"Сити Палас" кешені құрылысының жобасын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 25 желтоқсан N 1985. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.10.16. N 1528 қаулысымен. ~P001528
Астана қаласын одан әрі дамыту, әлеуметтік және экономикалық жағдайын жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігіне тартылатын, жалпы сомасы 80 000 000 (сексен миллион) АҚШ долларына мемлекеттік емес сыртқы заемның қаражаты есебінен қаржыландырылатын, "Астана Сити" жобасының шеңберінде "Сити Палас" кешені құрылысының жобасы басым инвестициялық жоба ретінде мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі жобаның техникалық-экономикалық сараптамасын өткізіп, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне тиісті қорытындыны ұсынсын.
3. "Астана қаржы" ашық акционерлік қоғамы заем алушы ретінде:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне тартылатын заем бойынша міндеттемелерді қамтамасыз ету жөніндегі құжаттарды ұсынсын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен және Астана қаласының әкімімен, көрсетілген мемлекеттік кепілдіктің берілуіне байланысты, республикалық бюджеттің алдында олардың міндеттемелерін қамтамасыз ету туралы келісім жасассын. Жасалатын келісімде тартылатын заемға қызмет етумен байланысты тәуекелдерді өтеуге арналған резервті қалыптастыру жөнінде Астана қаласы әкімінің міндеттемесі көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
шетелдік несие берушімен "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 16 желтоқсандағы Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктерді берудің лимиті шектерінде шетелдік инвесторға Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру туралы кепілдік келісімді ресімдесін.
Жоба және заемды қамтамасыз ету жөніндегі құжаттаманың ресімделуі аяқталғаннан кейін шетелдік несие берушіге Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі берілсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының 1999-2001 жылдарға арналған мемлекеттік инвестицияларының бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 маусымдағы N 772 P990772_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 27, 261-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік инвестицияларының бағдарламасына 3-қосымшада:
"Өнеркәсіп, құрылыс және жер қойнауын пайдалану" салалық секторында:
реттік нөмірі 4-жолда: 4-бағандағы "Ақмола қоры" ЖАҚ" деген сөздер "Астана қаржы" ААҚ" сөздерімен ауыстырылсын, 8-бағандағы "40,00" деген сан "88,00" деген санмен ауыстырылсын, 10-бағандағы "40,00" деген сан "88,00" деген санмен ауыстырылсын, 11-бағандағы "32,00" деген сан "40,00" деген санмен ауыстырылсын, 12-бағаны "40,00 деген санмен толықтырылсын;
"Барлығы" деген жолда: 8-бағандағы "117,50" деген сан "165,5" деген санмен ауыстырылсын, 12-бағандағы "20,40" деген сан "60,40" деген санмен ауыстырылсын;
"Көлік және байланыс" салалық секторында:

О реализации проекта строительства комплекса "Сити Палас"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1999 года N 1985. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 16 октября 2000 г. N 1528 ~P001528
В целях дальнейшего развития города Астаны, улучшения социальной и экономической ситуации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить, как приоритетный инвестиционный проект, проект строительства комплекса "Сити Палас" в рамках проекта "Астана Сити", финансируемый за счет средств негосударственного внешнего займа на общую сумму 80 000 000 (восемьдесят миллионов) долларов США, привлекаемого под государственную гарантию Республики Казахстан.
2. Министерству экономики Республики Казахстан провести технико- экономическую экспертизу проекта и представить в Министерство финансов Республики Казахстан соответствующее заключение.
3. Открытому акционерному обществу "Астана-финанс" как заемщику:
предоставить в Министерство финансов Республики Казахстан документы по обеспечению обязательств по привлекаемому займу;
заключить с Министерством финансов Республики Казахстан и акимом города Астаны соглашение об обеспечении их обязательств перед республиканским бюджетом, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии. В заключаемом соглашении предусмотреть обязательство акима города Астаны по формированию резерва на покрытие рисков, связанных с обслуживанием привлекаемого займа.
4. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
оформить с иностранным кредитором гарантийное соглашение о предоставлении государственной гарантии Республики Казахстан иностранному кредитору в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан от 16 декабря 1998 года Z980318_ "О республиканском бюджете на 1999 год".
Предоставить иностранному кредитору государственную гарантию Республики Казахстан после завершения оформления документации по проекту и обеспечению займа.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 1999 года N 772 P990772_ "Об утверждении Программы государственных инвестиций Республики Казахстан на 1999-2001 годы" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 27, ст.261):
в приложении 3 к Программе государственных инвестиций Республики Казахстан на 1999-2001 годы, утвержденной указанным постановлением:
в отраслевом секторе "Промышленность, строительство и недропользование":
в строке, порядковый номер 4: в графе 4 слова "ЗАО "Фонд Акмола" заменить словами "ОАО "Астана финанс", в графе 8 цифры "40,00" заменить цифрами "88,00", в графе 10 цифры "40,00" заменить цифрами "88", в графе 11 цифры "32,00" заменить цифрами "40,00", графу 12 дополнить цифрами "40,00";
в строке "Всего": в графе 8 цифры "117,50" заменить цифрами "165,5", в графе 11 цифры "52" заменить цифрами "60", в графе 12 цифры "20,40" заменить цифрами "60,40";
в отраслевом секторе "Транспорт и связь":

реттік нөмірі 5-жолда, 8 және 10-бағандардағы "95,00" деген сан "43,00" деген санмен ауыстырылсын;
"Барлығы" деген жолда: 8-бағандағы "173,60" деген сан "121,60" деген санмен ауыстырылсын, 10-бағандағы "166,80" деген сан "114,80 деген санмен ауыстырылсын;
"Займдарды игеру" деген жолда, 8-бағандағы "595,10" деген сан "591,10" деген санмен ауыстырылсын, 10-бағандағы "206,15" деген сан "154,15" деген санмен ауыстырылсын, 11-бағандағы "133,93" деген сан "141,93" деген санмен ауыстырылсын, 12-бағандағы "90,53" деген сан "130,53" деген санмен ауыстырылсын;
"Кепілдіктердің барлығы" деген жолда, 8-бағандағы "595,10" деген сан "591,10" деген санмен ауыстырылсын, 10-бағандағы "504,00" деген сан "500,00" деген санмен ауыстырылсын;
2) "1999 жылда Астана қаласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы 24 ақпандағы N 161 қаулысына:
3-тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацындағы "40,0" деген сан
"88" деген санмен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "40,0" деген сан "88" деген санмен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 3-қосымшада:
"Қаржыландырудың көлемі" деген бағандағы "40,0" деген сан "88" деген
санмен ауыстырылсын;
"Ақмола қоры" ЖАҚ" деген сөздер "Астана қаржы" ААҚ" деген сөздермен
ауыстырылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары К.Ә.Өтембаевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

в строке, порядковый номер 5, в графах 8 и 10 цифры "95,00" заменить цифрами "43,00";
в строке "Всего": в графе 8 цифры "173,60" заменить цифрами "121,60", в графе 10 цифры "166,80" заменить цифрами "114,80";
в строке "Освоение займов" в графе 8 цифры "595,10" заменить цифрами "591,10", в графе 10 цифры "206,15" заменить цифрами "154,15", в графе 11 цифры "133,93" заменить цифрами "141,93", в графе 12 цифры "90,53" заменить цифрами "130,53";
в строке "Всего гарантий" в графе 8 цифры "595,10" заменить цифрами "591,10", в графе 10 цифры "504,00" заменить цифрами "500,00";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года N 161 P990161_ "О развитии города Астаны в 1999 году":
в абзаце четвертом подпункта 1) пункта 3 цифры "40,0" заменить цифрами "88";
в пункте 5 цифры "40" заменить цифрами "88";
в приложении 3, к указанному постановлению:
в графе "Объем финансирования" цифры "40,0" заменить цифрами "88,0";
слова "ЗАО "Фонд Акмола" заменить словами "ОАО "Астана финанс".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)