Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенциядан туындайтын Қазақстан Республикасының міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 желтоқсан N 1994 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 6 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда түрлері туралы конвенция (бұдан әрі – Конвенция) бойынша өсімдіктер мен жануарлар дүниесі (балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда) бөлігінде Қазақстан Республикасындағы әкімшілік орган;
2) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Конвенция бойынша балық ресурстары және басқа да су жануарлары бөлігінде Қазақстан Республикасындағы әкімшілік орган болып тағайындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 05.02.2024 № 68 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі депозитарийді - Швейцария Конференциялық Үкіметін Қазақстан Республикасында Әкімшілік органның тағайындалғаны туралы хабардар етсін.
3. Конвенция бойынша міндеттемелерді орындау үшін:
1) жануарлардың жер бетіндегі түрлері мен құстар мәселелері бойынша – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің "Зоология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) балық және басқа да су жануарлары мәселелері бойынша – "Балық шаруашылығы ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғылыми ұйымдар болып бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.08.2013 N 825 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.02.2020 № 37; 05.02.2024 № 68 қаулыларымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О мерах по обеспечению выполнения Республикой Казахстан обязательств, вытекающих из Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года N 1994.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 1999 года "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Назначить:
1) Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан административным органом по Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – Конвенция), в Республике Казахстан в части растительного и животного мира (за исключением рыбных ресурсов и других водных животных);
2) Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан административным органом по Конвенции в Республике Казахстан в части рыбных ресурсов и других водных животных.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 05.02.2024 № 68.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить Правительство Швейцарской Конфедерации - депозитария о назначении Административного органа в Республике Казахстан.
3. Определить научными организациями для выполнения обязательств по Конвенции:
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт зоологии" Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан – по вопросам наземных видов животных и птиц;
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр рыбного хозяйства" – по вопросам рыбы и других водных животных.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 23.08.2013 № 825 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.02.2020 № 37; от 05.02.2024 № 68.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан