Йорк герцогы, ханзада Эндрюдiң Қазақстан Республикасына сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 23 қыркүйектегі N 227-ө өкімі
Қазақстан Республикасы мен Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгi арасындағы екi жақты сауда-экономикалық ынтымақтастықты нығайту және 2003 жылғы 23-27 қыркүйекте Астана, Алматы және Атырау қалаларында Йорк герцогы, ханзада Эндрюдiң Қазақстан Республикасына сапарын дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi 2003 жылғы 23-27 қыркүйекте Астана, Алматы және Атырау қалаларында Йорк герцогы, ханзада Эндрюдiң Қазақстан Республикасына сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгi ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын;
2003 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгiнiң ресми делегациясы мүшелерiнiң әуежайлардағы, тұратын және баратын орындарындағы қауiпсiздiгiн, сондай-ақ жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп, Йорк герцогы, ханзада Эндрюдiң арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстiнен ұшып өтуiн, Астана, Алматы және Атырау қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
Астана, Алматы және Атырау қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.
6. Астана, Алматы және Атырау қалаларының әкiмдерi Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгiнiң ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларын орындауды қамтамасыз етсiн.

О подготовке и проведении визита принца Эндрю, герцога Йоркского в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 сентября 2003 года N 227-р
В целях укрепления двустороннего торгово-экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Соединенным Королевством Великобритании и Северной Ирландии и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению визита принца Эндрю, герцога Йоркского в Республику Казахстан с 23 по 27 сентября 2003 года в городах Астане, Алматы и Атырау:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить организационные мероприятия по подготовке и проведению визита принца Эндрю, герцога Йоркского в Республику Казахстан 23-27 сентября 2003 года в городах Астане, Алматы и Атырау (далее - визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять необходимые меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов официальной делегации Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2003 год по программе "Обслуживание официальных делегаций".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в аэропортах, местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета принца Эндрю, герцога Йоркского над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны, Алматы и Атырау;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны, Алматы и Атырау.
5. Министерству информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акимам городов Астаны, Алматы и Атырау обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии.

7. Осы өкiмнiң iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 23 қыркүйектегi
N 227 өкiмiне қосымша
Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгi
ресми делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру
және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiндегi ұйымдастыру
iс-шаралары
1. Ұлыбритания және Солтүстiк Ирландия Құрама Корольдiгi ресми делегациясының мүшелерiн (1+6) және бiрге жүретiн адамдарды Астана қаласында "Окан Интерконтиненталь" қонақ үйiне, Алматы қаласында "Хаятт Ридженси" қонақ үйiне және Атырау қаласында "River Palace" қонақ үйiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi қызметкерлерiн "Окан Интерконтиненталь", "Хаятт Ридженси" және "River Palace" қонақ үйлерiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арналған арнайы рұқсатнамалар) дайындау.
4. Делегация басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Қазақстан Республикасының Президентi H.Ә.Назарбаевтың атынан Йорк герцогы, ханзада Эндрюдiң құрметiне ресми қонақасын ұйымдастыру.

7. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 сентября 2003 года N 227-р
Организационные мероприятия по размещению, питанию
и транспортному обслуживанию членов официальной
делегации Соединенного Королевства Великобритании
и Северной Ирландии
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии (1+6) и сопровождающих лиц в городе Астане в гостинице "Окан Интерконтиненталь", в городе Алматы в гостинице "Хаятт Ридженси" и городе Атырау в гостинице "River Palace".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах "Окан Интерконтиненталь", "Хаятт Ридженси" и "River Palace".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов делегации.
5. Организация официального обеда от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в честь принца Эндрю, герцога Йоркского.