Ақтөбе облысы Ембі-5 елді мекенінің тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 23 тамыз N 1226
Ақтөбе облысы Ембі-5 елді мекенінің тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Ақтөбе облысы Ембі-5 елді мекенінің (бұдан әрі - "Ембі-5") тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгіленген тәртіппен:
Ақтөбе облысының әкіміне 1999 жылға арналған республикалық бюджетте
шұғыл мемлекеттік мұқтаждарға көзделген қаражаттың есебінен Ембі-5 елді
мекенінің әлеуметтік саласын ұстауға, коммуналдық қызметтерге және қысқы
кезеңге дайындауға 20 (жиырма) млн. теңге бөлсін;
бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары А.С.Павловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 23 тамыздағы
N 1226 қаулысымен
бекітілген
Ақтөбе облысы Ембі-5 (бұдан әрі - "Ембі-5") елді мекенінің
тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
N          Іс-шаралар             Аяқтау        Атқару      Атқарушы
нысаны         мерзімі
1               2                  3              4            5
1.  Қазақстан Республикасының   Ақпарат       01.10.99 ж.  Облыс әкімі
Қорғаныс министрлігіне бе.
рілген арнайы объектілерден
басқа "Ембі-5" барлық
объектілерін коммуналдық
меншікке қабылдау
2.  "Ембі-5" әкімшілік-аумақтық  Ұсыныс       01.10.99 ж.  Облыс әкімі
мәртебесін айқындау жөнінде
белгіленген тәртіппен ұсыныс
дайындау және енгізу
3.  "Ембі-5" әлеуметтік және     Ақпарат       Бүкіл       Облыс әкімі
тұрғын үй-коммуналдық                      кезеңде
салалары объектілерінің
(мектептер, ауруханалар,
наубайхана, қазандық,
монша және т.б.) қалыпты
жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4.  "Ембі-5" тұрғындарына қосымша  Бағдарлама  01.11.99 ж.  Облыс әкімі,
жұмыс орындарын құру мақсатын.                          Шағын бизнесті
да жаңа өндірістер құру және                           қолдау жөніндегі
шағын кәсіпкерлікті дамыту                                 агенттік,
жөнінде бағдарлама жасау және                          Еңбекәлеуметмині
оның жағдайын қамтамасыз ету
5.  Жаңа жол - Ембі газ құбыры      Ұсыныс      IV тоқсан   Облыс әкімі
құрылысын салудың мүмкінші.
лігін қарау
6.  "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ өтінімі     Ақпарат    01.09.99 ж.  Облыс әкімі,
бойынша мұнайшылардың вахталық                          "Қазақойл" ҰМК"
поселкесін орналастыру және                             ЖАҚ (келісім
өндірістік-техникалық базаны                             бойынша)
ұйымдастыру мақсатында
"Ембі-5" объектілерін
белгіленген тәртіппен беру
мәселесін шешу
7.  "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ-на поли.   Ақпарат     01.09.99 ж.  "Қазақойл" ҰМК"
гонның қызметтік және өндіріс.                          ЖАҚ (келісім
тік үй-жайларын қабылдауды ресім.                           бойынша),
деуге және олардың одан әрі                             Облыс әкімі
жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
ұсыныс жасау
8.  Облыс әкімі:                   Ақпарат     01.10.99 ж.   Облыс әкімі,
- Қазақстан Республикасының                              Қазақстан
Шағын бизнесті қолдау                                   Республикасының
жөніндегі агенттігімен бірлесіп                          Шағын бизнесті
олардың базасында жаңа өндіріс.                        қолдау жөніндегі
терді құру және шағын кәсіп.                             агенттігі
керлікті дамыту жөніндегі
бағдарламаны өрістету;
- Қазақстан Республикасының Ғылым
және жоғары білім министрлігімен
бірлесіп жаңа технологияларды
қолдана отырып өндіріс
алаңдарын пайдалану мүмкіндіктерін
зерделеу;
- "Монтажинжиниринг" АҚ және
"Калибр ойл инжиниринг" БК ЖШС
ұсынысын зерделеу
9.  "Ембі-5" әлеуметтік инфрақұрылы.  Ақпарат   01.09.99 ж.  ЭИСМ, Инвест

О мерах по обеспечению жизнедеятельности населенного пункта Эмба-5 Актюбинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 1999 года № 1226
В целях принятия мер по обеспечению жизнедеятельности населенного пункта Эмба-5 Актюбинской области Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по обеспечению жизнедеятельности населенного пункта Эмба-5 Актюбинской области (далее - "Эмба-5").
