Ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Өкімі 2000 жылғы 19 мамыр N 80-ө
"Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылдың 10 қарашасында Үкіметтің жаңадан тағайындалған мүшелерінің ант беру рәсімінде сөйлеген сөзінен туындайтын тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 26 ақпандағы N 303 P000303_ қаулысын орындау үшін және "Стратегия-2030"-дың U983834_ негізгі бағыттарын насихаттауды күшейту және жүргізіліп отырған реформаларды ақпараттық-талдаулық қамтамасыз етуді жетілдіру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес Үкіметтің бірінші кезектегі шараларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000-2002 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын насихаттау және түсіндіру жөніндегі ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтар құрылсын.
2. Ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтардың қызметін қаржыландыру министрліктер мен ведомстволардың орталық органдарды ұстау үшін бөлінген өз қаражатының шегінде қамтамасыз етілсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрілігі ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтардың Қазақстан Республикасының аймақтарына шығуының кестесін әзірлесін және бекітсін және аталған топтарды әдістемелік қамтамасыз етуді жүзеге асырсын.
4. Ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтардың жетекшілері
бекітілген кестеге сәйкес олардың аймақтарға шығуын қамтамасыз етсін.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтардың жұмысын қамтамасыз етуге
қажетті жәрдем көрсетсін.
6. Ведомствоаралық ақпараттық-насихатшылық топтардың қызметін
үйлестіру және бұқаралық ақпарат құралдарында көрсету Қазақстан
Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне
жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
2000 жылғы 19 мамырдағы
N 80-ө өкіміне
қосымша
Үкіметтің бірінші кезектегі шараларын, сондай-ақ Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2000-2002 жылдарға арналған іс-қимыл
бағдарламасын насихаттау және түсіндіру жөніндегі ведомствоаралық
ақпараттық насихатшылық топтардың құрамы
Оңтүстік аймақ
---------------------------------------------------------------------------
N !          Аты-жөні             !                  Лауазымы
---------------------------------------------------------------------------
1  Қуанышбаева Роза Сақтағанқызы - Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
2  Арыстанова Сарби Нүсіпқызы    - Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау ісі жөніндегі агенттігі
Экономика, қаржы және дәрі-дәрмек
саясаты департаментінің директоры
3  Әбсәметов Мәліс Құдысұлы      - Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрлігі Ғылым департаментінің
директоры
4  Қожкенов Серік Әбдіғалиұлы    - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігінің Ішкі саясат департаменті
қоғамдық-саяси басқармасының бастығы
5  Павлович Василий Игнатьевич   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігі басқарма бастығының
орынбасары, тәрбие және
әлеуметтік-құқықтық жұмыстар бөлімінің
бастығы
6  Кетркеева Райгүл Мамырханқызы - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің стратегиялық
жоспарлаудың жиынтық бөлімі бастығы
7  Садықов Мұхамбетқали          - Қазақстан Республикасы Көші-қон және
Нұрғалиұлы                      демография жөніндегі агенттігінің
көші-қон басқармасы иммигранттармен,
қазақ диаспорасымен жұмыс, ақпарат
және көші-қон процестерін талдау
жөніндегі бөлімінің бастығы
8  Морозов Антон Александрович   - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі насихат бөлімінің бас маманы
Солтүстік аймақ
1  Ахметов Әшімжан Сүлейменұлы   - Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым вице-министрі
2  Кожевников Валерий            - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Владимирович                    халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Еңбек қатынастары департаментінің
директоры
3  Телібаев Ғазиз Түрысбекұлы    - Қазақстан Республикасы Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігінің Ішкі саясат департаменті
директорының орынбасары
4  Ысқақов Бауыржан Азатұлы      - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
ісі жөніндегі агенттігінің Емдеу-алдын
алу ұйымдарының қызметін үйлестіру,
ғылым, білім және кадр жұмысы жөніндегі
департаменті директорының міндетін
атқарушы
5  Боранғазиев Бейбітжан         - Қазақстан Республикасының Инвестициялар
Камалұлы                        жөніндегі агенттігі Экономиканың
басымдықты секторларында инвестициялық
қызметті реттеу департаментінің бөлім
бастығы
6  Ерешев Бауыржан Тұрсынбекұлы  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігінің Экономика және қаржы
