"Лисаков тау-кен байыту комбинаты" ашық акционерлік қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 18 қазан N 1564
"Лисаков тау-кен байыту комбинаты" ашық акционерлік қоғамының ауыр қаржы-экономикалық жағдайына байланысты, оның Қазақстан Республикасының экономикасы үшiн маңызды стратегиялық мәнiн ескере отырып, "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 2-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгі заңдарда белгiленген тәртiппен "Лисаков тау-кен байыту комбинаты" ашық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - "Лисаков ТБК" ААҚ) банкроттығына бастамашы болсын.
2. Конкурстық массаны сатудың:
1) конкурстық iс жүргізу кезеңiне өндiрiс циклының үздiксiздiгiн сақтау және әлеуеттi инвесторды тарту арқылы банкроттық рәсiмдерiн жүргізудi;
2) конкурстық басқарушыға өндiрiстiң үздiксiздiгiн қамтамасыз ету мақсатында шарттар жасасу құқығын ұсынуды;
3) конкурстық массаны сату үшiн iшiнде N 1 лот коммуналдық және әлеуметтiк салалар объектiлерi мен негiзгі өндiрiске жатпайтын басқа да мүлiкті қамтымайтын негiзгi тау-кен қайта өңдеу өндiрiсiнiң активтерi мен N 2 лот - құрылысы аяқталмаған титан-цирконий концентратын өндiру жөнiндегi цех болуы тиiс бiрнеше лоттар қалыптастыруды көздейтiн ерекше шарттары мен тәртiбi белгiленсiн.
3. N 1 лотты сатып алушыға мынадай қосымша талаптар белгiленсiн:
1) N 1 лотты сатудан түскен қаражаттың жеткiлiксiздiгi жағдайында сатып алушының бiрiншi және үшiншi кезектегi кредиторлардың талап етулерi бойынша N 1 лоттың бағасын қоса есептегенде берешектiң 70 000 000 (жетпiс миллион) теңгеден артық емес қалған сомасын өтеу жөнiнде мiндеттеме қабылдауы;
2) сатып алушының өндiрiстiк циклдың үздiксiздiгін сақтай отырып мүлiктi сатып алған сәттен бастап одан кейiнгі 12 күнтiзбелiк айдың iшiнде 900 000 тоннадан кем емес темiр рудасы концентратын шығаруды қамтамасыз ету жөнiнде мiндеттеме қабылдауы;
3) сатып алушының саны кемiнде 1000 (мың) адам қызметкердiң жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету жөнiнде мiндеттеме қабылдауы;
4) сатып алушының N 1 лотты аукционға басқа қатысушы сатып алған жағдайда осы қаулының 4-тармағына сәйкес "Испат-Кармет" ашық акционерлiк қоғамына немесе ол тағайындаған адамға олар бөлген қаражатты өтеу мақсатында 200 000 000 (екi жүз миллион) теңге мөлшерiнде кепiлдiктi жарнаны сақтауға беру жөнiнде мiндеттеме қабылдауы.

Об открытом акционерном обществе "Лисаковский горно-обогатительный комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 1999 года N 1564
В связи с тяжелым финансово-экономическим положением открытого акционерного общества "Лисаковский горно-обогатительный комбинат", учитывая его важное стратегическое значение для экономики Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 4 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке инициировать банкротство открытого акционерного общества "Лисаковский горно-обогатительный комбинат" (далее - ОАО "Лисаковский ГОК").
2. Установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы, предусматривающие:
1) проведение процедуры банкротства с соблюдением непрерывности цикла производства и привлечение потенциального инвестора на период конкурсного производства;
2) предоставление конкурсному управляющему права заключения договора с целью обеспечения непрерывности производства;
3) формирование для продажи конкурсной массы нескольких лотов, в числе которых должны быть лот N 1 - активы основного горно-перерабатывающего производства, не включающего объекты коммунальной и социальной сферы и другое имущество, не относящееся к основному производству, и лот N 2 - незавершенное строительство цеха по производству титано-циркониевых концентратов.
3. Установить дополнительные требования к покупателю лота N 1:
1) в случае недостаточности средств от реализации лота N 1, принятие покупателем обязательств по погашению остающейся суммы задолженности по требованиям кредиторов первой и третьей очередей, не превышающей 70 000 000 (семьдесят миллионов) тенге, включая цену лота N 1;
2) принятие покупателем обязательств по обеспечению выпуска железорудного концентрата не менее 900 000 тонн в течение последовательных 12 календарных месяцев с момента приобретения имущества, с соблюдением непрерывности производственного цикла;
3) принятие покупателем обязательств по обеспечению занятости работников в количестве не менее 1000 (тысяча) человек;
4) принятие покупателем обязательств по депонированию гарантийного взноса в размере 200 000 000 (двести миллионов) тенге с целью погашения открытому акционерному обществу "Испат Кармет" или назначенному им лицу выделенных им средств в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления, в случае приобретения лота N 1 другим участником аукциона.

