Қазақстан Республикасының оңтүстік аймақтарын көктеу кезеңінде сумен қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін Ведомствоаралық жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2001 жылғы 11 қазан N 81-ө
Оңтүстік Қазақстан, Қызылорда облыстарын көктеу кезеңінде суғармалық
сумен қамтамасыз ету проблемаларын шешу мақсатында:
1. Мына құрамда Ведомствоаралық жұмыс тобы құрылсын:
Ахметов                       - Қазақстан Республикасы Премьер-
Даниал Кенжетайұлы              Министрінің бірінші орынбасары,
жетекші
Школьник                      - Қазақстан Республикасы Премьер-
Владимир Сергеевич              Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрі, жетекші
Шоқпытов                      - Қазақстан Республикасының
Андар Мәулешұлы                 Табиғи ресурстар және қоршаған
ортаны қорғау министрі, орынбасар
Келімбетов                    - Қазақстан Республикасының
Қайрат Нематұлы                 Қаржы бірінші вице-министрі
Андрющенко                    - Қазақстан Республикасының
Александр Иванович              Экономика және сауда вице-министрі
Нұрқиянов                     - Қазақстан Республикасының Ауыл
Төлеухан Мұратханұлы            шаруашылығы вице-министрі
Нұрғисаев                     - Қызылорда облысының әкімі
Серікбай Өрікбайұлы
Сапарбаев                     - Оңтүстік Қазақстан облысының
Бердібек Машбекұлы              әкімі
Оспанов                       - Қазақстан Республикасының Жер
Бақыт Сағындықұлы               ресурстарын басқару жөніндегі
агенттігінің төрағасы
Қожақов                       - Қазақстан Республикасының
Асан Егінбайұлы                 Сыртқы істер министрлігі ТМД
істері жөніндегі комитетінің
төрағасы
Құдайбергенов                 - Қазақстан Республикасы Табиғи
Көпболсын                       ресурстар және қоршаған ортаны
Құдайбергенұлы                  қорғау министрлігінің Су
ресурстары жөніндегі комитеті
төрағасының орынбасары
Дүкенбаев                     - "ЭҚРҚО (КОРЭМ)" ЖАҚ
Кенжемұрат Дүкенбайұлы          президенті (келісім бойынша)
Дмитриев                      - "Қазгипроводхоз институты"
Леонид Николаевич               өндірістік кооперативінің
директоры (келісім бойынша)
Жүнісов                       - "Оңтүстіксужобалау" институтының
Марқа Маусынбайұлы              директоры (келісім бойынша)
Қыпшақбаев                    - Қазақстан Республикасының еңбек
Нариман Қыпшақбайұлы            сіңірген гидротехнигі
(келісім бойынша)
Сәрсембеков                   - ҒЭҚ жобасының ұлттық
Төлеген Тәжібайұлы              үйлестірушісі (келісім бойынша)
Коржова Наталья Артемовна     - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрі
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгерді - ҚР Үкіметінiң 2001.12.19. N 99 өкімімен.
R010099_