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке:
выделить акиму Актюбинской области для содержания социальной сферы,
коммунальной службы и подготовки к зимнему периоду "Эмба-5" 20 (двадцать)
млн. тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на
1999 год на неотложные государственные нужды;
осуществить контроль за целевым использованием выделенных средств.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 1999 года № 1226
План мероприятий
по обеспечению жизнедеятельности населенного пункта Эмба-5
Актюбинской области (далее - "Эмба-5")
---------------------------------------------------------------------------
№ !        Мероприятие             ! Форма    ! Срок     !  Исполнитель
п/п!                                !завершения!исполнения!
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2                   !    3     !     4    !       5
---------------------------------------------------------------------------
1  Принять все объекты "Эмба-5" в   Информация  01.10.99г.  Аким области
коммунальную собственность кроме
специальных объектов, передаваемых
Министерству обороны Республики
Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
2  Подготовить и внести в           Предложение  01.10.99г. Аким области
установленном порядке предложение
по определению административно-
территориального статуса "Эмба-5"
---------------------------------------------------------------------------
3  Обеспечить нормальное            Информация      Весь    Аким области
функционирование объектов                       период
социальной и жилищно-коммунальной
сферы "Эмба-5" (школы, больницы,
хлебозавод, котельная, баня и др.)
---------------------------------------------------------------------------
4  Разработать программу и          Программа    01.11.99г. Аким области,
обеспечить условия по созданию                           Агентство по
новых производств и развитию                             поддержке
малого предпринимательства в                             малого бизнеса
целях создания дополнительных                            Мин-
рабочих мест для населения "Эмба-5"                      трудсоцзащиты
---------------------------------------------------------------------------
5  Рассмотреть возможность          Предложения   IV квар-  Аким области
строительства газопровода                      тал
Жанажол-Эмба
---------------------------------------------------------------------------
6  По заявке ЗАО "ННК "Казахойл"    Информация   01.09.99г. Аким области,
решить вопрос размещения                                 ЗАО "ННК
вахтового поселка нефтяников и                           "Казахойл"(по
передачи в установленном порядке                         согласованию)
ряда объектов "Эмба-5" с целью
организации производственно-
технической базы
---------------------------------------------------------------------------
7  Рекомендовать ЗАО "ННК           Информация   01.10.99г. ЗАО "ННК
"Казахойл" оформить прием                                "Казахойл"(по
служебных и производственных                             согласованию),
помещений полигона и обеспечить                          аким области
их дальнейшее функционирование
---------------------------------------------------------------------------
8  Акиму области:                   Информация   01.10.99г. Аким области,
-совместно с Агентством Республики                       Агентство по
Казахстан по поддержке малого                            поддержке
бизнеса развернуть программу по                          малого бизнеса
созданию на их базе новых
производств и развитию малого
предпринимательства;
-совместно с Министерством науки и
высшего образования Республики
Казахстан изучить возможности
использования производственных
площадей с применением новых
технологий;
-изучить предложения АО
"Монтажинжиниринг" и ТОО СП
"Калибар ойл инжиниринг"
---------------------------------------------------------------------------
9  Принять предложение о внесении   Информация   01.09.99г.  МЭИиТ,
дополнений в Контракт на                                  Агентство по
недропользование по месторождениям                        инвестициям,
Алибекмола и Кожасай в части                              ЗАО "ННК
обязательств ЗАО "ННК "Казахойл"                          "Казахойл"
по развитию социальной инфраструктуры                     (по
и выделении 8000 тонн мазута для                          согласованию)
нужд "Эмба-5" в период отопительного

мын дамыту және 1999/2000 жыл.                         АГРК, "Қазақойл"
дардың жылу маусымы кезеңінде                            ҰМК" ЖАҚ
жылу мұқтаждары үшін 8 000 тонна                      (келісім бойынша)
мазут бөлу жөніндегі "Қазақойл"
ҰМК" ЖАҚ міндеттемелерінің тұр.
