Шығыс Қазақстан мыс кешенін құру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 16 тамыз N 1161
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 2-бабының 4-тармағына сәйкес және оның республиканың Шығыс Қазақстан аймағының экономикасы үшiн маңызды мәнiн ескере отырып Ертiс мыс балқыту зауыты мен Ертiс тау-кен байыту комбинатының базасында мыс кешенiн Ұйымдастыру үшiн "Шығыс Қазақстан мыс кешенiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 23 маусымдағы N 838 P990838_ қаулысын iске асыруды жалғастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Осы қаулының кiрiспесiнде көрсетiлген ұйымдардың:
1) "Ертiс мыс балқыту зауыты" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiнiң мүлiктiк кешенiн бiрыңғай лотпен сатуды жүзеге асыруды;
"Ертiс тау-кен байыту комбинаты" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгінiң мүлiктiк кешенiн бiрыңғай лотпен сатуды жүзеге асыруды;
2) сатып алушының үшiншi кезектегі кредиторлардың талаптарын өтеу жөнiндегі мiндеттемелерiн;
3) өндiрiстi iске қосу жөнiндегі дайындық жұмыстарын қаржыландыру үшiн әлеуеттi инвесторды тартуды;
4) әлеуеттi инвестордың кәсiпорындарды iске қосу жөнiндегі шығындарын банкроттық рәсiмдерiн жүргiзуге байланысты әкiмшiлiк шығыстарға енгізудi;
5) сатып алушының қуаттарды:
мыс балқыту өндiрiсiне жыл iшiнде 32500 (отыз екi мың бес жүз) тонна алғашқы мыс шығаруға арналған;
Ертiс кенiшiне бiр жыл iшiнде өнiмдiлiгi 500000 (бес жүз мың) тонна рудаға арналған;
Белоус кенiшiне жыл iшiнде өнiмдiлiгi 500000 (без жүз мың) тонна рудаға арналған;
Белоус байыту фабрикасын алты айдың iшiнде өнiмдiлiгi 600000 (алты жүз мың) тонна және жыл iшiнде - 1000000 (бiр миллион) тонна рудаға арналған жүктемемен қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемесін көздейтін конкурстық массаларын сатудың ерекше шарттары мен тәртібі белгіленсін.
2. Конкурстық массалары сатып алушыларға қосымша талаптар көзделсін:
1) сауда-саттыққа тек тау-кен-металлургия өнеркәсібінде жұмыс
тәжірибесі бар заңды тұлғалар ғана жіберіледі;
2) Жоғары Березов поселкесіне орналасқан Жоғары Березов байыту
фабрикасын пайдалану мүмкін болмаған жағдайда оның қызметкерлерін
сақтау немесе оларды жаңа жұмыс орындарымен қамтамасыз ету.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысының
әкімі В.Л.Меттеге жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

О мерах по созданию Восточно-Казахстанского медного комплекса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 1999 года № 1161
В соответствии с пунктом 4 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" Z970067_ и в целях продолжения реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 23 июня 1999 года № 838 "О создании Восточно-Казахстанского медного комплекса" для организации на базе Иртышского медеплавильного завода и Иртышского горно-обогатительного комбината медного комплекса, учитывая важное его значение для экономики Восточно-Казахстанского региона республики, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить особые условия и порядок реализации конкурсных масс организаций, указанных в преамбуле настоящего постановления, предусматривающие:
1) осуществление продажи имущественного комплекса товарищества с ограниченной ответственностью "Иртышский медеплавильный завод" единым лотом;
осуществление продажи имущественного комплекса товарищества с ограниченной ответственностью "Иртышский горно-обогатительный комбинат" единым лотом;
2) обязательства покупателя по погашению требований кредиторов третьей очереди;
3) привлечение потенциального инвестора для финансирования подготовительных работ по запуску производств;
4) включение затрат потенциального инвестора по запуску предприятий в административные расходы, связанные с проведением процедуры банкротства;
5) обязательства по обеспечению покупателем загрузки мощностей:
медеплавильного производства на выпуск не менее 32500 (тридцать две тысячи пятьсот) тонн черновой меди в течение года;
Иртышского рудника в течение одного года на производительность 500000 (пятьсот тысяч) тонн руды;
Белоусовского рудника в течение одного года на производительность 500000 (пятьсот тысяч) тонн руды;
Белоусовской обогатительной фабрики на производительность 600000 (шестьсот тысяч) тонн в течение шести месяцев и в течение года - на один 1000000 (один миллион) тонн руды.
2. Предусмотреть дополнительные требования к покупателям конкурсных масс:
1) к торгам допускаются юридические лица, имеющие опыт работы в горно- металлургической промышленности;
2) сохранение или обеспечение новыми рабочими местами работников Верхне-Березовской обогатительной фабрики, в случае невозможности ее эксплуатации, расположенной в поселке Верхне-Березовский.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на акима Восточно-Казахстанской области Метте В.Л.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)