4. Сот "Лисаков ТБК" ААҚ-ны дәрменсiз борышкер деп тану туралы шешiм қабылдаған жағдайда:
1) конкурстық басқарушыға "Испат-Кармет" ААҚ-ның сенiмдi басқаруды құру және сот тағайындаған күннен бастап үш күннiң iшiнде N 1 лотқа енгiзiлген, "Испат-Кармет" ашық акционерлiк қоғамы немесе ол тағайындаған адаммен келiсiлген объектiлердi басқару туралы шарт жасасу туралы ұсынысын қабылдау;
2) "Испат-Кармет" ашық акционерлiк қоғамына немесе ол тағайындаған адамға сенiмдi басқаруға шарт жасалған сәттен бастап үш банктiк күннiң iшiнде Лисаков қаласы әкiмiнiң шотына "Лисаков ТКБ" ААҚ-ның босаған қызметкерлерiн жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi iс-шараларды жүргiзу мақсатында шағын және орта бизнестi дамытуды оңалту қорын құру үшiн 200 000 000 (екi жүз миллион) теңге аудару ұсынылсын. Қордың қаражатын пайдалануды "Испат-Кармет" ашық акционерлiк қоғамының басшылығымен немесе ол тағайындаған адаммен бiрлесiп Лисаков қаласының әкiмi жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгi заңдарда белгіленген тәртiппен "Лисаков ТБК" ААҚ N 1 лотты сатып алушыға берген қажеттi жер қойнауын пайдалану құқығына лицензияларды қайта ресiмдеудi жүргізсiн.
6. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу бәсекенi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен, Лисаков қаласының әкiмiмен бiрлесiп заңдарда белгіленген тәртiппен "Лисаков ТБК" ААҚ үшiн сенiмдi басқару мен жүктердi темiр жол көлiгімен тасымалдауға және "КЕGОС" ААҚ-ның желiлерi бойынша электр энергиясының транзитіне арналған тарифтер бойынша қолданылып жүрген жеңілдіктердің сақталуына және сатып алушыға таратылатын "Лисаков ТБК" ААҚ-ның базасында циклдың үздіксіздігін және өндірісті дамытуды қамтамасыз
етуде жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

4. В случае принятия судом решения о признании ОАО "Лисаковский ГОК" несостоятельным должником, рекомендовать:
1) конкурсному управляющему принять предложения открытого акционерного общества "Испат Кармет" учредить доверительное управление и в течение трех дней с даты назначения судом заключить договор об управлении объектами, включенными в лот N 1, согласованными с открытым акционерным обществом "Испат Кармет" или его назначенным лицом;
2) открытому акционерному обществу "Испат Кармет" или назначенному им лицу в течение трех банковских дней с момента заключения договора на доверительное управление перечислить на счет акимата города Лисаковска 200 000 000 (двести миллионов) тенге для образования реабилитационного фонда развития малого и среднего бизнеса с целью проведения мероприятий по содействию занятости высвобождаемых работников акционерного общества "Лисаковский горно-обогатительный комбинат". Использование средств фонда осуществлять акимом города Лисаковска совместно с руководством открытого акционерного общества "Испат Кармет" или его назначенным лицом.
5. Агентству Республики Казахстан по инвестициям в установленном законодательством порядке провести переоформление необходимых лицензий, права на недропользование, выданных ОАО "Лисаковский ГОК" на покупателя лота N 1.
6. Агентству Республики Казахстан по инвестициям, Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли, Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, акимом города Лисаковска в установленном законодательством порядке обеспечить сохранение на период доверительного управления для ОАО "Лисаковский ГОК" действующих скидок по тарифам на перевозку грузов железнодорожным транспортом и транзиту электрической энергии по сетям ОАО "KEGOC" и оказание содействия покупателю в обеспечении непрерывности цикла и развития производства на базе ликвидируемого ОАО "Лисаковский ГОК".
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)