Александр Сергеевич Пушкиннің туғанына 200 жыл толуына әзірлік және оны өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 24 шілде N 1056
ЮНЕСКО-ның шешімімен 1999 жыл дүниежүзі әдебиеті ұлы ақынының туғанына 200 жыл толуына орай халықаралық Александр Сергеевич Пушкиннің жылы деп жарияланды.
Александр Сергеевич Пушкиннің мерейтойының халықаралық маңызын ескере отырып Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Александр Сергеевич Пушкиннің (бұдан әрі - А.С.Пушкин) туғанына 200 жыл толуына әзірлік және оны өткізу жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі, Ғылым және жоғары білім министрлігі, Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі, Ұлттық ғылым академиясы, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері А.С.Пушкиннің туғанына 200 жыл толуына арналған іс-шараларды өткізу жөніндегі жұмысты жоғары ұйымдастырушылық деңгейде қамтамасыз етсін.
3. А.С.Пушкиннің туғанына 200 жыл толуына арналған іс-шараларды
қаржыландыру 1999 жылға арналған бюджетте тиісті мемлекеттік
мекемелерге - бағдарламалардың әкімшіліктеріне көзделген қаражат есебінен
жүзеге асырылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
24 шілдедегі
N 1056 қаулысымен
бекітілген
А.С.Пушкиннің туғанына 200 жыл толуына әзірлік және оны өткізу
іс-шаралардың жоспары
ЕСКЕРТУ. Жоспар 11-жолмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.28.
N 1466 қаулысымен.
P991466_
__________________________________________________________________________
Іс-шара                              Атқарылуына жауаптылар
__________________________________________________________________________
1                                        2
1. Алматы қаласында Ресей Федерация.     Алматы қаласының әкімі, Мәдениет,
сының ресми делегациясының қаты.      ақпарат және қоғамдық келісім
суымен жұртшылықтың салтанатты        министрлігі
жиналасын және өнер шеберлерінің
концертін өткізу
2. Алматы қаласында А.С.Пушкиннің        Бұл да
шығармалары бойынша театр
фестивалін өткізу
3. А.С.Пушкин ескерткішіне және
оның атына байланысты басқа да        Батыс Қазақстан облысының әкімі,
тарихи объектілерге қайта жаң.        Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
ғырту жұмыстарын жүргізу, облыс.      келісім министрлігі
тық өлкетану мұражайындағы экс.
позицияларды, сондай-ақ облыстық
жастар мен жас өспірімдер кітап.
ханасын жаңарту
4. Зәки Ахметовтың "Пушкин және          Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
Қазақстан" монографиясын,             келісім министрлігі
Константин Гайворонскийдің
"Пушкиннің дәуірі" атты повесть-
эссесін, Валентина Кириллованың
"Пушкин әйелдер көзімен" атты
жинағын, суретші Альберт Гурьевтің
"Менің Пушкинім" атты иллюстрация.
лар топтамасын бастырып шығару
5. Шығармашылық интеллигенция арасында
"Ескерткіш орнаттым мен қолдан        Алматы қаласының әкімі,
келмес" атты әдеби-сазды мереке       Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
өткізу                                келісім министрлігі
6. Республикалық және облыстық барлық
кітапханаларда А.С.Пушкиннің  мерей.  Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
тойына арналған кітап-иллюстрация.    келісім министрлігі
лық көрмелер мен белгілі ақын-жазу.
шылармен кездесулер ұйымдастыру
7. "Сондағы құйқылжыған Россини, Еуропа  Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
еркесі - Орфей" атты опера және       келісім министрлігі
балет өнерінің Еуразиялық
фестивалін өткізу
8. Қазақстан Республикасының              Бұл да
Орталық мемлекеттік мұражайында
"Пушкин және оның дәуірі" атты
көрме өткізу

О подготовке и проведении 200-летия со дня рождения Александра Сергеевича Пушкина
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1999 года № 1056
Решением ЮНЕСКО 1999 год объявлен международным годом Александра Сергеевича Пушкина в связи с 200-летием со дня рождения величайшего поэта мировой литературы.
