Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттырудың тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 3 желтоқсан N 1854. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.01.11. N 31 қаулысымен. ~P020031
"Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы"
Z970136_
Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан
Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік
орталықтан зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттырудың тәртібі туралы
ережелер бекітілсін.
2. Осы қаулы 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 3 желтоқсандағы
N 1854 қаулысымен
бекітілген
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан
төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін
арттырудың тәртібі туралы
Ереже
1. Осы зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттырудың тәртібі туралы ереже "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Ережеге сәйкес жыл сайын оларды арттыруды қоса есептегенде 10000 теңгеден аспауға тиісті Орталықтан төленетін көрсетілген сомадан аспайтын зейнетақы төлемдерінің мөлшері арттырылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 42
қаулысымен. P010042_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.03.05. N 329
қаулысымен. P010329_
3. Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүргізіледі.
4. Орталықтан төленетін ең аз зейнетақы төлемінің мөлшері тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы заңмен бекітіледі.
5. Орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiнiң мөлшерi өткен жылғы ең аз зейнетақы мөлшерiнен тұтыну бағаларының болжамдық орташа жылдық индексi ескерiле отырып есептелген сомаға арттырылады. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 42
қаулысымен.
P010042_
6. Инфляцияның индексі жағдайында зейнетақы төлемдерінің мөлшерін
арттыру жүргізілмейді.
<*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 42
қаулысымен.
P010042_
7.
<*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 42
қаулысымен.
P010042_

Об утверждении Правил о порядке повышения размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1854 . (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 11 января 2002 г. N 31 (вступает в силу с 1 января 2002 г.) ~P020031 ).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.01.2002 № 31 (вступает в силу с 01.01.2002).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке повышения размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2000 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 1999 года N 1854
Правила
о порядке повышения размеров пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий
1. Настоящие Правила о порядке повышения размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий (далее - Центр) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
2. В соответствии с настоящими Правилами ежегодно повышаются размеры пенсионных выплат из Центра, не превышающие 10000 тенге, которые с учетом повышения не должны превышать указанной суммы.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 13 января 2001 г. N 42 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) P010042_ ; от 5 марта 2001 г. N 329 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) P010329_ .
3. Повышение размеров пенсионных выплат из Центра производится за счет средств республиканского бюджета.
4. Размер минимальной пенсионной выплаты из Центра утверждается законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
5. Размеры пенсионных выплат из Центра повышаются на сумму, исчисленную с учетом прогнозного среднегодового индекса потребительских цен от минимального размера пенсионной выплаты за предыдущий год.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 13 января 2001 г. N 42 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) P010042_ .
6. Повышение размеров пенсионных выплат из Центра не производится при отрицательном индексе инфляции.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 января 2001 г. N 42 (вступает в силу с 1 января 2001 г.) P010042_ .
7. (Пункт 7 исключен - постановлением Правительства РК от 13 января 2001 г. N 42 (вступает в силу с 1 января 2001 г.)
P010042_
)

8. Арттырылған ең аз зейнетақы төлемiнiң мөлшерiнен кем болатын
зейнетақы төлемдерiнiң толық емес көлемiндегi мөлшерi, Орталықтан
төленетiн арттырылған ең аз зейнетақы төлемінен нақты еңбек стажына
барабар белгіленеді.
<*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.01.13. N 42
қаулысымен.
P010042_
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Касымбеков Б.А.

8. Размеры пенсионных выплат в неполном объеме, составляющие менее
размера повышенной минимальной пенсионной выплаты, устанавливаются
пропорционально имеющемуся трудовому стажу от повышенной минимальной
пенсионной выплаты из Центра.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правительства РК от 13 января 2001 г. N 42 (вступает в силу с 1 января 2001 г.)
P010042_
.
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)