"Көкшетау" мемлекеттік ұлттық табиғат паркі" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 23 тамыз N 1220
Солтүстiк Қазақстан облысы Айыртау ауданының бiрегей табиғат кешенiнiң және энеолит дәуiрiнiң археологиялық ескерткiштерiн (ботай қонысы) сақтау мен қалпына келтiру мақсатында, Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмi мен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ұсыныстарын ескере отырып Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Солтүстiк Қазақстан облысы Айыртау ауданындағы "Айыртау орман шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорны "Көкшетау" ұлттық табиғат паркi" мемлекеттiк мекемесiне (бұдан әрi - Мекеме) қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Мекемеге Солтүстiк Қазақстан облысы Айыртау ауданындағы "Бұрлық орман шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының жер пайдалануынан қосымша тұрақты жер пайдалануға көлемi 944 гектар жер учаскесi берiлсiн.
Берiлген жерлер ерекше қорғалатын аумақ жерлерi санатына, ал орманды жерлер қорғалу санатына - мемлекеттiк ұлттық табиғат паркінің ормандары және ғылыми мәнi бар ормандарға жатқызылсын.
3. Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмi Мекеменiң шекаралық өзгерiсiн ескере отырып оның күзетiлетiн аймағын айқындасын.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Мекеменiң жерiн функционалдық аймақталуын жүргiзудi ұйымдастырсын.
5. Мекеменi қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне орман, балық, аңшылық шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғат аумақтарын ұстауға көзделген қаржының есебінен және соның шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
6. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013  № 796қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Некоторые вопросы государственного учреждения "Государственный национальный природный парк "Кокшетау"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 1999 года № 1220
В целях сохранения и восстановления уникальных природных комплексов и памятников археологии эпохи энеолита (ботайское поселение) Айыртауского района Северо-Казахстанской области, учитывая предложения акима Северо-Казахстанской области и Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Айыртауское лесное хозяйство" Айыртауского района Северо-Казахстанской области путем присоединения его к государственному учреждению "Государственный национальный природный парк "Кокшетау" (далее - Учреждение).
2. Предоставить Учреждению дополнительно в постоянное землепользование земельный участок из землепользования Республиканского государственного предприятия "Бурлукское лесное хозяйство" Айыртауского района Северо-Казахстанской области площадью 944 гектара.
Отнести предоставленные земли к категории земель особо охраняемых территорий, а покрывающие их леса к категории защитности - леса государственных национальных природных парков и леса, имеющие научное значение.
3. Акиму Северо-Казахстанской области определить охранную зону Учреждения с учетом изменения его границ.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан организовать проведение функционального зонирования земель Учреждения.
5. Установить, что финансирование Учреждения осуществляется за счет и в пределах ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан на лесное, рыбное, охотничье хозяйство и содержание особо охраняемых природных территорий.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)