департаменті директорының орынбасары
7  Шульга Галина Александровна   - Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрлігі Әкімшілік
департаментінің басқарма бастығы
8  Балапанов Зейнелқабден        - Қазақстан Республикасы Экономика
Тәукенұлы                       министрлігінің Аймақтық саясат және
бағдарламалар департаменті аймақтық
және әлеуметтік саясат басқармасының
бастығы
Шығыс аймақ
1  Сардбаев Медет Мақсұтұлы      - Қазақстан Республикасының Экономика
вице-министрі
2  Литвиненко Татьяна Васильевна - Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржы және экономикалық талдау
департаментінің директоры
3  Мусинов Серікбол Рахымжанұлы  - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
ісі жөніндегі агенттігі Емдеу-алдын
алу ұйымдарының қызметін үйлестіру
жөніндегі басқармасының бастығы
4  Сайыров Ерлан Биахметұлы      - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі насихат бөлімінің бастығы
5  Жанторе Иғалиұлы              - Қазақстан Республикасының Табиғи
монополияларды реттеу, бәсекелестікті
қорғау және шағын бизнесті қолдау
жөніндегі агенттігі кәсіпкерлікті
нормативтік-құқықтық қамтамасыз ету
және дамыту бөлімінің бастығы
6  Хасенов Ғалымжан Әкпарұлы     - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігінің ақпарат және қоғамдық
байланыстар басқармасы бастығының
орынбасары
7  Шер Раиса Петровна            - Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрлігі Жалпы орта білім
департаментінің басқарма бастығы
8  Қалиев Нәубат Қалиұлы         - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігінің Бастауыш және орта
кәсіптік білім департаменті кәсіптік
білімді лицензиялау және аттестациялау
бөлімінің бастығы
Батыс аймақ
1  Бектұрғанов Нұралы Сұлтанұлы  - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
вице-министрі
2  Рябченко Олег Григорьевич     - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі Ішкі саясат департаментінің
директоры
3  Жүмабекова Рысты Магауияқызы  - Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрлігі Жалпы орта білім
департаментінің директоры
4  Әміржанова Айтжан             - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Мұхамедиқызы                    халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Әлеуметтік даму департаментінің
директоры
5  Кармадонов Константин         - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Николаевич                      индустрия және сауда министрлігінің
жиынтық талдау және бақылау басқармасы
бастығының орынбасары
6  Нұрғалиев Қайрат Нұрғалиұлы   - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігінің Жоғары білім
департаменті мемлекеттік стандарттар
және нормативтік базалар бөлімінің
бастығы
7  Бөрібеков Қадырбек Қозыбайұлы - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігінің Бастауыш және орта
кәсіптік білім департаменті кәсіптік
білім беруді ұстау бөлімінің бастығы
8  Тілеубергенова Жанар          - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Мұхаметқалиқызы                 кіріс министрлігінің Әкімшіліктендіру
департаменті насихат және қызметшілерді
оқыту бөлімінің бастығы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О межведомственных информационно-пропагандистских группах
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 мая 2000 года N 80-р
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2000 года N 303 P000303_ "О Плане мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, вытекающих из его выступления 10 ноября 1999 года на церемонии принесения присяги вновь назначенными членами Правительства" и в целях усиления пропаганды основных положений "Стратегии - 2030" и совершенствования информационно-аналитического обеспечения проводимых реформ:
1. Создать межведомственные информационно-пропагандистские группы по пропаганде и разъяснению первоочередных мер Правительства, а также Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы согласно приложению.
2. Обеспечить финансирование деятельности межведомственных информационно-пропагандистских групп в пределах собственных средств министерств и ведомств для содержания центральных органов.
3. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан разработать и утвердить график выезда межведомственных информационно-пропагандистских групп в регионы Республики Казахстан и осуществлять методическое обеспечение данных групп.
4. Руководителям межведомственных информационно-пропагандистских групп обеспечить их выезд в регионы согласно утвержденному графику.
5. Акимам областей, городов Астаны и Алматы оказать необходимое содействие в обеспечении работы межведомственных информационно- пропагандистских групп.
