Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының сайлауын қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 20 тамыз N 1216
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Парламентінің кезектi сайлауын тағайындау туралы" 1999 жылғы 7 шiлдедегi U990168_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi сайлауды Қазақстан Республикасының Орталық сайлау қомиссиясы ұсынған кестеге сәйкес, республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегiнде, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес уақытылы қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк, коммуникациялар және туризм министрлiгi сайлау учаскелерiн iркілiссiз байланыспен қамтамасыз ету жөнiнде қажеттi жұмыстар жүргiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi участкелердi күзету, сондай-ақ сайлау күнi дауыс беру орындарында қоғамдық тәртiптi қолдау жөнiнде түпкiлiктi шаралар қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi сайлау учаскелерiнде өртке қарсы шаралар кешенiн жүргiзудi ұйымдастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi заңдарға сәйкес депутаттыққа кандидаттардың мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеу құқығын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентiне сайлауды кеңiнен көрсетудi қамтамасыз етсiн.
6. Облыстар, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi сайлау
учаскелерiн орналастыру үшiн үй-жайлар бөлу, оларды материалдық-техникалық
қамтамасыз ету, оларға көлiк, ұйымдастыру техникасын және байланыс
құралдарын бөлу мәселелерiн жеке бақылауына алсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.

Об обеспечении выборов депутатов Парламента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 1999 года N 1216
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 7 июля 1999 года U990168_ "О назначении очередных выборов в Парламент Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить своевременное финансирование выборов в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на эти цели, согласно графику, представленному Центральной избирательной комиссией Республики Казахстан.
2. Министерству транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан провести необходимую работу по обеспечению избирательных участков бесперебойной связью.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять исчерпывающие меры по охране избирательных участков, а также поддержанию общественного порядка в местах голосования в день выборов.
4. Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям организовать проведение на избирательных участках комплекса противопожарных мероприятий.
5. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить право выступления кандидатов в депутаты в государственных средствах массовой информации в соответствии с действующим законодательством, а также широкое освещение выборов депутатов в Парламент Республики Казахстан.
6. Акимам областей, городов Астаны и Алматы взять под личный контроль вопросы выделения помещений для размещения избирательных участков, их материально-технического обеспечения, выделения для них транспорта, оргтехники и средств связи.
7. Настоящее постановление вступает в силу с момента подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)