Күзет қызметi саласының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі 2002 жылғы 21 маусым N 82-ө
"Күзет қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Z000085_ Заңын күзет қызметiнiң субъектiлерi Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қызметтi ретке келтiру бөлiгінде iске асыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігі заңнамада белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметiнiң барлық түрiн жүзеге асыратын, сенiмгерлiк басқаруында жеке күзет ұйымдары бар, олардың құрылтайшылары (қатысушылары) болып табылатын, сондай-ақ күзет бөлiмшелерi бар жеке кәсiпкерлер және заңды тұлғалар болып табылатын барлық шетелдiк заңды тұлғалардан, шетелдiк қатысуы бар заңды тұлғалардан, шетелдiктерден, азаматтығы жоқ адамдардан лицензияларды қайтарып алуға қажеттi шаралар қабылдасын;
қауiпсiздiгін техникалық жүйелерiне, жабдығына, аппаратурасына және басқа да күзет пен дабыл белгiлерi құралдарына, механикалық және арнаулы қорғану құралдарына халықаралық талаптармен үйлестiрiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттік стандарттарын әзiрлесiн;
Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Президентi Күзет қызметiнiң және Республикалық ұланның объектiлерiнен басқа, ерекше режимдi, режимдi, айрықша күзетiлетiн санатқа жатқызылған объектiлерде, сондай-ақ мемлекеттiк күзетiлуi тиiс тiршiлiктi қамтамасыз ету объектiлерiнде қауiпсiздiк жүйелерiн жобалау, монтаждау, реттеу және оларға техникалық қызмет көрсету бойынша жұмыстарды iшкi iстер органдарының мамандандырылған күзет бөлiмшелерiнiң немесе олардың бақылауымен қызметтiң осы түрiмен айналысуға белгiленген тәртiппен лицензия алған және объектілердiң жоғарыда көрсетiлген санаттарында жұмыс iстеуге рұқсат нысаны бар субъектiлердiң жүргiзуiн қамтамасыз етсiн;
жеке күзетшiлерге, жеке күзет ұйымдарының, жеке кәсiпкерлер мен заңды тұлғалар күзет бөлiмшелерiнiң, мемлекеттік органдар ведомстволық күзет бөлiмшелерiнiң қызметкерлерiне өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдары,
сондай ақ құқық қорғау органдары үшiн белгiленген нысандағы киiм-кешектi,
айырым белгiлерiн пайдалануға жол бермеу жөнiнде қажеттi шаралар
қабылдасын.
2. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О некоторых вопросах сферы охранной деятельности
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 июня 2002 года N 82-р
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 октября 2000 года Z000085_ "Об охранной деятельности" в части упорядочения охранной деятельности, осуществляемой на территории Республики Казахстан ее субъектами:
1. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
принять необходимые меры к отзыву лицензий у всех иностранных юридических лиц, юридических лиц с иностранным участием, иностранцев, лиц без гражданства, осуществляющих все виды охранной деятельности на территории Республики Казахстан, имеющих в доверительном управлении частные охранные организации, являющихся их учредителями (участниками), а также являющимися индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, имеющими охранные подразделения;
разработать гармонизированные с международными требованиями государственные стандарты Республики Казахстан на технические системы безопасности, оборудование, аппаратуру и другие средства охранной и тревожной сигнализации, механические и специальные средства защиты;
обеспечить проведение работ по проектированию, монтажу, наладке и техническому обслуживанию систем безопасности на объектах, отнесенных к категории особо режимных, режимных, особо охраняемых, а также на объектах жизнеобеспечения, подлежащих государственной охране, специализированными охранными подразделениями органов внутренних дел или под их контролем субъектами, получившими в установленном порядке лицензию на занятие этим видом деятельности и имеющими форму допуска на работу на вышеуказанных категориях объектов, кроме объектов Комитета национальной безопасности, Министерства обороны, Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии;
принять необходимые меры по недопущению использования частными охранниками, работниками частных охранных организаций, охранных подразделений индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, ведомственных охранных подразделений государственных органов в своей деятельности форменного обмундирования, знаков различия, установленных для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, а также правоохранительных органов Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
Премьер-Министр
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)