"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 12 қарашадағы N 277-ө өкімі. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 2004.12.30. N 383 өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған "Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттiк органдар тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
3. Орталық атқарушы органдар тiзбеге сәйкес ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкiметiн қабылданған шаралар туралы хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 12 қарашадағы
N 277 өкімiмен
бекітілген
"Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
-------------------------------------------------------------------
p/c       Нормативтік құқықтық    Орындалу              Орындауға
N        кесiмнiң атауы          мерзiмi               жауапты
мемлекеттiк
орган
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнің мынадай қаулыларының
жобаларын әзiрлеу және енгiзу:
-------------------------------------------------------------------
1.     "Мемлекеттiк әлеуметтік    2004                 ЕХҚМ, ҚарМ,
сақтандыру қоры"           наурыз               ЭБЖМ, ҰБ
акционерлiк қоғамын құру                         (келісім
туралы                                           бойынша)
-------------------------------------------------------------------
2.     "Қазақстан Республикасы    2004                 ЕХҚМ
Еңбек және халықты         наурыз
әлеуметтiк қорғау
министрлiгiнiң мәселелерi"
туралы Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 20 шілдедегi
N 983 қаулысына толықтыру
енгiзу туралы
--------------------------------------------------------------------
3.     Әлеуметтiк аударымдарды    2004                 ЕХҚМ, ҚарМ
есептеу eрежесi мен        мамыр
мерзiмiн бекіту туралы
--------------------------------------------------------------------
4.     Мемлекеттiк әлеуметтiк     2004                 ЕХҚМ
сақтандыру қорынан         маусым
әлеуметтiк төлемдер
мөлшерiн арттыру және
есептеу eрежесiн бекiту
туралы
--------------------------------------------------------------------

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 ноября 2003 года N 277-р. Утратило силу - распоряжением Премьер-Министра РК от 30 декабря 2004 года N 383-р (R040383)
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании" (далее - перечень).
2. Государственным органам разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
3. Центральным исполнительным органам принять ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 ноября 2003 года N 277
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
"Об обязательном социальном страховании"
-------------------------------------------------------------------
N  !      Наименование нормативного     !  Срок    !Государственный
п/п!           правового акта           !исполнения!орган, ответст-
!                                    !          !венный за ис-
!                                    !          !полнение
-------------------------------------------------------------------
Разработать и внести проекты постановлений Правительства Республики
Казахстан:
-------------------------------------------------------------------
1.  О создании акционерного общества     Март 2004  МТСЗН, МФ,
"Государственный фонд социального               МЭБП, НБ (по
страхования"                                    согласованию)
2.  О внесении дополнения в постановле-  Март 2004  МТСЗН
ние Правительства Республики
Казахстан от 20 июля 2001 года
N 983 "Вопросы Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан"
3.  Об утверждении Правил и сроков       Май 2004   МТСЗН, МФ
исчисления социальных отчислений
4.  Об утверждении Правил повышения      Июнь 2004  МТСЗН
и исчисления размера социальных
выплат из Государственного фонда
социального страхования

