Қазақстан Республикасының спортшыларын 2000 жылғы Сидней қаласындағы (Австралия) ХХҮІІ Олимпиадалық ойындарға қатысуға даярлау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 желтоқсандағы N 1956 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 мамырдағы N 691 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.05.12 N 691 Қаулысымен .
Қазақстан Республикасының спортшыларын 2000 жылғы Сидней қаласындағы (Австралия) ХХҮІІ жазғы Олимпиадалық ойындарда табысты өнер көрсетуге сапалы даярлау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Сидней қаласындағы (Австралия) ХХҮІІ Олимпиадалық ойындарға даярлық жөніндегі Ұйымдастыру комитеті (мұнан әрі - Комитет) 1-қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Олимпиадалық комитетіне белгіленген тәртіппен Халықаралық Олимпиадалық комитетке Қазақстан Республикасы спортшыларының Сидней қаласындағы (Австралия) Олимпиадалық ойындарға (мұнан әрі - Олимпиадалық ойындар) қатысатындығы туралы мәлімдеу ұсынылсын.
3. 2-қосымшаға сәйкес Сидней қаласындағы Олимпиадалық ойындардың жеңімпаздары мен олардың жаттықтырушыларына арналған республикалық бюджеттің қаражаты есебінен көрсетілетін бір жолғы төлемдер мөлшері белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.10.10 N 1510 қаулысымен. P001510_
4. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының спортшыларын Олимпиадалық ойындарға қатысуға сапалы және мақсатты даярлауды көздейтін жұмыс жоспарын әзірлеуді және 1999 жылдың 20 желтоқсанына дейін Ұйымдастыру комитетінің қарауына ұсынуды;
2) Дирекцияның жалпы саны есебінен Штаттағы ұлттық командалар дирекциясының жанынан 20 адам санында кешенді ғылыми топ құруды;
3) Қазақстан Республикасының олимпиадалық құрама командасының мүшелері үшін қажетті спорттық мүліктер мен жабдықтарды сатып алуды;
4) Қазақстан Республикасының спорт делегациясын шерулік, спорттық киім нысандарымен және атрибуттармен қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 2000 жылға арналған республикалық бюджеттің 32 "Жоғары жетістіктер спорты" бағдарламасы бойынша спорттық іс-шараларды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі олимпиадалық құрама команда мүшелерінің оқу-жаттығу процесін медициналық бақылауды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасының спорт делегациясын Олимпиадалық ойындар өткізілетін жерге жеткізуді және алып қайтуды ұйымдастырсын.

О подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в ХХVII Олимпийских играх 2000 года в городе Сиднее (Австралия)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1999 года N 1956. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2009 года № 691.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.05.2009 № 691.
В целях качественной подготовки спортсменов Республики Казахстан к успешному выступлению на ХХVII летних Олимпийских играх 2000 года в городе Сиднее (Австралия) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Организационный комитет по подготовке к ХХVII Олимпийским играм в городе Сиднее (Австралия) в составе согласно приложению 1 (далее - Комитет).
2. Рекомендовать Национальному Олимпийскому Комитету Республики Казахстан в установленном порядке заявить Международному Олимпийскому Комитету об участии спортсменов Республики Казахстан в ХХVII Олимпийских играх в городе Сиднее (Австралия) (далее - Олимпийские игры).
3. Установить размеры единовременных выплат, оказываемых за счет средств республиканского бюджета для победителей, призеров Олимпийских игр в городе Сиднее и их тренеров согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.10.2000 № 1510.
4. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту в установленном порядке обеспечить:
1) разработку и представление до 20 декабря 1999 года на рассмотрение Комитета плана работы, предусматривающего качественную и целенаправленную подготовку спортсменов Республики Казахстан к участию в Олимпийских играх;
2) создание комплексной научной группы при Дирекции штатных национальных команд в количестве 20 человек за счет общей численности Дирекции;
3) приобретение необходимого спортивного инвентаря и оборудования для членов олимпийской сборной команды Республики Казахстан;
4) делегацию Республики Казахстан парадной, спортивной формой и атрибутикой.
5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить финансирование спортивных мероприятий по программе 32 "Спорт высших достижений" республиканского бюджета на 2000 год.
6. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения обеспечить медицинский контроль за учебно-тренировочным процессом членов олимпийской сборной команды.
7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан организовать доставку спортивной делегации Республики Казахстан к месту проведения Олимпийских игр и обратно.

8. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі республикалық баспасөзде, радио мен теледидарда Қазақстан Республикасы спортшыларының Олимпиадалық ойындарға даярлығының барысын кеңінен көрсетсін және Олимпиадалық ойындар жарыстарын республиканың аумағында көрсетуді ұйымдастырсын.
