       Парламенті Сенатының депутаты
(келісім бойынша)
Нұрақышев Мұрат               - Қарағанды облысы Қарқаралы
Шәукенұлы                       ауданының әкімі
Вершинин Александр   - Қазақстан Республикасының Әділет
Юрьевич                министрлігі халықаралық құқық және
хаттама басқармасының бастығы
ЕСКЕРТУ. Құрам толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.07.08. N 943
қаулысымен.
P990943_

О Правительственной комиссии по изучению последствий падения части российской ракеты в Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 1999 года № 937
В целях расследования факта падения части российской ракеты вследствие
аварии в районе села Коктас (Карбышевка) Карагандинской области,
предотвращения возможных последствий, определения ущерба и
медико-санитарных, экологических, техногенных последствий Правительство
Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Правительственную комиссию в следующем составе:
Павлов Александр Сергеевич            - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
Школьник Владимир Сергеевич           - Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан, заместитель
Бижанов Нурахмет Кусаинович           - и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям, заместитель
Даукеев Серикбек Джусупбекович        - Министр природных ресурсов и охраны
окружающей среды Республики
Казахстан
Аубакиров Тохтар Онгарбаевич          - советник Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
Ертаев Бахытжан                       - Начальник Генерального штаба
Вооруженных Сил - первый
заместитель Министра обороны
Республики Казахстан
Нарбаев Бекжасар Нарибаевич           - вице-Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Есенбаев Мажит Тулеубекович           - аким Карагандинской области
Молдабеков Мейрбек                    - Председатель Аэрокосмического
комитета Министерства науки и
высшего образования Республики
Казахстан
Дуримбетов Еркен Ермекович            - заместитель Председателя Комитета
здравоохранения - Государственный
санитарный врач Республики
Казахстан
Сизов Александр Павлович              - заместитель Председателя Комитета
по управлению земельными ресурсами
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
Турсункулов Шахайдар Жорабекович      - заместитель Председателя Комитета
ветеринарного надзора Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан
Ибраимов Рустем Анварович             - начальник Гланого управления
специальной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Оракеев Николай Торгаутович           - начальник Департамента вооружения
Министерства обороны Республики
Казахстан
Кожаков Асан Егенбаевич               - директор Департамента СНГ
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Ералы Нурахмет Жумахметович           - начальник управления Министерства
науки и высшего образования
Республики Казахстан
Балапанов Зейнелькабден Таукенович    - депутат Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по
согласованию)
Габбасов Энгельс Габбасович           - депутат Сената Парламента
Республики Казахстан (по
согласованию)
Нуракишев Мурат Шаукенович            - аким Каркаралинского района
Карагандинской области
Вершинин Александр Юрьевич            - начальник Управления
международного права и протокола
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 июля 1999 г. N 943 P990943_ .

2. Үкіметтік комиссияның жүктелген міндеттерді орындау үшін белгіленген тәртіппен орталық (оның ішінде аумақтық бөлімшелерден) және жергілікті атқарушы органдардан қажетті ақпарат, мүдделі мәселелер бойынша ұсыныстар мен қорытындылар алуға, сондай-ақ олардың мамандарын комиссияның жұмысына тартуға құқығы бар.
3. Үкіметтік комиссия ең қысқа мерзімде:
осы аварияның медициналық-санитарлық, экологиялық және техногендік
зардаптарын айқындасын;
аталған аварияның әсерін шектеу жөніндегі бірінші кезекті шаралар
жөнінде ұсыныс табыс етсін;
талап-арыз ұсыну үшін зиянның сомасын белгілесін;
аварияның зардаптарын жоюға арналған қажетті іс-шараларды іске
асырудың мерзімдері мен тізбесін айқындасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

2. Для выполнения возложенных задач Правительственная комиссия в установленном порядке имеет право получать от центральных (в том числе от их территориальных подразделений) и местных исполнительных органов необходимую информацию, предложения и заключения по интересующим вопросам, а также привлекать их специалистов к работе комиссии.
3. Правительственной комиссией в кратчайший срок:
определить медико-санитарное, экологическое и техногенное последствия этой аварии;
представить предложения по первоочередным мерам по ограничению влияния данной аварии;
установить сумму ущерба для предъявления иска;
определить сроки реализации и перечень необходимых мероприятий для устранения последствий аварии.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)