"Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылына байланысты рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын рақымшылық жасалған адамдарды бейімдеу бөлігінде іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 7 қыркүйек N 1318
"Ұрпақтар бірлігі мен сабақтастығы жылына байланысты рақымшылық жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі:
1) рақымшылық жасау бойынша босатылып тұрғылықты жерлеріне келген адамдардың тіркелуі жөнінде шаралар қолдансын, қажет болған жағдайда оларға паспорт немесе жеке куәлік алуға жәрдем көрсетсін;
2) босатылған кәмелетке толмағандардың ата-аналарының, қорғаншы және қамқоршы органдардың қадағалауына берілуін қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі рақымшылық жасалған сотталғандардың тұрғылықты жеріне дейінгі жол билеттерін алуы және жол бойында ақшамен қамтамасыз етілуі үшін "Сотталғандарды және тергеу қамауына алынған адамдарды ұстау" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетке көзделген ақшалай қаражатты бөлсін.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігі туберкулезбен ауыратын рақымшылық жасалған адамдарды медициналық есепке қоюды, оларды тексеруді және емдеуді қамтамасыз етсін.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері белгіленген тәртіппен:
1) рақымшылық жасалған адамдарды еңбекке орналастыру және тұрмыстық
жайластыру жөніндегі мәселелерді шешу үшін комиссия құрсын;
2) туыстары мен жақындары жоқ мүгедектерді және қарт адамдарды арнайы
интернат-үйлерге орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) кәмелетке толмағандарды еңбекке және тұрмыстық жайластыруға,
қажетті жағдайларда жасөспірімдерді балалар үйлеріне, мектеп-интернаттарға
және өзге де оқу орындарына орналастыруға жәрдем көрсету әкімдер жанындағы
кәмелетке толмағандар істері жөніндегі комиссияларға жүктесін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О реализации Закона Республики Казахстан "Об амнистии в связи с Годом единства и преемственности поколений" в части адаптации амнистированных лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 сентября 1999 г. N 1318
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан Z990415_ "Об амнистии в связи с Годом единства и преемственности поколений" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
1) принять меры по регистрации прибывших к месту жительства лиц, освобожденных по амнистии, при необходимости оказать содействие в получении паспорта или удостоверения личности;
2) обеспечить передачу освобожденных несовершеннолетних под надзор родителей, органов опеки и попечительства.
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить денежные средства, предусмотренные республиканским бюджетом по Программе "Содержание осужденных и следственно-арестованных лиц", для приобретения амнистированным лицам проездных билетов до места жительства и обеспечения деньгами на путь следования.
3. Министерству здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан обеспечить постановку на медицинский учет амнистированных лиц больных туберкулезом, их обследование и лечение.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в установленном порядке:
1) создать комиссии для решения вопросов по трудовому и бытовому устройству амнистированных лиц;
2) обеспечить размещение в специальных домах-интернатах инвалидов и лиц преклонного возраста, не имеющих родственников и близких;
3) поручить комиссиям по делам несовершеннолетних при акиматах оказать содействие в трудовом и бытовом устройстве несовершеннолетних, в необходимых случаях устраивать подростков в детские дома, школы-интернаты и иные учебные заведения.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)