9. Облыстар мен Алматы және Астана қалаларының әкімдері Олимпиадалық ойындарға қатысуға үміткер спортшыларға қаржылық қолдау көрсету жөнінде шаралар қабылдасын, оларға даярлаудың мақсатты бағдарламасын орындау жөнінде қажетті жағдайлар жасасын, 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап спорттың басымдықты түрлері бойынша Олимпиадалық даярлау орталықтарын құруды қамтамасыз етсін. 10. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 желтоқсандағы N 1956 қаулысына қосымша Сидней қаласындағы (Австралия) ХХҮІІ Олимпиадалық ойындарға даярлық жөніндегі Ұйымдастыру комитетінің Құрамы Тоқаев - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қасымжомарт Кемелұлы төраға Павлов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Александр Сергеевич бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары Саудабаев - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қанат Бекмырзаұлы Кеңсесінің Басшысы, төрағаның орынбасары Тұрлыханов - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт Дәулет Болатұлы жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы, төрағаның орынбасары Ақпаев - Ұлттық Олимпиадалық комитеттің президенті, Аманша Сейсенұлы төрағаның орынбасары (келісім бойынша) Ұйымдастыру комитетінің мүшелері: Әлиев - Республикалық су добы федерациясының Рахат Мұхтарұлы президенті Балғымбаев - "Қазақойл" Ұлттық мұнайгаз компаниясы" Нұрлан Өтепұлы ЖАҚ-ның президенті (келісім бойынша) Бүркітбаев - Қазақстан Республикасының Көлік және Серік Мінуарұлы коммуникациялар министрі Жақсыбеков - Астана қаласының әкімі Әділбек Рыскелдіұлы Жандосов - "KECOG" ААҚ президенті (келісім бойынша) Ораз Әлиұлы Досмұхамбетов - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Темірхан Мінайдарұлы басқарушысы (келісім бойынша) Досымбетов - "Динамо" республикалық ерікті дене тәрбиесі- Тимур Камалұлы спорт қоғамы төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша) Есенбаев - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Мәжит Төлеубекұлы Кәкімжанов - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс Зейнолла министрі Халидоллаұлы Құлыбаев - "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөніндегі Тимур Асқарұлы ұлттық компания" ЖАҚ-ның президенті (келісім бойынша) Құлназаров - Қазақстан Республикасының Премьер- Анатолий Қожекенұлы Министрінің кеңесшісі Көшербаев - Қазақстан Республикасының Білім және Қырымбек Елеуұлы ғылым министрі Мәсімов - "Қазақстанның Халықтық Жинақ Банкі" Кәрім Қажымқанұлы ААҚ басқармасының төрағасы (келісім бойынша) Марченко - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Григорий Александрович төрағасы (келісім бойынша) Молдахметов - Қазақстан Республикасының Туризм және Марат Тұрысбайұлы спорт жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары Мұхамеджанов - Қарағанды облысының әкімі Камалтин Ескендірұлы Новиков - Қазақстан Республикасының Қорғаныс Павел Максимович министрлігі Спорт комитетінің төрағасы, Армияның орталық спорт клубының бастығы (келісім бойынша) Сақыпов - "Қазақтелеком" ААҚ-ның президенті Нұрлан Зәркешұлы (келісім бойынша) Сапарбаев - Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі Бердібек Мәшбекұлы Сәрсенбаев - Қазақстан Республикасының Мәдениет, Алтынбек ақпарат және қоғамдық келісім министрі Сәрсенбайұлы Сорокин - Қазақстан Республикасының Туризм және Владимир Андреевич спорт жөніндегі агенттігі төрағасының орынбасары Сүбіханбердин - "Қазкоммерцбанк" ААҚ басқармасының Нұржан Сәлкенұлы төрағасы (келісім бойынша) Сүлейменов - Қазақстан Республикасының Ішкі істер Қайырбек Шошанұлы министрі Ташполатова - "Темірбанк" ААҚ басқармасының төрағасы Саодат Азатқызы Тоқпақбаев - Қазақстан Республикасының Қорғаныс Сәт Бесімбайұлы министрі Биманбетов - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт Бақытбек Тәжiбайұлы жөнiндегi агенттiгi төрағасының бiрiншi орынбасары Храпунов - Алматы қаласының әкімі Виктор Вячеславович Школьник - Қазақстан Республикасының Энергетика, Владимир Сергеевич индустрия және сауда министрі Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.08.04. N 1194 қаулысымен. P001194_ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 желтоқсандағы N 1956 қаулысына қосымша 2000 жылғы Сиднейдегі (Австралия) ХХҮІІ Олимпиадалық ойындардың жеңімпаздары мен жүлдегерлеріне және олардың жаттықтырушыларына бір рет берілетін республикалық бюджеттің қаражаты есебінен көрсетілетін төлемдер КӨЛЕМІ Ескерту. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.10.10. N 1510 қаулысымен. P001510_ 1 орын - 100 000 АҚШ доллары 2 орын - 50 000 АҚШ доллары 3 орын - 30 000 АҚШ доллары 4 орын - 10 000 АҚШ доллары 5 орын - 5 000 АҚШ доллары 6 орын - 3 000 АҚШ доллары

8. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан широко освещать в республиканской печати, на радио и телевидении ход подготовки спортсменов Республики Казахстан к Олимпийским играм и организовать трансляцию соревнований Олимпийских игр на территории республики.
