Қазақстан Республикасы марганец кен орындарының жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін зерделеу жөніндегі ведомствоаралық жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2000 жылғы 11 қаңтар N 4-ө
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың "Жәйрем ТБК"
ААҚ-ның минералдық-шикізат базасын дамыту жөніндегі 1999 жылғы 29
қаңтардағы N 3943 тапсырмасын орындау үшін:
1. Мына құрамда Қазақстан Республикасы марганец кен орындарының жер
қойнауын пайдаланушылардың қызметін зерделеу жөніндегі ведомствоаралық
жұмыс тобы құрылсын:
Сайдуақасов Мұрат                  Қазақстан Республикасының
Әшметұлы                           Табиғи ресурстар және қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
геология және жер қойнауын
қорғау комитетінің төрағасы,
жетекші
Қабылденов Амантай                 Қазақстан Республикасының
Самарқанұлы                        Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі тау-кен-металлургия
кешені басқармасының бастығы
Кәрібаева Гулмира                  Қазақстан Республикасы
Төлегенқызы                        Мемлекеттік кіріс министрлігінің
Ірі салық төлеушілер департаменті
мұнай және энергетика бөлімінің
бас маманы
Төлеуов Бейбіт                     Қазақстан Республикасы
Инвестициялар жөніндегі
агенттігінің менеджері
Шынәлиев Ғазиз                     Қазақстан Республикасы Премьер-
Қоршабекұлы                        Министрінің Кеңсесі өндірістік
бөлімінің консультанты
Пригодин Виктор                    Қарағанды облысы әкімінің
Иванович                           орынбасары
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы марганец кен
орындарының жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін зерделеу жөніндегі
ведомствоаралық жұмыс тобының жұмыс жоспары бекітілсін.
3. Жұмыс тобы 2000 жылдың 1 ақпанына дейін мерзімде Қазақстан
Республикасының Үкіметіне жер қойнауын пайдаланушылардың қызметін
тексерудің нәтижелері бойынша ұсыныс енгізсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2000 жылғы 11 қаңтардағы
N 4-ө өкімімен бекітілген
Қазақстан Республикасы марганец кен орындарының жер қойнауын
пайдаланушылардың қызметін зерделеу жөніндегі ведомствоаралық
жұмыс тобының жұмыс бағдарламасы
Марганец кен орындарын пайдаланушы кәсіпорындардың тізбесі:
1. "Жезқазғанруда" АҚ, "Шығыс қамыс" кен орны
2. "Әлеует" ЖҮАҚ, "Батыс Қамыс", "Ұшқын-1" кен орындары
3. "Абайкен" ЖШС,№"Богач" кен орны
4. "Геологиялық суретке түсіру орталығы" АҚ, "Қарадыр" кен орны,
"Айдаһарлы алаңы"№
5. "Айрон-Недра" АҚ, "Батыс Жомарт" кен орны
6. "Тұлпар" ШЖК, "Жомарт" кен орны
7. "Атасуруда" АҚ, "Керегетас" кен орны

О создании межведомственной рабочей группы по изучению деятельности недропользователей марганцевых месторождений Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 января 2000 года N 4-р
В целях исполнения поручения Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева от 29 октября 1999 года N 3943 по развитию минерально-
сырьевой базы ОАО "Жайремский ГОК":
1. Создать межведомственную рабочую группу по изучению деятельности
недропользователей - марганцевых месторождений Республики Казахстан в
составе:
Сайдуакасов Мурат Ашметович   - Председатель Комитета геологии и
охраны недр Министерства природных
ресурсов и охраны окружающей среды
Республики Казахстан, руководитель
Кабылденов                    - начальник Управления горно-
Амантай Самарканович            металлургического комплекса
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Карибаева                     - главный специалист отдела нефти
Гульмира Тулегеновна            и энергетики Департамента крупных
налогоплательщиков Министерства
государственных доходов Республики
Казахстан
Толеуов Бейбит                - менеджер Агентства Республики
Казахстан по инвестициям
Чиналиев Газиз Коршабекович   - консультант Производственного отдела
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Пригодин Виктор Иванович      - заместитель акима Карагандинской
области
2. Утвердить прилагаемый план работы межведомственной рабочей группы
по изучению деятельности недропользователей марганцевых месторождений
Республики Казахстан.
3. Рабочей группе в срок до 1 февраля 2000 года внести в
Правительство Республики Казахстан предложения по результатам изучения
деятельности недропользователей.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 января 2000 года N 4-р
План
работы межведомственной рабочей группы по изучению
деятельности недропользователей марганцевых месторождений
Республики Казахстан
Перечень предприятий эксплуатирующих марганцевые месторождения:
1. АО "Жезказганруда", месторождение "Восточный камыс"
2. АОЗТ "Элует", месторождения "Западный Камыс", "Ушкатын-I"
3. ТОО "Абайкен", месторождение "Богач"
4. АО "Центргеолсъемка", месторождения "Караадыр"; "Айдагарлинская
площадь"
5. АО "Айрон-Недра", месторождение "Западный Жомарт"
6. МЧП "Тулпар", месторождение "Жомарт"
7. АО "Атасуруда", месторождение "Керегетас"

8. "Сарытүм" руда байқалымы
__________________________________________________________________________
N   Іс-шаралардың атауы      Орындалуына жауаптылар   Орындалу  Орындау
нысаны    мерзімі
__________________________________________________________________________
1            2                      3                 4             5
__________________________________________________________________________
1 Жер қойнауын пайдалануға   Табиғи ресурстар және  Анықтама   2000 жыл.
арналған лицензиялар мен   қоршаған ортаны                   дың 25 қаң.
келісімшарттардың; Жер     қорғаумині, "Қазжер.              тары
қойнауын пайдаланушыларда  қойнауы орталығы" АБ
қызметтің түрлеріне арнал.
ған лицензиялардың
Бақылаушы органдармен
келісілген, белгіленген
тәртіппен бекітілген
кен орындарын әзірлеуге
арналған жобалардың
Геологиялық ақпараттардың
құпиялығы мен оларды алу,
оларға ақы төлеу туралы
шарттың Таукен жұмыстарын
дамытудың жыл сайынғы ке.
лісілген жоспарларының
немесе ТЖД жүргізудің жұмыс
бағдарламаларының Таукен
жұмыстарын дамытудың ке.
лісілген көлемдері мен
ТЖД жұмыс бағдарламаларының
орындалуын
Орындалмауының себептерін
Аршу және өндіру жұмыстарының
көлемдерінің орындалуын,
өндірілген және өтелген баланстық
запастардың дұрыстығын
Өндірілетін және тиелетін
пайдалы қазбалардың сапасына
талдау жасау жөніндегі аттес.
тацияланған лабораториялардың
Қазақстандық мамандарды оқы.
туға 1997, 1998 және 1999
жылдарға бөлінген қаражаттардың
саны мен көлемдерінің болуын
тексеру
__________________________________________________________________________
2 Лицензиялық-келісімшарттық     Табиғи ресурстар және  Анықтама 2000 жыл.
талаптардың орындалуын тексеру қоршаған ортаны қорғау          дың
мині, "Қазжерқойнауы            25 қаң.
орталығы" АБ                    тары
__________________________________________________________________________
3 Жер қойнауын қорғау жөніндегі  Табиғи ресурстар және  Анықтама 2000 жыл.
заңдардың сақталуын тексеру    қоршаған ортаны қорғау          дың
мині, "Қазжерқойнауы            25 қаң.
орталығы" АБ                    тары
__________________________________________________________________________
4 Жерді жалға алу, сатып алу     Қарағанды облысының   Анықтама 2000 жыл.
жөніндегі шарттардың болуы мен әкімі                          дың 25
тиісті төлемдердің болуын тек.                                қаңтары
серу
__________________________________________________________________________
5 Жұмыс орындары, тамақ ішу      Қарағанды облысының   Анықтама 2000 жыл.
орындары жай-күйінің санитар.  әкімі                          дың 25
лық-гигиеналық жағдайын, та.                                  қаңтары
мақтану режимін және тұрмыс.
тық үй-жайларды зерделеу
__________________________________________________________________________
6 Бекітілген штат кестесін,      Мемкірісмині,
штаттық толықтырылуын, штаттық Қарағанды облысының   Анықтама 2000 жыл.
толтыру бойынша қызметкерлер.  әкімі                          дың 25
дің құжаттарын (еңбек кітапша.                                қаңтары
ларын) ресімдеуді, зейнетақылық
ӘДК болуын, жалақы бойынша
берешектерді зерделеу. Еңбек
кітапшаларын қабылдап алуды
және беруді тіркеу журналдары.
ның болуы
_________________________________________________________________________
7 Құрылтай құжаттарын,           Қарағанды облысының   Анықтама 2000 жыл.