5.     Әлеуметтiк төлемдердi     2004                  ЕХҚМ
тағайындау жөнiндегі      маусым
уәкілеттi органның,
3ейнетақы төлеу жөнiндегi
мемлекеттiк орталықтың
және (немесе) Мемлекеттік
әлеуметтiк сақтандыру
қорының кiнәсiнен
уақтылы не толық алынбаған
әлеуметтiк төлемдердi төлеу
eрежесiн бекiту туралы
--------------------------------------------------------------------
6.     Мемлекеттiк әлеуметтік    2004 шілде            ЕХҚМ,
сақтандыру қорының                              ЭБЖМ, ҰБ
активтерiн инвестициялауға                      (келісім
арналған қаржы құралдарының                      бойынша)
тiзбесiн бекiту туралы
--------------------------------------------------------------------
7.     Мемлекеттiк әлеуметтiк    2004 қазан            ЕХҚМ, ҰБ
сақтандыру қорының бағалы                       (келісім
қағаздарға және басқа да                         бойынша)
қаржы құралдарға байланысты
қызметiн жүзеге асыру
ережесiн бекiту туралы
------------------------------------------------------------------
8.     Мемлекеттiк әлеуметтiк    2004 қазан            ЕХҚМ, ҰБ
сақтандыру қорының                              (келісім
қызметiн жүзеге асыруға                          бойынша)
комиссиялық сыйақының
пайыздық ставкасының
шектi мөлшерiн және оны
пайдалану тетiгiн
бекіту туралы
--------------------------------------------------------------------
9.     Мемлекеттік әлеуметтiк    2004                  ЕХҚМ, ҰБ
сақтандыру қорының        қараша                (келісім
қаржылық тұрақтылығын                            бойынша)
қамтамасыз ететiн
нормалар мен
лимиттердi бекiту туралы
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының мынадай ведомстволық нормативтiк
құқықтық кесiмдерін әзірлеу және бекіту
--------------------------------------------------------------------
10.    Мемлекеттiк әлеуметтік     2004 шілде            ЕХҚМ
сақтандыру қорынан
әлеуметтік төлемдердi
тағайындауға арналған
өтініш нысанын бекiту
туралы
--------------------------------------------------------------------
11.    Мемлекеттiк әлеуметтiк    2004 тамыз            ЕХҚМ
сақтандыру қорының
басшы қызметкерлеріне
қойылатын білiктiлiк
талаптарын бекiту туралы
--------------------------------------------------------------------
12.    Мемлекеттік әлеуметті     2004                  ЕХҚМ
сақтандыру қорының        қыркүйек
қаржылық және өзге
есептілiкті беруiнiң
тiзбесiн, нысандары
мен мерзiмiн бекiту
туралы
--------------------------------------------------------------------
13.    Еңбек ету қабілетiн       2004 қазан            ЕХҚМ,
жоғалту дәрежесiн                               ДСМ
куәландыру және анықтау
eрежесiн бекiту туралы
--------------------------------------------------------------------
14.    Meмлекеттік әлеуметтiк    2004                  ЕХҚМ
сақтандыру қорының        қараша
қызметін инспекциялау
тәртібі туралы
--------------------------------------------------------------------
15.    Әлеуметтiк аударымдарды   2004                  ЕХҚМ
төлеушiнiң Зейнетақы      желтоқсан
төлеу жөнiндегi
мемлекеттiк орталықтан
аударылған сомалар
туралы ақпарат
алу тәртібі туралы
--------------------------------------------------------------------

5.  Об утверждении Правил выплаты        Июнь 2004  МТСЗН
социальных выплат, не полученных
своевременно либо не полностью по
вине уполномоченного органа по
назначению социальных выплат,
Государственного центра по выплате
пенсий и (или) Государственного
фонда социального страхования
6.  Об утверждении Перечня финансовых    Июль 2004  МТСЗН, МЭБП,
инструментов для инвестирования                 НБ (по согла-
активов Государственного фонда                  сованию)
социального страхования
7.  Об утверждении Правил осуществления  Октябрь    МТСЗН, НБ (по
деятельности Государственным фондом  2004       согласованию)
социального страхования, связанной
ценными бумагами и другими
финансовыми инструментами
8.  Об утверждении предельной величины   Октябрь    МТСЗН, НБ (по
процентной ставки комиссионного      2004       согласованию)
вознаграждения на осуществление
деятельности Государственного фонда
социального страхования и механизма
ее использования
9.  Об утверждении норм и лимитов,       Ноябрь     МТСЗН, НБ (по
обеспечивающих финансовую            2004       согласованию)
устойчивость Государственного фонда
социального страхования
-------------------------------------------------------------------
Разработать и утвердить ведомственные нормативные правовые акты
Республики Казахстан:
-------------------------------------------------------------------
10. Об утверждении формы заявления       Июль 2004  МТСЗН
для назначения социальных выплат
из Государственного фонда
социального страхования
11. Об утверждении квалификационных      Август     МТСЗН
требований, предъявляемых для        2004
руководящих работников
Государственного фонда социального
страхования
12. Об утверждении Перечня, форм и       Сентябрь   МТСЗН
сроков представления финансовой      2004
и иной отчетности Государственным
фондом социального страхования
13. Об утверждении Правил                Октябрь    МТСЗН, МЗ
освидетельствования и установления   2004
степени утраты трудоспособности
14. О порядке инспектирования            Ноябрь     МТСЗН
деятельности Государственного фонда  2004
социального страхования
15. О порядке получения плательщиком     Декабрь    МТСЗН
социальных отчислений от             2004
Государственного центра по выплате
пенсий информации о перечисленных
суммах
-------------------------------------------------------------------