9. Рекомендовать акимам областей и городов Астаны и Алматы принять меры по оказанию финансовой поддержки спортсменам-кандидатам на участие в Олимпийских играх, создать им необходимые условия по выполнению целенаправленной программы подготовки, обеспечить с 1 января 2000 года создание центров Олимпийской подготовки по приоритетным видам спорта.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1999 года N 1956
Состав Организационного комитета по подготовке к ХХVII Олимпийским играм в городе Сиднее (Австралия) Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 августа 2000 г. N 1194 P001194_ . Токаев - Премьер-Министр Республики Казахстан, Касымжомарт Кемелевич председатель Павлов - Первый заместитель Премьер-Министра Александр Сергеевич Республики Казахстан, заместитель председателя Саудабаев - Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Канат Бекмурзаевич Республики Казахстан, заместитель председателя Турлыханов - Председатель Агентства Республики Даулет Болатович Казахстан по туризму и спорту, заместитель председателя Акпаев - Президент Национального Олимпийского Аманча Сейсенович Комитета, заместитель председателя (по согласованию) Члены Организационного комитета: Алиев Рахат Мухтарович - Президент Республиканской федерации водного поло Балгимбаев - президент ЗАО "Национальная нефтегазовая Нурлан Утебович компания "Казахойл" (по согласованию) Буркитбаев - Министр транспорта и коммуникаций Серик Минаварович Республики Казахстан Джаксыбеков - аким города Астаны Адильбек Рыскельдинович Джандосов Ураз Алиевич - президент ОАО "КЕGОС" Досмухамбетов - Управляющий Делами Президента Республики Темеркан Мынайдарович Казахстан (по согласованию) Досымбетов - первый заместитель Председателя Тимур Камалович Республиканского добровольного физкультурно-спортивного общества "Динамо" (по согласованию) Есенбаев - Министр финансов Республики Казахстан Мажит Тулеубекович Какимжанов - Министр государственных доходов Зейнулла Халидоллович Республики Казахстан Кулибаев - президент ЗАО "Национальная компания Тимур Аскарович по транспортировке нефти "КазТрансОйл" Кульназаров - Советник Премьер-Министра Республики Анатолий Кожекенович Казахстан Кушербаев - Министр образования и науки Республики Крымбек Елеуович Казахстан Масимов - председатель правления ОАО "Народный Карим Кажимканович Сберегательный Банк Казахстана" (по согласованию) Марченко - Председатель Национального Банка Григорий Александрович Республики Казахстан (по согласованию) Молдахметов - заместитель Председателя Агентства Марат Турысбаевич Республики Казахстан по туризму и спорту Мухамеджанов - аким Карагандинской области Камалтин Ескендирович Новиков Павел Максимович - председатель спорткомитета Министерства обороны Республики Казахстан, начальник Центрального спортивного клуба армии (по согласованию) Сакипов Нурлан Заркешович - президент ОАО "Казахтелеком" Сапарбаев - аким Южно-Казахстанской области Бердибек Машбекович Сарсенбаев - Министр культуры, информации и Алтынбек Сарсенбаевич общественного согласия Республики Казахстан Субханбердин - председатель правления ОАО Нуржан Салькенович "Казкоммерцбанк" Сулейменов - Министр внутренних дел Республики Каирбек Шошанович Казахстан Ташпулатова - председатель правления ОАО "Темирбанк" Саодат Азатовна Токпакбаев - Министр обороны Республики Казахстан Сат Бесимбаевич Биманбетов - первый заместитель Председателя Бакытбек Тажибаевич Республики Казахстан по туризму и спорту Храпунов - аким города Алматы Виктор Вячеславович Школьник - Министр энергетики, индустрии и торговли Владимир Сергеевич Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года N 1956
Размеры единовременных выплат, оказываемых за счет средств республиканского бюджета победителям, призерам ХХVII Олимпийских игр 2000 года в Сиднее и их тренерам Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 октября 2000 года N 1510 P001510_ . 1 место - 100 000 долларов США 2 место - 50 000 долларов США 3 место - 30 000 долларов США 4 место - 10 000 долларов США 5 место - 5 000 долларов США 6 место - 3 000 долларов США (Специалисты: Склярова И.В., Цай Л.Г.)