құрылтайшыларды, тіркеу туралы әкімі                          дың 25
куәлікті, статистикалық кәр.                                  қаңтары
тішкелерді, статистикалық
есептілікті, эмиссияларды
тіркеуді, акцияларды тіркеу
туралы есепті, акционерлердің
тізімін зерделеу
_________________________________________________________________________
8 Қаржылық-шаруашылық қызметті  Мемкірісмині,
зерделеу, салықтарды бюджетке Қарағанды облысы      Анықтама, 2000 жыл.
есептеудің және төлеудің      облысы бойынша        актілер   дың 25
дұрыстығын тексеру            салық комитеті                  қаңтары
Негізгі қаражаттар мен мате.
риалдық емес активтердің есе.
бінің дұрыстығын тексеру
Дебиторлардың-кредиторлардың
есебінің дұрыстығын тексеру
Бюджетке ҚҚС есептеудің және
төлеудің дұрыстығын тексеру
Жалақы мен табыс салығын,
әлеуметтік қамсыздандыруды және
әлеуметтік салықты ұстап қалуды
есептеудің дұрыстығын тексеру
Кірістер мен шығыстардың көрсе.
тілуінің, өзіндік құнды қалып.
тастырудың және пайданы көрсету.
дің дұрыстығын тексеру
Қаржылық есептіліктің және са.
лықтық есептің көрсетілуінің
дұрыстығын тексеру
Табыстың бонусын төлеу мен
роялти төлеу
Келісімшарттарда сәйкес тауар
өнімдерін сатудың 1998 және
1999 жылдарға арналған бағасы
Тауар өнімдерін беруді,
1997-1999 жылдардағы берулердің
көлемін, экспортты зерделеу
_________________________________________________________________________
9 Қоршаған ортаны қорғау жөнін. Табиғи ресурстар және   Анықтама,2000 жыл.
дегі талаптардың сақталуы     қоршаған ортаны қорғау. актілер  дың
Экология жөніндегі келісілген мині, Қарағанды қоршаған         25 қаң.
жобалық құжаттаманың (ШЖШ,    ортаны қорғау жөніндегі          тары
ШЖҚ, ҚОӘБ және т.б.) болуы    басқармасы
Табиғатты пайдаланудың норма.
лары мен ережелерін бұзғаны
үшін қойылған айыппұлдарды
төлеу
Тазалау құрылыстарын салу,
қалдықтарды орналастыру, ав.
томобиль жолдары, ЭБЖ желі.
лері, объектінің тыныс-тірші.
лігін қамтамасыз ету жүйелері
бөлігінде кен орындарын әзір.
леу жөніндегі техникалық
жобалардың орындалуы. Табиғат
қорғау іс-шараларының орындалуы,
1997-1999 жылдар үшін салынған
қаражат
_________________________________________________________________________
10 Тексеру                        Қарағанды облысының   Анықтама
Пайдалы қазбалар мен кен орын. әкімі
дарын ашық тәсілмен әзірлеу
кезінде қауіпсіздіктің бірыңғай
ережелерінің сақталуы
Таукен жұмыстарын жүргізудің
жоба бойынша сәйкес келуі,
техникалық қауіпсіздік қызмет.
керлерін оқытуды ұйымдастыру,
техникалық қауіпсіздік жөніндегі
нұсқаулықтардың болуы
Инженер-техник қызметкерлерінің
біліктілігі мен ТЖ органдарында
қауіпсіздік ережесін үйренуден
өтуі
Қызметкерлердің медициналық
куәліктендіруден өтуі
__________________________________________________________________________
11 Өнеркәсіптік объектілердің өрт. Қарағанды облысының   Анықтама,
ке қарсы қауіпсіздігін тексеру  әкімі                 актілер
_________________________________________________________________________
12 Ведомствоаралық комиссиясының  Табиғи ресурстар және Анықтама, 2000 жыл.
мәжілісін дайындау             қоршаған ортаны       Үкімет    дың
қорғаумині            қаулысы.  30 қаң.
ның жоба.  тары
сы
__________________________________________________________________________
Ескерпе. Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігімен
Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен
Мемлекеттік кіріс министрлігімен
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі
агенттігімен
Қарағанды облысының әкімімен
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

8. Рудопроявление "Сарытум"
---------------------------------------------------------------------------
N ! Наименование мероприятий  ! Ответственные  !Форма     ! Срок
п/п!                           ! за исполнение  !исполнения! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1 !             2             !       3        !     4    !     5
--------------------------------------------------------------------------
1   Проверка наличия:          Минприроды,      Справка   25 января 2000г.
