Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивиденттер мен ұйымдардағы қатысудың мемлекеттік үлестеріне кірістің мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 13 тамыздағы N 1159 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.25. N 404 қаулысымен.
"Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiрудің және басқарудың тиiмдiлiгiн арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 1 маусымдағы N 683 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Былай деп белгiленсiн:
1) жоғарыда көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк мүлiктi жекешелендiрудің және басқарудың тиiмдiлiгін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасына (бұдан әрi - Бағдарлама) сәйкес 1-санатқа жатқызылған мемлекеттің 100 проценттiк қатысуымен акционерлiк қоғамдар Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн дамудың орта мерзiмдiк индикативтiк жоспарларына сәйкес акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне дивидендтер есептеудi жүзеге асырады және тәуелсiз аудиторлық ұйым (аудитор) аудит жүргiзiлгеннен кейiн оларды республикалық бюджетке аударады;
2) Бағдарламаға сәйкес 2-санатқа жатқызылған мемлекеттің қатысуымен акционерлiк қоғамдар заңдарда белгiленген тәртiппен акционерлердің жалпы жиналысының не қоғамның директорлар кеңесiнiң шешiмiне сәйкес акциялардың мемлекеттiк пакетiне дивидендтердi аударуды жүзеге асырады.
2. Акциялардың мемлекеттiк пакетi мен ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерiне иелiк етудi және пайдалануды жүзеге асыратын министрлiктер заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) осы қаулының 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың дивидендтердi есептеуiнiң және аударуының уақытылығы мен толықтығы, сондай-ақ осы қаулының 1-тармағының
2) тармақшасында көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың дивидендтердi есептеу мен аударуының уақытылығы үшiн қажеттi шаралар қабылдауы;
2) осы қаулының 1-тармағында көрсетiлмеген мемлекеттiк қатысу үлесiмен акционерлiк қоғамдар акционерлерiнiң жалпы жиналысы мен мемлекеттiң қатысу үлесiмен шаруашылық серiктестіктерi қатысушыларының жалпы жиналысын өткiзу кезiнде таза кiрiстен кемiнде 50 проценттi дивидендтер мен қатысу үлесiне кiрiске бағыттауды және олардың уақытылы аударылуы үшiн барлық қажеттi шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсiн.
3. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.30. N 1504 қаулысымен .
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О вопросах дивидендов на государственные пакеты акций и дохода на государственные доли участия в организациях
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 августа 1999 года N 1159. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года N 404 (V030404)
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 1999 года N 683 "Об утверждении Программы приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что:
1) акционерные общества со 100-процентным участием государства, отнесенные согласно Программе приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы, утвержденной вышеуказанным постановлением (далее - Программа), к категории 1, осуществляют начисление дивидендов на государственные пакеты акций в соответствии со среднесрочными индикативными планами развития, утверждаемыми Правительством Республики Казахстан, и перечисляют их в республиканский бюджет после проведения аудита независимой аудиторской организацией (аудитором);
2) акционерные общества с участием государства, отнесенные согласно Программе к категории 2, осуществляют в установленном законодательством порядке перечисление дивидендов на государственные пакеты акций в соответствии с решениями общих собраний акционеров либо советов директоров обществ.
2. Министерствам, осуществляющим права владения и пользования государственными пакетами акций и государственными долями участия в организациях, в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) своевременность и полноту начисления и перечисления дивидендов акционерными обществами, указанными в подпункте 1) пункта 1 настоящего постановления, а также принятие всех необходимых мер для своевременности начисления и перечисления дивидендов акционерными обществами, указанными в подпункте 2) пункта 1 настоящего постановления;
2) принятие всех необходимых мер при проведении общих собраний акционеров акционерных обществ с государственной долей участия, не указанных в пункте 1 настоящего постановления, и общих собраний участников хозяйственных товариществ с государственной долей участия для направления на дивиденды и доход на доли участия не менее 50 процентов от чистого дохода и их своевременного перечисления.
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1999 г. N 1504 )
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан