Дене тәрбиесі мен спортты дамыту жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 тамыз N 1126 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 маусымдағы № 651 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.26 № 651 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында 1996-2000 жылдарда бұқаралық спортты дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1996 жылғы 19 желтоқсандағы N 3276 U963276_ Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары өздерінің қарамағындағы ұйымдармен бірлесе отырып, заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) қосымшаға сәйкес, ерікті дене тәрбиесі-спорт қоғамдары мен клубтарының ұйымдастырылуы мен әрі қарай дамуына жәрдем көрсетсін;
2) тиісті мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдардың қызметкерлерін ерікті дене тәрбиесі-спорт қоғамдары мен клубтарының өткізетін спорт шараларына қатысуға жаппай тарту жөнінде қажетті ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асырсын;
2. Облыстар мен Астана және Алматы қалаларының әкімдері заңдарда белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасында 1996-2000 жылдарда бұқаралық спортты дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі жұмысты жандандырсын;
2) жұмыс істеп тұрған балалар-жасөспірімдер спорт мектептерін, олимпиадалық резервтегі балалар-жасөспірімдер спорт мектептерін, спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттарды облыстық оқу басқармалары органдарынан облыстық дене тәрбиесі және спорт басқармаларының қарамағына, бұл ретте олардың жұмыс бағытын сақтай отырып беру мәселесін шешсін;
3) Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командаларының спортшыларына әлем, Еуропа, Азия чемпионаттарына және Олимпиадалық ойындарға дайындалуға және қатысуға қаржылық көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республика
Үкіметінің 1999 жылғы
10 тамыздағы
N 1126 қаулысына
қосымша
Құруға ұсынылатын ерікті дене тәрбиесі-спорт
қоғамдары мен клубтарының тізбесі
N        Дене тәрбиесі-спорт        Дене тәрбиесі-спорт қоғамдарын,
р.с.   қоғамдарының, клубтарының    клубтарын ұйымдастыруға жауапты
атауы               орталық атқарушы орган
1     "Жігер" ерікті дене             Қазақстан Республикасының
тәрбиесі-спорт қоғамы          Ауыл шаруашылығы министрлігі
2.   "Қайнар" ерікті дене             Қазақстан Республикасының
тәрбиесі-спорт қоғамы          Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі
3.   "Теміржолшы" ерікті дене         Қазақстан Республикасының
тәрбиесі-спорт қоғамы           Көлік, коммуникациялар және
туризм министрлігі
4.   "Бірлік" ерікті дене             Қазақстан Республикасының
тәрбиесі-спорт қоғамы            Қаржы министрлігі, Сыртқы істер
министрлігі, Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық келісім
министрлігі, Табиғи ресурстар
және қоршаған ортаны қорғау
министрлігі, Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
5   "Жастар" ерікті дене              Қазақстан Республикасының
тәрбиесі-спорт қоғамы              Денсаулық сақтау, білім және
спорт министрлігі
6   "Сұңқар" ерікті дене              Қазақстан Республикасының
тәрбиесі-спорт қоғамы               Ғылым және жоғары білім
министрлігі
7   "Мұнайшы" ерікті дене              "Қазақойл" ұлттық мұнайгаз
тәрбиесі-спорт қоғамы             компаниясы ЖАҚ (келісім бойынша)
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по развитию физической культуры и спорта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 августа 1999 года № 1126. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2010 года № 651.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.06.2010 № 651.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 декабря 1996 года № 3276 "О государственной программе развития массового спорта в Республике Казахстан на 1996-2000 годы" U963276_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан совместно с организациями, находящимися в их ведении, в установленном законодательством порядке:
1) оказывать содействие в организации и дальнейшем развитии добровольных физкультурно-спортивных обществ и клубов согласно приложению;
2) осуществить необходимые организационные мероприятия по массовому привлечению работников соответствующих государственных органов и их подведомственных организаций к участию в спортивных соревнованиях, проводимых добровольными физкультурно-спортивными обществами и клубами.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке:
1) активизировать работу по реализации Государственной программы развития массового спорта в Республике Казахстан на 1996-2000 годы;
2) решить вопрос передачи действующих детско-юношеских спортивных школ, детско-юношеских спортивных школ олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей из областных органов управления образования в ведение областных органов управления физической культуры и спорта, сохранив при этом профиль их работы;
3) принять меры по оказанию финансовой поддержки спортсменам сборных
команд Республики Казахстан при подготовке и участии в чемпионатах мира,
Европы, Азии и Олимпийских играх.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 августа 1999 года № 1126
Перечень
добровольных физкультурно-спортивных
обществ и клубов, рекомендуемых для создания
--------------------------------------------------------------------------
№  ! Наименование физкультурно-       ! Центральный исполнительный орган,
п/п! спортивного общества, клуба      ! способствующий организации
!                                  ! физкультурно-спортивных обществ,
!                                  ! клубов
--------------------------------------------------------------------------
1   Добровольное физкультурно-         Министерство сельского хозяйства
спортивное общество "Жiгер"        Республики Казахстан
2   Добровольное физкультурно-         Министерство энергетики, индустрии
спортивное общество "Кайнар"       и торговли Республики Казахстан
3   Добровольное физкультурно-         Министерство транспорта,
спортивное общество "Темiржолшы"   коммуникаций и туризма Республики
Казахстан
4   Добровольное физкультурно-         Министерство финансов,
спортивное общество "Бiрлiк"       Министерство иностранных дел,
Министерство культуры, информации
и общественного согласия,
Министерство природных ресурсов и
окружающей среды, Министерство
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
5   Добровольное физкультурно-         Министерство здравоохранения,
спортивное общество "Жастар"       образования и спорта Республики
Казахстан
6   Добровольное физкультурно-         Министерство науки и высшего
спортивное общество "Сункар"       образования Республики Казахстан
7   Добровольное физкультурно-         ЗАО "Национальная нефтегазовая
спортивное общество "Мунайшы"      компания "Казахойл"
(по согласованию)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)