Астана қаласындағы құрылыс объектілерінің жекелеген мәселелері туралы
Қазақcтан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 24 желтоқсан N 1973
Астана қаласындағы құрылыс объектілерін аяқтауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасына Астана қаласындағы объектілерді салу бойынша кедендік баж бен қосымша құнға қосылатын салықты өтеуге байланысты шығындарды төлеуге 1999 жылға арналған республикалық бюджетте кезек күттірмейтін мұқтаждарға көзделген қаражаттың есебінен 1447611 мың (бір миллиард төрт жүз қырық жеті миллион алты жүз он бір мың) теңге бөлсін.
2. Астана қаласының әкімі "Сарыарқа" кешенді даму орталығына 1998 жылы "Жаңа астана" республикалық бюджеттен тыс қорынан алынған уақытша қаржылай көмек бойынша қарызды өтеу есебіне 723805500 (жеті жүз жиырма үш миллион сегіз жүз бес мың бес жүз) теңгені қайтарсын.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім
бойынша) "Сарыарқа" кешенді даму орталығы алған 723805500 (жеті жүз жиырма
үш миллион сегіз жүз бес мың бес жүз) теңге сомасындағы қаражатты
республикалық бюджетке аударуды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бөлінетін қаржының
мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

Об отдельных вопросах строительства объектов в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 1999 года N 1973
В целях обеспечения завершения строительства объектов в городе Астане Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить Управлению Делами Президента Республики Казахстан 1447611 тыс. (один миллиард четыреста сорок семь миллионов шестьсот одиннадцать тысяч) тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1999 год на неотложные государственные нужды, на оплату расходов по строительству объектов в городе Астане, связанных с возмещением таможенных пошлин и налога на добавленную стоимость.
2. Рекомендовать акиму города Астаны осуществить возврат 723805500 (семьсот двадцать три миллиона восемьсот пять тысяч пятьсот) тенге Центру комплексного развития "Сары-Арка" в счет погашения задолженности по временной финансовой помощи, полученной в 1998 году из республиканского внебюджетного фонда "Новая столица".
3. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить перечисление в республиканский бюджет средств, полученных Центром комплексного развития "Сары-Арка" в сумме 723805500 (семьсот двадцать три миллиона восемьсот пять тысяч пятьсот) тенге.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделяемых средств.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)