Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 5 наурыздағы N 206 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 8 қыркүйек N 1342
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 5 наурыздағы N 206 P990206_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 1999 ж., N 7, 57-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi туралы ережеде:
1-тармақтың екiншi абзацындағы "Өсiмдiктердiң карантинi жөнiндегi комитет", "Өсiмдiктердi қорғау жөнiндегі комитет" және "Мал дәрiгерлiк қадағалау комитетi" деген сөздер алынып тасталсын;
6-1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Министрлiктiң облыстарда, Астана және Алматы қалаларында, қалалар мен аудандарда мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы бiрыңғай аумақтық органдары болады.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 14), 15) және 16)-тармақшалармен толықтырылсын:
"14) астық пен оны қайта өңдеу өнiмдерiн сақтаудың сапасын бақылауды, сондай-ақ олардың мониторингiн жүргiзудi жүзеге асырады;
15) iшкi және сыртқы азық-түлiк рыноктарындағы жағдайды зерделейдi және оны село тауар өндiрушiлерiнiң назарына жеткiзедi;
16) агроөнеркәсiптiк кешен шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiнiң бюджеттiк несиелер мен үкiметтiк және үкiмет кепiлдiк берген сыртқы заемдарды игеру және қайтару жөнiндегi қызметiн бақылауды жүзеге асырады және үйлестiредi";
10-тармақта:
5) және 8) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ауыл шаруашылығы өндiрiсi саласында тiкелей айналысатын шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi реформалауға және заңдарға сәйкес оларды қаржылық сауықтыруға әдiстемелiк басшылық жасау;"
"8) мал дәрiгерлiгі, фитосанитария, асыл тұқымды мал өсiру, тұқым өсiру саласында, сондай-ақ астықты, оны қайта өңдеу өнiмдерiн сақтаудың сапасын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру және олардың мониторингiн жүргiзу";
мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
"9) iшкi және сыртқы азық-түлiк рыноктарындағы жағдайды зерделеу және оны село тауар өндiрушiлерiнің назарына жеткiзу;
10) аргоөнеркәсiптiк кешендегi шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң бюджеттiк несиелер мен үкiметтiк және үкiмет кепiлдiк берген сыртқы заемдарды игеруi және қайтаруы жөнiндегi қызметiн бақылау және үйлестiру";
18-тармақта:
1) және 2) тармақшалар "және аумақтық органдары басшыларының" деген
сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "қызметкерлерiне" деген сөзден кейiн "және
аумақтық органдардың басшыларына" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Министрлiк пен оның аумақтық органдарының құрылымын, орталық
аппараттың штат кестесiн, Министрлiктiң заңды тұлғалар болып табылмайтын
құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдары туралы ережелердi бекiтедi";
19-тармақ алынып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1999 года № 206
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года № 1342
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1999 года № 206 P990206_ "Отдельные вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 7, ст. 57) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 слова "Комитет по карантину растений", "Комитет по защите растений" и "Комитет ветеринарного надзора" исключить;
пункт 6-1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Министерство имеет единые территориальные органы - в областях, городах Астане и Алматы, городах и районах в организационно-правовой форме государственного учреждения.";
пункт 9 дополнить подпунктами 14), 15) и 16) следующего содержания:
"14) осуществляет контроль за качеством хранения зерна и продуктов его переработки, а также проведение их мониторинга;
15) изучает ситуацию на внутренних и внешних продовольственных рынках и доводит ее до сведения сельских товаропроизводителей;
16) осуществляет контроль и координирует деятельность хозяйствующих субъектов агропромышленного комплекса по освоению и возврату бюджетных кредитов и правительственных и гарантированных Правительством внешних займов";
в пункте 10:
подпункты 5) и 8) изложить в следующей редакции:
"5) оказание методического руководства в реформировании хозяйствующих субъектов, непосредственно занятых в сфере сельскохозяйственного производства и их финансовом оздоровлении в соответствии с законодательством;
8) осуществление государственного контроля в области ветеринарии, фитосанитарии, племенного животноводства, семеноводства, а также над качеством хранения зерна, продуктов его переработки и проведение их мониторинга";
дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
"9) изучение ситуации на внутренних и внешних продовольственных рынках и доведение ее до сведения сельских товаропроизводителей;
10) контроль и координация деятельности хозяйствующих субъектов по освоению и возврату бюджетных кредитов и правительственных и гарантированных Правительством внешних займов в агропромышленном комплексе";
в пункте 18:
подпункты 1) и 2) дополнить словами "и руководителей территориальных органов";
подпункт 4) после слов "сотрудников" дополнить словами "и руководителей территориальных органов";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) утверждает структуру Министерства и его территориальных органов, штатное расписание центрального аппарата, положения о структурных подразделениях Министерства, не являющихся юридическими лицами, и территориальных органов";
пункт 19 исключить.

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Қасымбеков Б.

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)