Учитывая международное значение юбилея Александра Сергеевича Пушкина, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План подготовки и проведения 200-летия со дня рождения Александра Сергеевича Пушкина (далее - А.С. Пушкин).
2. Министерству культуры, информации и общественного согласия, Министерству науки и высшего образования, Министерству здравоохранения, образования и спорта, Национальной академии наук Республики Казахстан, акимам областей и городов Астаны и Алматы обеспечить на высоком организационном уровне работу по проведению мероприятий, посвященных 200- летию со дня рождения А.С. Пушкина.
3. Финансирование расходов на проведение мероприятий, посвященных 200- летию со дня рождения А.С. Пушкина, осуществить за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 1999 год соответствующим государственным учреждением-администратором программ.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 1999 года № 1056
План
мероприятий подготовки и проведения 200-летия
со дня рождения А.С.Пушкина <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 сентября 1999 г.  N 1466 .
_________________________________________________________________________
Мероприятия          !Ответственные за !  Срок    !Смета расходов по
!исполнение       !исполнения!источникам финанси-
!                 !(1999 год)!рования в пределах,
!                 !          !предусмотренных соот-
!                 !          !ветствующим администра-
!                 !          !торам программ (тенге)
!                 !          !----------------------
!                 !          !в республи-!в местных
!                 !          !канском    !бюджетах
!                 !          !бюджете    !
-------------------------------------------------------------------------
1          !       2         !     3    !     4     !     5
-------------------------------------------------------------------------
1. Провести торжественное Аким города     сентябрь            В соответствии
собрание общественности   Алматы, Министер-                   вии с бюджетом
и концерт мастеров        ство культуры,                      города
искусств с участием       информации и                        Алматы
официальной делегации     общественного
Российской Федерации      согласия
в городе Алматы
--------------------------------------------------------------------------
2. Провести в городе                                          В соответствии
Алматы театральный       То же          в течение             с бюджетом
фестиваль по                            года                  города
произведениям                                                 Алматы
А.С.Пушкина
---------------------------------------------------------------------------
3. Провести рестав-    Аким Западно-     июль-                В соответст-
рационные работы       Казахстанской    август                вии с бюдже-
памятника А.С.Пушкина  области,                               том Западно-
и других историчес-    Министерство                           Казахстанской
ких объектов, свя-     культуры, инфор-                       области
занных с его именем,   мации и общест-
обновить экспозиции    венного согласия
областного краевед-
ческого музея, а также
областной детской
юношеской библиотеки
4. Издать монографию   Министерство      в течение   1518,0
Заки Ахметова "Пушкин  культуры, инфор-     года
и Казахстан", повесть- мации и обществен-
эссе Константина Гайво-ного согласия
ронского "Пушкинская
эпоха", сборник Вален-
тины Кирилловой "Пуш-
кин глазами женщин",
комплект иллюстраций
художника Альберта
Гурьева "Мой Пушкин"
5. Провести литератур-  аким города Алматы, сентябрь           В соответ-
но-музыкальный праздник Министерство куль-                     ствии с
среди творческой интел- туры, информации и                     бюджетом
лигенции "Я памятник    общественного                          города
себе воздвиг нерукотвор- согласия                              Алматы
ный"
6. Организовать во всех  Министерство       в течение  300,0
республиканских и        культуры,инфор-      года
областных библиотеках    мации и обществен-
книжно-иллюстрированные  ного согласия
выставки, посвященные
юбилею А.С. Пушкина и
встречи читателей с
известными писателями
и поэтами
7. Провести Евразийский  Министерство        октябрь   2714,0
фестиваль оперного и     культуры, информации
балетного искусства      и общественного
"Там упоитель-           согласия
ный Россини, Европы ба-
ловень - Орфей"
8. Провести в Центральном
Государственном музее
Республики Казахстан          То же          август   400,0
выставку "Пушкин и его
время"