ғысында Әлібекмола және Қожасай
кен орындары бойынша жер қойнауын
пайдалануға арналған Келісімшартқа
толықтырулар енгізу туралы ұсынысын
қабылдау
10. Белгіленген тәртіппен Әлібекмола   Ақпарат   ІІ тоқсан   ЭИСМ,
және Қожасай газ және мұнай кен              2000 жыл   "Қазақойл" ҰМК"
орындарын игеруді қамтамасыз ету                         ЖАҚ (келісім
бойынша)
11. Бұрынғы полигон аумағы және өтеу.  Ақпарат   01.10.99ж.  Табиғатмині,
сіз негіздегі аумақтарға іргелес                       "Ақтөбемұнай" АҚ
аумақтар бойынша геологиялық
материалдарды "Қазақойл" ҰМК"
ЖАҚ-на беруді қамтамасыз ету
12. "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ-на бұрынғы     Ақпарат   IV тоқсан   ЭИСМ,
полигон аумақтары бойынша газ                1999 ж.     Инвестициялар
және мұнайға геологиялық-барлау                     жөніндегі агенттік,
жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруды                      "Қазақойл" ҰМК"
ұсыну, геологиялық материалға                            ЖАҚ (келісім
зерделеу жүргізу және Қазақстан                          бойынша)
Республикасының Инвестициялар
жөніндегі агенттігіне жер қойнауын
пайдалану бойынша лицензияға
өтінім тапсыру
13. ІІМ қылмыстық-атқару жүйесінің     Ақпарат   01.10.99 ж.  ІІМ., Қаржы.
мекемелерін орналастыруды, оның                            мині
қаржыландырылуын басым тәртіппен
100 (жүз) миллион теңге көлемінде
1999 жылдың бюджетінде көзделген
қаражат есебінен және шегінде
қамтамасыз ету;
2000 жылдың бюджетін әзірлегенде
оны одан әрі қарай қаржыландыруды
көздеу
14. Қайта қалпына келтіру жұмыстарын   Ақпарат   01.10.99 ж. АШМ, Жер
жүргізе отырып бұрынғы полигонның                        ресурстарын
жер қорына тексеріс жүргізу және                      басқару жөніндегі
қабылдау                                               комитет, Табиғат
мині, облыс әкімі
15. Табиғат қорғау және экологиялық    Бағдарлама  01.10.99 ж. Табиғатмині,
шаралар кешенін қарастыру                                  облыс әкімі
16. Қондырғыларымен және "Луна"         Ұсыныс    01.10.99 ж. Қорғанысмині,
байланыс торабымен есептеу-өлшеу                           Облыс әкімі
орталығы секілді әскери мақсаттағы
объектілерді одан әрі пайдаланудың
мүмкіндігін айқындау
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Қасымбеков Б.А.

сезона 1999/2000 года
---------------------------------------------------------------------------
10 Обеспечить в установленном       Информация   II квартал  МЭИиТ, ЗАО
порядке освоение нефтяных и                     2000 г.   "ННК
газовых месторождений Алибекмола                          "Казахойл" (по
и Кожасай                                                 согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
11 Обеспечить предоставление ЗАО    Информация   01.10.99 г. Минприроды,
"ННК "Казахойл" геологических                             АО
материалов по территории бывшего                          "Актобемунай"
полигона и прилегающим территориям
---------------------------------------------------------------------------
12 Рекомендовать ЗАО "ННК"Казахойл" Информация   IV квартал  МЭИиТ,
организовать проведение геолого-                1999г.    Агентство по
разведочных работ на                                      инвестициям,
присутствие нефти и газа на                               ЗАО "ННК
территории бывшего полигона,                              "Казахойл"(по
провести изучение геологического                          согласованию)
материала и представить в
Агентство Республики Казахстан
по инвестициям заявку на
лицензию по недропользованию
---------------------------------------------------------------------------
13 Обеспечить в "Эмба-5"            Информация   01.10.99г.  МВД, Минфин
учреждения уголовно-исполнительной
системы МВД, его финансирование в
приоритетном порядке в объеме 100
(сто) миллионов тенге за счет и в
пределах средств, предусмотренных
в бюджете 1999 года; при разработке
бюджета 2000 года предусмотреть его
дальнейшее финансирование
---------------------------------------------------------------------------
14 Провести ревизию и прием         Информация   01.10.99г.  Минсельхоз,
земельного фонда бывшего полигона                         Комитет по
с проведением рекультивационных                           управлению
работ                                                     земельными
ресурсами,
Минприроды,
аким области
---------------------------------------------------------------------------
15 Предусмотреть комплекс           Программа     01.10.99г. Минобороны,
природоохранных и экологических                           аким области
мер
--------------------------------------------------------------------------
16  Определить возможность           Предложения   01.10.99г. Минобороны,
дальнейшего использования объектов                        аким области
военного назначения, таких как
вычислительно-измерительный центр
с его оборудованием и узел связи
"Луна"
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)