Об образовании Межведомственной рабочей группы для разработки предложений по водообеспечению южных регионов Республики Казахстан в вегетационный период
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 октября 2001 года N 81-p
В целях решения проблем обеспечения поливной водой
Южно-Казахстанской, Кызылординской областей в вегетационный период:
1. Образовать Межведомственную рабочую группу в следующем
составе:
Школьник                  - Заместитель Премьер-Министра Республики
Владимир Сергеевич          Казахстан - Министр энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан, руководитель
Шукпутов                  - Министр природных ресурсов и охраны
Андарь Маулешович           окружающей среды Республики Казахстан,
заместитель
Коржова                   - вице-Министр финансов Республики
Наталья Артемовна           Казахстан
Андрющенко                - вице-Министр экономики и торговли Республики
Александр Иванович          Казахстан
Нуркиянов                 - вице-Министр сельского хозяйства Республики
Толеухан Муратканович       Казахстан
Нургисаев                 - аким Кызылординской области
Серикбай Урикбаевич
Сапарбаев                 - аким Южно-Казахстанской области
Бердибек Машбекович
Оспанов                   - Председатель Агентства Республики Казахстан по
Бакыт Сагындыкович          управлению земельными ресурсами
Кожаков                   - Председатель Комитета по делам с СНГ
Асан Егимбаевич             Министерства иностранных дел Республики
Казахстан
Кудайбергенов             - заместитель Председателя Комитета по водным
Копболсын Кудайбергенович   ресурсам Министерства природных ресурсов и
охраны окружающей среды Республики Казахстан
Дукенбаев                 - президент ЗАО "КОРЭМ" (по согласованию)
Кенжемурат Дукенбаевич
Дмитриев                  - директор производственного кооператива
Леонид Николаевич           "Институт Казгипроводхоз" (по согласованию)
Жунусов                   - директор института "Южводпроект" (по
Марка Маусынбаевич          согласованию)
Кипшакбаев                - Заслуженный гидротехник Республики Казахстан
Нариман Кипшакбаевич        (по согласованию)
Сарсембеков               - национальный координатор проекта ГЭФ
Толеген Таджибаевич         (по согласованию)
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - распоряжением Премьер-Министра
РК от 19 декабря 2001 г. N 99-p
P010099_
.

2. Жұмыс тобы екі айлық мерзімде Қазақстан Республикасы Үкіметіне:
1) Нарын-Сырдария құламасы суқоймаларының су-энергетика ресурстарын пайдалануды, көзделген көлемде электр энергиясын қабылдау, бөлу және тұтыну, көмір мен отындық мазутты қайтарма беру жөніндегі келісім-шарттық міндеттемелердің, Қазақстан Республикасы энергетика ұйымдарының 1994-1997 жылдар кезеңі үшін "Қырғызэнерго" АҚ алдында қалыптасқан қарыздардың өтеу жөніндегі міндеттемелердің атқарылуын;
2) шаруашылық жүргізуші субъектілердің суғармалық суды ұтымды пайдалануын және су шаруашылығы құрылыстары мен құрылғыларын ұстау жөніндегі шығындарды су пайдаланушылар қаражаты есебінен өзін-өзі қаржыландыруға кезең-кезеңмен көшуді;
3) мына құрылыстардың:
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданының суармалы жерлеріне
машинамен су беру арқылы Шардара су қоймасынан "Достық" арнасына дейінгі
суағардың;
шектес Тараптардың бара-бар іс-қимылдарына байланысты, Қамбарата
СЭС-інің құрылысын қоса алғанда, Көксарай су қоймасын (ТЭН-нің оң
қорытындысы болған ретте) салудың және Қазақстан тарапының осы жобаға
үлесті қатысуының орындылығын ескере отырып, ұсыныстар енгізсін.
3. Жұмыс тобына белгіленген тәртіппен мамандарды тарту, сондай-ақ
мүдделі мемлекеттік органдарын және ұйымдардан қажетті ақпарат алу құқығы
берілсін.
Премьер-Министр
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

2. Рабочей группе в двухмесячный срок внести в Правительство
Республики Казахстан предложения с учетом:
1) использования водно-энергетических ресурсов Нарын-Сырдарьинского каскада водохранилищ, исполнения контрактных обязательств по приему, распределению и потреблению электрической энергии, встречным поставкам угля и топочного мазута в предусмотренных объемах, обязательств по погашению сложившихся задолженностей энергетических организаций Республики Казахстан за период 1994-1997 годов перед АО "Кыргызэнерго";
2) рационального использования поливной воды хозяйствующими субъектами и поэтапного перехода на самофинансирование затрат по содержанию водохозяйственных сооружений и устройств за счет средств водопользователей;
3) целесообразности строительств:
водовода от Шардаринского водохранилища до канала "Достык" путем машинной водоподачи на орошаемые земли Мактаральского района Южно-Казахстанской области;
Коксарайского водохранилища (при положительном заключении ТЭО) в связи с адекватными действиями сопредельных Сторон, включая строительство Камбаратинской ГЭС и долевого участия казахстанской стороны в этом проекте.
3. Рабочей группе предоставить в установленном порядке право привлечения специалистов, а также получения необходимой информации от заинтересованных государственных органов и организаций.
Премьер-Министр
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)