6. Координацию и освещение деятельности межведомственных информационно-пропагандистских групп в средствах массовой информации возложить на Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 мая 2000 года N 80-р
Состав
межведомственных информационно-пропагандистских групп по
разъяснению и пропаганде первоочередных мероприятий Правительства,
а также Программы действий Правительства Республики Казахстан
на 2000-2002 годы
Южный регион
--------------------------------------------------------------------------
N !      Ф.И.О.                 !                  Должность
--------------------------------------------------------------------------
1  Куанышбаева Роза Сактагановна - вице-Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
2  Арыстанова Сарби Нусифовна    - директор Департамента экономики,
финансов и лекарственной политики
Агентства Республики Казахстан по
делам здравоохранения
3  Абсаметов Малис Кудысович     - директор Департамента науки
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
4  Кожкенов Серик Абдыгалиевич   - начальник общественно-политического
управления Департамента внутренней
политики Министерства культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан
5  Павлович Василий Игнатьевич   - заместитель начальника управления,
начальник отдела воспитательной и
социально-правовой работы Министерства
обороны Республики Казахстан
6  Кетркеева Райкуль             - начальник сводного отдела
Мымырхановна                    стратегического планирования
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
7  Садыков Мухаметгали          - начальник отдела по работе с
Нургалиевич                    иммигрантами, казахской диаспорой,
информации и анализа миграционных
процессов управления миграции Агентства
Республики Казахстан по миграции и
демографии
8  Морозов Антон Александрович  - главный специалист отдела пропаганды
Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
Северный регион
--------------------------------------------------------------------------
N !      Ф.И.О.                 !                  Должность
--------------------------------------------------------------------------
1  Ахметов Ашимжан              - вице-Министр образования и науки
Сулейменович                   Республики Казахстан
2  Кожевников Валерий           - директор Департамента трудовых
Владимирович                   отношений Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
3  Телебаев Газиз Турысбекович  - заместитель директора Департамента
внутренней политики Министерства
культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан
4  Искаков Бауржан Азатович     - исполняющий обязанности директора
Департамента по координации
деятельности лечебно-профилактических
организаций, науки, образования и
кадровой работы Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
5  Борангазиев Бейбитжан        - начальник отдела Департамента
Камалович                      регулирования инвестиционной
деятельности в приоритетных секторах
экономики Агентства Республики
Казахстан по инвестициям
6  Ерешев Бауыржан              - заместитель директора Департамента
Турсынбекович                  экономики и финансов Министерства
образования и науки Республики Казахстан
7  Шульга Галина Александровна  - начальник управления Административного
департамента Министерства образования и
науки Республики Казахстан
8  Балапанов Зейнелькабден      - начальник управления региональной и
Таукенович                     социальной политики Департамента
региональной политики и программы
Министерства экономики Республики
Казахстан
Восточный регион
--------------------------------------------------------------------------
N !      Ф.И.О.                 !                  Должность
--------------------------------------------------------------------------
1  Сардбаев Медет Максутович    - вице-Министр экономики Республики
Казахстан
2  Литвиненко Татьяна           - директор Департамента финансов и
Васильевна                     экономического анализа труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
3  Мусинов Серикбол             - начальник управления по координации
Рахимжанович                   деятельности лечебно-профилактических
организаций Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения
4  Саиров Ерлан Биахметович     - начальник отдела пропаганды
Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
5  Жанторе Игалиулы             - начальник отдела нормативно-правового
обеспечения и развития
предпринимательства Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий, защите
конкуренции и поддержке малого бизнеса
6  Хасенов Галымжан Акпарович   - заместитель начальника управления
информации и общественных связей
Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
7  Шер Раиса Петровна           - начальник управления Департамента
среднего общего образования
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
8  Калиев Наубат Калиевич       - начальник отдела аттестации и
лицензирования профессионального
образования Департамента начального и
среднего профессионального образования
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Западный регион
--------------------------------------------------------------------------
N !      Ф.И.О.                 !                  Должность
--------------------------------------------------------------------------
1  Бектурганов Нуралы           - вице-Министр культуры, информации и
Султанович                     общественного согласия Республики
Казахстан
2  Рябченко Олег Григорьевич    - директор Департамента внутренней
политики Министерства культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан
3  Жумабекова Рысты             - директор Департамента среднего общего
Магавьяновна                   образования Министерства образования и
науки Республики Казахстан
4  Амержанова Айтжан            - директор Департамента социального
Мухамедиевна                   развития Министерства труда и
социальной защиты населения Республики
Казахстан
5  Кармадонов Константин        - заместитель начальника управления
Николаевич                     сводного анализа и контроля
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
6  Нургалиев Кайрат             - начальник отдела государственных
Нургалиевич                    стандартов и нормативной базы
Департамента высшего образования
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
7  Борибеков Кадырбек           - начальник отдела содержания
Козыбаевич                     профессионального образования
Департамента начального и среднего
профессионального образования
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
8  Тилсубергенова Жанар         - начальник отдела пропаганды и обучения
Мухаметкалиевна                персонала Департамента
администрирования Министерства
государственных доходов Республики
Казахстан
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)