"Мемэнергиясараптама" республикалық мемлекеттік кәсіпорны туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 26 шілде N 1065
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Мемлекеттiк энергетикалық қадағалау республикалық басқармасы мекемесi қайта құру жолымен шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Мемэнергиясараптама" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi- Кәсiпорын) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Мемлекеттік энергетикалық қадағалау жөнiндегi комитетi мемлекеттiк басқарудың органы, сондай-ақ кәсіпорынға қатысты мемлекеттік меншік құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгіленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнің негiзгi нысанасы мыналар болып белгiленсiн:
электр энергетикасы және энергия үнемдеу мәселелерi бойынша, оның iшiнде қайта жаңартылатын, жаңғыртылатын және жаңадан салынатын объектiлердiң жобалары бойынша белгiленген тәртiппен энергетикалық сараптама жүргiзу және қорытындылар беру;<*>
энергетикалық жабдықтар мен электр және жылу тораптарындағы технологиялық бұзылулар мен аварияларды, сондай-ақ оларда өндiрiстік жарақат алу жағдайларын тексеру кезiнде оған белгiленген тәртіппен қатысу.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.02.04. N 167  қаулысымен .
4. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Мемлекеттiк энергетикалық қадағалау жөніндегi комитет кәсiпорынның жарғысын заңдарда белгіленген тәртіппен әзiрлеп, бекiтсін және оны мемлекеттік тiркеудi қамтамасыз етсін.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. "Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік энергетикалық қадағалау туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы  Үкiметiнiң 1995 жылғы 8 қарашадағы N 1489  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1995 ж., N 35, 443-құжат) күшi жойылды деп  танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О Республиканском государственном предприятии "Госэнергоэкспертиза"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 1999 года № 1065
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона от 19 июня 1995 года, № 2335 Z952335_ , "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать учреждение Республиканское управление Государственного энергетического надзора Министерства энергетики индустрии и торговли Республики Казахстан путем преобразования в Республиканское государственное предприятие "Госэнергоэкспертиза" на праве хозяйственного ведения (далее - Предприятие).
2. Определить органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Комитет по государственному энергетическому надзору Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Определить предметом деятельности Предприятия:
проведение в установленном порядке энергетической экспертизы по вопросам электроэнергетики и энергосбережения, в том числе по проектам реконструируемых, модернизируемых и вновь строящихся объектов и выдача заключений;
участие в установленном порядке при расследовании технологических нарушений и аварий на энергетическом оборудовании и в электрических и тепловых сетях, а также в случаях производственного травматизма на них. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 февраля 2000 г. N 167 P000167_ .
4. Комитету по государственному энергетическому надзору Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 1995 года № 1489  P951489_   "Об утверждении Положения о государственном энергетическом надзоре в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., № 35, ст. 443).
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан