Композитор Нұрғиса Тілендиевтің есімін мәңгі есте қалдыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 19 тамыз N 1200
КСРО және Қазақстан Республикасының халық артисі, "Халық қаһарманы" атағының иегері, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, аса көрнекті композитор Нұрғиса Атабайұлы Тілендиевтің есімін мәңгі есте қалдыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Алматы облысының әкімі:
1) Алматы облысы Жамбыл ауданының Жамбыл селосында Нұрғиса Тілендиевтің қабіріне мемориалдық кешен орнату жөнінде шаралар қолдансын;
2) Мемлекеттік ономастика комиссиясымен келісе отырып белгіленген тәртіппен Алматы облысының бір елді мекеніне Нұрғиса Тілендиевтің есімін берсін.
2. Республикалық фольклорлық-этнографиялық "Отырар сазы" оркестріне оның негізін қалаушы Нұрғиса Тілендиевтің есімі берілсін.
3. Астана қаласының әкімі:
Мемлекеттік ономастика комиссиясымен келісе отырып белгіленген тәртіппен Астана қаласы көшелерінің біріне Нұрғиса Тілендиевтің есімін берсін.
4. Алматы қаласының әкімі:
Мемлекеттік ономастика комиссиясымен келісе отырып белгіленген
тәртіппен Алматы қаласы көшелерінің біріне Нұрғиса Тілендиевтің есімін
берсін.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі:
Нұрғиса Тілендиевтің музыкалық шығармаларын басып шығаруды жүзеге
асырсын.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт
министрлігі:
Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақ ұлттық музыка академиясында
"Музыкалық өнер саласында үздіксіз оқуды қамтамасыз ету" бағдарламасы
бойынша республикалық бюджетте көзделген қаражаттың шегінде Нұрғиса
Тілендиев атындағы стипендия тағайындасын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Об увековечении памяти композитора Нургисы Тлендиева
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1999 года № 1200
В целях увековечения памяти Народного артиста СССР и Республики Казахстан, удостоенного звания "Халык Каhарманы", лауреата Государственной премии Республики Казахстан, выдающегося композитора Нургисы Атабаевича Тлендиева Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Акиму Алматинской области:
1) принять меры по сооружению мемориального комплекса на могиле Нургисы Тлендиева в селе Жамбыл Жамбылского района Алматинской области;
2) по согласованию с Государственной ономастической комиссией в установленном порядке присвоить одному из населенных пунктов Алматинской области имя Нургисы Тлендиева.
2. Присвоить Республиканскому фольклорно-этнографическому оркестру "Отрар сазы" имя его основателя Нургисы Тлендиева.
3. Акиму города Астаны:
по согласованию с Государственной ономастической комиссией в установленном порядке присвоить одной из улиц города Астаны имя Нургисы Тлендиева.
4. Акиму города Алматы:
по согласованию с Государственной ономастической комиссией в установленном порядке присвоить одной из улиц города Алматы имя Нургисы Тлендиева.
5. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан:
осуществить издание музыкальных произведений Нургисы Тлендиева.
6. Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан:
по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан учредить
стипендию имени Нургисы Тлендиева в Казахской национальной академии музыки
в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе
"Обеспечение непрерывного обучения в области музыкального искусства".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)