Лицензий и контрактов на   ТУ "ЦентрКазнедра"
недропользование
Лицензий на виды
деятельности у
недропользователей
Проектов на разработку
месторождений, согласованных
с контролирующими органами,
утвержденных в установленном
порядке
Договоров о конфиденциальности
и приобретении геологической
информации, их оплаты
Ежегодных согласованных планов
развития горных работ или рабочих
программ проведения ГРР
Выполнения согласованных объемов
развития горных работ и
рабочих программ ГРР. Причины
невыполнения
Выполнения объемов вскрышных и
добычных работ, достоверность
добытых и погашенных
балансовых запасов
Аттестованных лабораторий по
анализу качества добываемых
и отгруженных полезных
ископаемых
Количества и объемов
выделенных средств за
1997, 1998 и 1999 годы на
обучение казахстанских
специалистов
2    Проверка выполнения        Минприроды,      Справка   25 января 2000г.
лицензионно-контрактных    ТУ "ЦентрКазнедра"
условий
3    Проверка соблюдения        Минприроды,      Справка   25 января 2000г.
законодательства по        ТУ "ЦентрКазнедра"
охране недр
4    Проверка наличия договоров Аким             Справка   25 января 2000г.
по аренде, выкупу земли и Карагандинской
наличия соответствующих    области
платежей
5    Изучение санитарно-        Аким             Справка   25 января 2000г.
гигиенических условий      Карагандинской
состояния рабочих мест,    области
мест приема пищи, питьевого
режима и бытовых
помещений
6    Изучение утвержденного     Мингосдоходов,   Справка   25 января 2000г.
штатного расписания,       Аким Карагандинской
штатного заполнения,       области
оформления документов
работников по штатному
заполнению (трудовые
книжки), наличия пенсионных
СИК, задолженности по
зарплате. Наличие журналов
регистрации приема и
выдачи трудовых книжек
7    Изучение учредительных     Аким            Справка   25 января 2000г.
документов, учредителей,   Карагандинской
свидетельства о            области
регистрации, статистической
карточки, статотчетности,
регистрации эмиссии, отчета
о размещении акций, реестра
акционеров
8    Изучением финансово-        Мингосдоходов, Справка, 25 января 2000г.
хозяйственной деятельности, налоговый       акты
проверка правильности       комитет по
начисления и уплаты         Карагандинской
налогов в бюджет            области
Проверка правильности учета
основных средств и
нематериальных активов
Проверка правильности учета
дебиторов-кредиторов
Проверка правильности
начисления и уплаты НДС в
бюджет
Проверка правильности
начисления з/платы и расчетов
удержания подоходного налога,
соц.страх и социальный налог
Проверка достоверности
отражения доходов и расходов,
формирования себестоимости и
отражения прибыли
Проверка достоверности
финансовой отчетности и
отражения налогового учета
Оплата бонуса добычи и выплаты
роялти
Цены реализации товарной
продукции за 1998 и 1999 гг.
согласно контрактам
Изучение поставок товарной
продукции, объема поставок в
1997-1999 гг., наличия
экспорта
9    Соблюдение требований по     Минприроды,    Справка,  25 января 2000г.
охране окружающей среды      Карагандинское  акты
Наличия согласованной        управление по
проектной документации по    охране
экологии (ПДВ,ПДС,ОВОС       окружающей
и т.д.)                      среды
Оплата выставленных штрафов
за нарушения норм и правил
природопользования
Выполнение техпроекта по
разработке месторождения в
части строительства очистных
сооружений, размещения отходов,
автомобильных дорог, линии ЛЭП,
систем жизнеобеспечения объекта
Выполнение природоохранных
мероприятий, вложенные средства
за 1997-1999 гг.
10   Проверка                      Аким          Справка
Соблюдения Единых правил      Карагандинской
безопасности при разработке   области
месторождений полезных
ископаемых открытым способом
Соответствия ведения горных
работ по проекту, организации
обучения работников технике
безопасности, наличия
инструкции по технике
безопасности
Квалификации и прохождения
знаний правил безопасности
инженерно-техническими
работниками в органах ЧС
Прохождения работниками
медицинского
освидетельствования
11   Проверка противопожарной      Аким          Справка,
безопасности промышленных     Карагандинской  акты
объектов                      области
12   Подготовка заседания          Минприроды    Справка, 30 января 2000г.
межведомственной комиссии                   проект
постановления
Правительства
---------------------------------------------------------------------------
Примечание. Согласовано: МПР и ООС
МЭИиТ
МГД
АРКИ
Аким Карагандинской области
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)