Мемлекеттік мекемелердің негізгі құрал-жабдықтары (активтері) бойынша тозудың жылдық нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 қыркүйектегі N 1308 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 маусымдағы № 790 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.14 N 790 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 26 тамыздағы N 800 P980800_ қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында бухгалтерлік есеп пен аудитті дамыту мен жетілдірудің 1998-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Шаралар жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің негізгі құрал-жабдықтары (активтері) бойынша тозудың жылдық нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мекемелердің негізгі құрал-жабдықтары (активтері) тозуының бухгалтерлік есепте айқындалуы мен көрсетілуінің тәртібі туралы ережені әзірлесін және бекітсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 3 қыркүйектегі
N 1308 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік мекемелердің негізгі құрал-жабдықтары
(активтері) бойынша тозудың жылдық нормалары
Негізгі құрал-жабдықтардың (активтердің)        Тозу        Тозудың
түрлері мен топтары                   нормасының    жылдық
шифры        нормасы
(бастапқы
құнына
%-пен)
1.  Үйлер                                          010
Өндірістік-шаруашылық мақсаттағы               0101           7
ғимараттар
Тұрғын үйлер                                   0102           2
ІІ. Құрылыстар                                      011
(су айдағыштар, стадиондар, бассейндер,
жолдар, көпірлер, ескерткіштер, парктердің,    0111           7
скверлер мен қоғамдық бақтардың қоршаулары,
бұрғылау скважиналары, штольнилар мен
басқалар)
ІІІ. Беріліс қондырғылары                          012
Электрберіліс және байланыс қондырғылары       0121           4
Трансмиссиялар мен құбырлар желілері           0122           5
IV. Машиналар мен жабдықтар                        013
Күш машиналары мен жабдықтар                   0131          10
Жұмыс машиналары мен жабдықтар                 0132          12

Об утверждении Годовых норм износа по основным средствам (активам) государственных учреждений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года № 1308. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2012 года № 790
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.06.2012 № 790 (вводится в действие с 01.01.2013).
В соответствии с Планом мероприятий по реализации Государственной программы развития и совершенствования бухгалтерского учета и аудита в Республике Казахстан на 1998-2000 годы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1998 года № 800 P980800_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Годовые нормы износа по основным средствам (активам) государственных учреждений.
2. Министерству финансов Республики Казахстан разработать и утвердить Правила о порядке определения и отражения в бухгалтерском учете износа основных средств (активов) государственных учреждений.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 сентября 1999 года № 1308
Годовые нормы износа
по основным средствам (активам) государственных учреждений
---------------------------------------------------------------------------
Виды и группы основных средств (активов)  ! Шифр  !  Годовая норма
! нормы !  износа (в % к
! износа!  первоначальной
!       !  стоимости)
---------------------------------------------------------------------------
I. Здания                                      010
Здания производственно-хозяйственного
назначения                                     0101        7
Жилые здания                                   0102        2
---------------------------------------------------------------------------
II. Сооружения                                 011
(водокачки, стадионы, бассейны, дороги,
мосты, памятники, ограждения
парков, скверов и общественных садов,
буровые скважины, штольни и другие)            0111        7
--------------------------------------------------------------------------
III. Передаточные устройства                    012
Устройства электропередачи и связи             0121        4
Трансмиссии и трубопроводы                     0122        5
--------------------------------------------------------------------------
IV. Машины и оборудование                       013
Силовые машины и оборудование                  0131        10
Рабочие машины и оборудование                  0132        12

Өлшегіш аспаптар                               0133          20
Реттеуші аспаптар мен қондырғылар              0134          20
Лабораториялық жабдықтар                       0135          10
Компьютерлік жабдықтар                         0136          25
Медициналық жабдықтар                          0137          10
Офистік жабдықтар                              0138          10
Басқа да машиналар мен жабдықтар               0139          15
V.  Материалдық емес активтер                      014
(лицензиялар, мүліктік құқықтары, брокерлік    0141          10
орындар, гудвилл, бағдарламалық қамдау,
ұйымдастыру шығыстары мен басқалар).
VI. Көлік құралдары                                015
Темір жол, су, автомобильдік көліктің қоз.     0151          15
ғалғыш құрамы
Әуе көлігінің қозғалғыш құрамы                 0152          15
Ат көлігі                                      0153          15
Өндірістік көлік                               0154          20
Спорт көлігі                                   0155          23
VII. Аспаптар, өндірістік және шаруашылық          016
құрал-саймандар
Аспаптар                                       0161          30
Өндірістік құрал-саймандар мен жарақтар        0162          10
Шаруашылық құрал-саймандар                     0163          15
Өзге де өндірістік және шаруашылық             0164          10
құрал-саймандар
VIII. Жұмыс малы                                   017
Жұмыс малы                                     0171          12
IХ. Өзге де активтер                               019
Көп жыл өсірілген ағаш-бұталар                 0191          8
Жерді жақсарту жөніндегі күрделі шығындар      0192          12
Үлгілік жобалау жөніндегі құжаттама            0193          10
Техникалық тасығыш бағдарламалары, оқу
кинофильмдері, магниттік дискілер,
үнтаспалар мен басқалар                        0194          25

Измерительные приборы                          0133        20
Регулирующие приборы и устройства              0134        20
Лабораторное оборудование                      0135        10
Компьютерное оборудование                      0136        25
Медицинское оборудование                       0137        10
Офисное оборудование                           0138        10
Прочие машины и оборудование                   0139        15
V. Нематериальные активы                        014
(лицензии, имущественные права,                0141        10
брокерские места, гудвилл, программное
обеспечение, организационные расходы и другие)
---------------------------------------------------------------------------
VI. Транспортные средства                       015
Подвижной состав железнодорожного,             0151        15
водного, автомобильного транспорта
Подвижной состав воздушного транспорта         0152        15
Гужевой транспорт                              0153        15
Производственный транспорт                     0154        20
Спортивный транспорт                           0155        23
--------------------------------------------------------------------------
VII. Инструменты, производственный
и хозяйственный инвентарь                       016
Инструменты                                    0161        30
Производственный инвентарь и принадлежности    0162        10
Хозяйственный инвентарь                        0163        15
Прочий производственный и хозяйственный
инвентарь                                      0164        10
--------------------------------------------------------------------------
VIII. Рабочий скот                              017
Рабочий скот                                   0171        12
--------------------------------------------------------------------------
IХ. Прочие активы                               019
Многолетние насаждения                         0191         8
Капитальные затраты по улучшению земель        0192        12
Документация по типовому проектированию        0193        10
Программы на технических носителях,
учебные кинофильмы, магнитные
диски, кассеты и другие                        0194        25
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)