Ауыл жылына арналған "Спорт есiрткiге қарсы" ұранымен "Ақ бидай" республикалық ауыл спорты ойындарын өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 222-ө өкімі
1. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөнiндегі агенттігiнiң 2003 жылғы 10-14 қазанда Тараз қаласында Ауыл жылына арналған "Спорт есiрткiге қарсы" ұранымен "Ақ бидай" республикалық ауыл спорты ойындарын (бұдан әрi - Ойындар) өткiзу туралы ұсынысы қабыл алынсын.
2. Қоса берiлiп отырған Ойындарды дайындау мен өткiзу жөнiндегі ұйымдастыру комитетiнiң құрамы бекітілсiн.
3. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегі агенттігі Жамбыл облысының әкiмдігімен, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігімен, Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiмен және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi комитетiмен бiрлесiп, Ойындарды ұйымдастыру мен өткiзудi, мәдени-спорттық мерекенiң салтанатты ашылуын қамтамасыз етсiн.
4. Облыстардың әкiмдерi Ойындардың iрiктеу кезеңдерiн өткiзудi ұйымдастырсын, сондай-ақ Ойындарға және финалдық жарыстардың ашылуы мен жабылуы салтанаты рәсiмдерiне қатысу үшiн спорттық делегацияларды дайындауды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігі Ойындарға қатысушылар тұратын және жарыстар өтетiн жерлерiнде қоғамдық тәртіп пен олардың қауiпсiздігін қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Ойындарға қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасының Мәдениет және Ақпарат министрлiктерi Ойындарға дайындық пен олардың өту барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен жариялауды қамтамасыз етсiн.
8. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Ойындарға қатысушылардың жарыстар өткізiлетін жерлерге және керi жол жүруі үшiн билеттерiн брондауды ұйымдастыруда көмек көрсетсiн.
9. Ойындарды дайындау мен өткiзу жөнiндегі iс-шараларды қаржыландыру көрсетiлген iс-шаралардың орындалуына жауапты тиiстi мемлекеттiк мекемелерге-бағдарламалардың әкiмшiлерiне 2003 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен және соның шегiнде, сондай-ақ демеушiлiк көмектi тарту есебiнен жүзеге асырылсын.
10. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 20 қыркүйектегі
N 222 өкiмiмен
бекiтiлген
Ойындарды дайындау мен өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетінің құрамы
Тұрлыханов            - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
Дәулет Болатұлы         жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасы, төраға
Yмбетов               - Жамбыл облысының әкiмi, төрағаның
Серiк Әбiкенұлы         орынбасары
Айтжанов              - Қазақстан Республикасының Ауыл
Дулат Нулиұлы           шаруашылығы вице-министрi, төрағаның
орынбасары
Ұйымдастыру комитетiнің мүшелерi
Әлiмбекова            - Қазақстан Республикасының Туризм және
Гүлнәр Смәділқызы       спорт жөнiндегi агенттiгiнiң экономика -
қаржы бөлiмiнiң бастығы
Бөкеев                - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Серiк Қанатшаұлы        министрлiгi Нашақорлыққа және есiрткi
бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi комитетi
төрағасының мiндетiн атқарушы
Бектұрғанов           - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Нұралы Сұлтанұлы        ғылым вице-министрi
Демеш                 - Жамбыл облысы әкiмiнiң орынбасары
Кеңесбек Мыңжасарұлы
Диқанбаева            - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Сәуле Әлкейқызы         сақтау вице-министрi
Дүйсенбаев            - Жамбыл облыстық жастар iстерi, спорт
Махамбет Ахметұлы       және туризм жөнiндегi басқармасының
бастығы
Қанағатов             - Қазақстан Республикасының Туризм және
Eлсияp Баймұхаметұлы    спорт жөнiндегi агенттiгi төрағасының
орынбасары
Құдайқұлов            - Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiп
Жәзит Кәрімұлы          кешенi қызметкерлерi кәсiподағының
төрағасы (келiсiм бойынша)
Лавриненко            - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Юрий Иванович           коммуникациялар бiрiншi вице-министрi
Отто                  - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
Иван Иванович           вице-министрi
Рябченко              - Қазақстан Республикасының Ақпарат
Олег Григорьевич        бірінші вице-министрiнiң мiндетiн атқарушы

О проведении республиканских спортивных сельских игр "Ак бидай", посвященных Году аула, под девизом "Спорт против наркотиков"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 222-р
1. Принять предложение Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту о проведении с 10 по 14 октября 2003 года в городе Таразе республиканских спортивных сельских игр "Ак бидай", посвященных Году аула, под девизом "Спорт против наркотиков" (далее - Игры).
2. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению Игр.
3. Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту совместно с акиматом Жамбылской области, Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерством образования и науки Республики Казахстан и Комитетом по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить организацию и проведение Игр, торжественное открытие культурно-спортивного праздника.
4. Акимам областей организовать проведение предварительных этапов Игр, а также обеспечить подготовку спортивных делегаций для участия в Играх и торжественной церемонии открытия и закрытия финальных соревнований.
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить общественный порядок и безопасность участников Игр в местах проживания и проведения соревнований.
6. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить участников Игр медицинским обслуживанием.
7. Министерствам культуры и информации Республики Казахстан оказать содействие в организации культурной программы Игр и обеспечить широкое освещение хода подготовки и проведения в средствах массовой информации.
8. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан оказать содействие в организации бронирования проездных билетов для проезда участников Игр к месту проведения и обратно.
9. Финансирование мероприятий по подготовке и проведению Игр осуществить за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2003 год соответствующим государственным учреждениям-администраторам программ, ответственным за исполнение указанных мероприятий, а также за счет привлечения спонсорской помощи.
10. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
20 сентября 2003 г. N 222-р
Состав
организационного комитета
по подготовке и проведению Игр
Турлыханов Даулет Болатович      -  Председатель Агентства
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
председатель
Умбетов Серик Абикенович         -  аким Жамбылской области,
заместитель председателя
Айтжанов Дулат Нулиевич          -  вице-министр сельского
хозяйства Республики Казахстан,
заместитель председателя
Члены организационного комитета
Алимбекова                       -   начальник финансово-
Гульнар Смадиловна                   экономического отдела
Агентства Республики Казахстан
по туризму и спорту
Букеев Серик Канатчанович        -   и.о. председателя Комитета по
борьбе с наркоманией и
наркобизнесом Министерства
юстиции Республики Казахстан
Бектурганов Нуралы Султанович    -   вице-министр образования и
науки Республики Казахстан
Демеш Кенесбек Мынжасарович      -   заместитель акима Жамбылской
области
Диканбаева Сауле Алкеевна        -   вице-министр здравоохранения
Республики Казахстан
Дуйсенбаев Махамбет Ахметович    -   начальник Жамбылского
областного управления по делам
молодежи, спорта и туризма
Канагатов Елсияр Баймухамедович  -   заместитель Председателя
Агентства Республики Казахстан
по туризму и спорту
Кудайкулов Жазит Каримович       -   председатель профсоюза
работников агропромышленного
комплекса Республики Казахстан
(по согласованию)
Лавриненко Юрий Иванович         -   первый вице-министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Отто Иван Иванович               -   вице-министр внутренних дел
Республики Казахстан
Рябченко Олег Григорьевич        -   и.о. первого вице-министра
информации Республики Казахстан