Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 28 қыркүйек N 1465
Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеуді үйлестіру, өткiзiлетiн салтанатты iс-шараларды реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Республикалық деңгейде мыналар аталып өтiледi деп белгiленсiн:
жалпыхалықтық тарихи, рухани және мәдени маңызы бар оқиғалардың мерейтойлық және атаулы күндерi, республиканың экономикалық және рухани әлеуетiне аса зор үлес қосқан қызметтiң түрлi саласындағы жекелеген ұйымдардың құрылған жылдықтары;
рухани мәдениеттi дамытуға, мемлекеттiң қалыптасуы мен нығаюына зор үлес қосқан, халыққа кеңiнен танымал әйгiлi қайраткерлердiң, ғылым мен өнердiң көрнектi қайраткерлерiнiң мерейтойлары.
2. 1) облыстардың, қалалардың, қызметтің түрлi саласындағы айтарлықтай нәтижелерге қол жеткiзген ұйымдардың мерейтойлары жүз жылдығында және одан әрi әрбiр 25 жылда аталып өтiледi;
2) жекелеген тұлғалардың мерейтойлары алғашқы жүз жылдықта - жүз жылдығы, одан кейiнгi жүзжылдықтарда әрбiр жиырма бес жылда аталып өтiледi.
3) республикалық деңгейде өткiзiлетiн мерейтойлық және атаулы
күндердi мерекелеу Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының негiзiнде
жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің
2000.01.25. N 124 қаулысымен.
P000124_
3. "Мерейтойларды өткiзу мен атаулы даталарды мерекелеу туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінiң 1993 жылғы 7 маусымдағы
N 465
P930465_
қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,1993 ж., N 22,
276-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.Ж.

О праздновании юбилеев и памятных дат
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1465
В целях координации празднования юбилейных и памятных дат, упорядочения проводимых торжественных мероприятий Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что на республиканском уровне отмечаются:
юбилейные и памятные даты событий, имеющих общенародное историческое, духовное и культурное значение, годовщины образования отдельных организаций различных сфер деятельности, внесших выдающийся вклад в экономический и духовный потенциал республики;
юбилеи выдающихся, всенародно известных деятелей, внесших крупный вклад в развитие духовной культуры, становление и укрепление государства, видных деятелей науки и искусства.
2. Установить, что:
1) юбилеи областей, городов, организаций различных сфер деятельности, добившихся выдающихся результатов, отмечаются в дни столетия и далее через каждые 25 лет;
2) юбилейные даты отдельных личностей отмечаются в первом столетии - столетие, в последующих столетиях через каждые двадцать пять лет;
3) празднования юбилейных и памятных дат, проводимые на республиканском уровне, осуществляются на основании постановлений Правительства Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 января 2000 г. № 124.
3. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 июня 1993 года № 465 "О проведении юбилеев и праздновании памятных дат" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., № 22, ст. 276).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан