Ресей Федерациясының Президентi Владимир Владимирович Путиннiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 323-ө өкімі
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2004 жылғы 9-11 қаңтарда Астана және Алматы қалаларында Ресей Федерациясының Президентi Владимир Владимирович Путиннiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз ету, сондай-ақ Ресейдiң Қазақстандағы жылының салтанатты ашылуына арналған іс-шараларды өткiзу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi 2004 жылғы 9-11 қаңтарда Астана және Алматы қалаларында Ресей Федерациясының Президентi Владимир Владимирович Путиннiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының тиiстi министрлiктерi мен ведомстволары 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан-Ресей құжаттарына сапар барысында қол қоюға дайындықты қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іc басқармасы (келiсiм бойынша):
2-қосымшаға сәйкес Ресей Федерациясы делегациясының мүшелерiн орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын;
2004 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген, қаражат есебiнен, сапарды өткiзу шығыстарын қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Ресей Федерациясының делегациясы мүшелерiнiң әуежайдағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсіздiгiн, сондай-ақ жүретiн бағыттары бойынша біргe жүрудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бiрлесiп, Ресей Федерациясы Президентiнiң арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстiнен ұшып өтуiн, Астана және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетедi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлігі сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.

О подготовке и проведении официального визита Президента Российской Федерации Путина Владимира Владимировича в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 323-p
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Российской Федерацией и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Российской Федерации Путина Владимира Владимировича в Республику Казахстан с 9 по 11 января 2004 года в городах Астане и Алматы, а также проведения мероприятий, посвященных торжественному открытию Года России в Казахстане:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Российской Федерации Путина Владимира Владимировича в Республику Казахстан с 9 по 11 января 2004 года в городах Астане и Алматы (далее - визит).
2. Соответствующим министерствам и ведомствам Республики Казахстан обеспечить подготовку к подписанию в ходе визита казахстанско-российских документов согласно приложению 1.
3. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять необходимые меры по размещению, питанию и транспортному обслуживанию членов делегации Российской Федерации согласно приложению 2;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год по программе "Обслуживание официальных делегаций".
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов делегации Российской Федерации в аэропортах, местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Российской Федерации над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
6. Министерству информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.

7. Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi Ресейдiң Қазақстандағы жылының ашылуына орай гала-концерт ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi мәселелерді пысықтасын.
8. Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Ресей Федерациясының делегациясын күтiп алу және шығарып салу, Астана және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелерiнiң безендiрiлуi жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында Ресей Федерациясының Президентiн күтiп алу мен шығарып салу рәсiмiне қатыссын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң атынан қабылдау кезiнде концерттiк бағдарламаны ұйымдастырсын.
10. Осы өкiмнiң iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 30 желтоқсандағы
N 323 өкiмiне
1-қосымша
1. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы "Байқоңыр" кешенiн тиiмдi пайдалану туралы келiсiмнiң жобасы (Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнің Аэроғарыш комитетi).
2. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы "Байқоңыр" кешенiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету мәселелерi бойынша ынтымақтастықты одан әрi дамыту туралы меморандумның жобасы (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi).
3. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Қазақстан-Ресей мемлекеттiк шекарасын қорғаудағы ынтымақтастық пен өзара iс-әрекет туралы шарттың жобасы (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетінің Шекара қызметi - келiсiм бойынша).
4. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Шекара өкiлдерінің қызметi туралы келiсiмнiң жобасы (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетінің Шекара қызметi - келiсiм бойынша).
5. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Үшіншi елдерге әскери мақсаттағы өнiмнiң экспортын жүзеге асыру кезiнде өзара iс-әрекет тәртiбi туралы келiсiмнің жобасы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi).
6. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Әскери мақсаттағы өнiмдердi өндiруге қатысатын кәсiпорындар мен ұйымдардың мамандануын сақтау туралы келiсiмнiң жобасы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi).
7. Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы Құпия ақпаратты өзара қорғау туралы келiсiмнiң жобасы (Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi бөлiмi).

7. Министерству культуры Республики Казахстан проработать вопросы по организации и проведению гала-концерта по случаю открытия Года России в Казахстане.
8. Акимам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Российской Федерации, оформлению аэропортов и улиц городов Астаны и Алматы.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Российской Федерации в аэропортах городов Астаны и Алматы, организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 декабря 2003 года N 323
1. Проект Соглашения между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об эффективном использовании комплекса "Байконур" (Аэрокосмический комитет Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан).
2. Проект Меморандума между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о дальнейшем развитии сотрудничества по вопросам обеспечения функционирования комплекса "Байконур" (Министерство юстиции Республики Казахстан).
3. Проект Договора между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о сотрудничестве и взаимодействии в охране казахстанско-российской государственной границы (Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - по согласованию).
4. Проект Соглашения Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о деятельности пограничных представителей (Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - по согласованию).
5. Проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке взаимодействия при осуществлении экспорта продукции военного назначения в третьи страны (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан).
6. Проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сохранении специализации предприятий и организаций, участвующих в производстве продукции военного назначения (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан).
7. Проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о взаимной защите секретной информации (Отдел по защите госсекретов Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан).

8. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасында "Байқоңыр" кешенiнiң объектiлерiн және оның жұмыс iстеуiне арналған арнайы жүктердi Ресей Федерациясы кәсiпорындарының ведомстволық күзет күштерiнiң күзетуiн қамтамасыз етуi туралы келiсiмнiң жобасы (Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi).
9. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу мен қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмдi iске асыру тәртiбi туралы Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi мен Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгi арасындағы хаттаманың жобасы (Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2003 жылғы 30 желтоқсандағы
N 323 өкiмiне
2-қосымша
Ресей Федерациясы ресми делегациясының мүшелерiн
орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктік
қызмет көрсету жөнiндегi ұйымдастыру шаралары
1. Ресей Федерациясы ресми делегациясының мүшелерiн (1+11) және бiрге жүретiн адамдарды Астана қаласының "Окан Интерконтиненталь - Астана" және Алматы қаласының "Хаятт-Ридженси" қонақ үйлерiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақтан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi қызметкерлерiн Астана қаласының "Окан Интерконтиненталь - Астана" және Алматы қаласының "Хаятт-Ридженси" қонақ үйлерiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Ресей Федерациясы делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдейсыйлар сатып алу.
5. Ресей Федерациясының делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында күтiп алу және шығарып салу кезiнде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың атынан Ресей Федерациясының Президентi B.B.Путиннiң құрметiне ресми қабылдау ұйымдастыру.

8. Проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об обеспечении охраны объектов комплекса "Байконур" и специальных грузов, предназначенных для его функционирования, силами ведомственной охраны предприятий Российской Федерации (Министерство внутренних дел Республики Казахстан).
9. Проект Протокола между Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии и Министерством внутренних дел Российской Федерации о порядке реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защиты прав переселенцев от 6 июля 1998 года (Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии).
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 декабря 2003 года N 323
Организационные меры
по размещению, питанию и транспортному обслуживанию
членов официальной делегации Российской Федерации
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Российской Федерации (1 + 11) и сопровождающих лиц в гостиницах "Окан Интерконтиненталь-Астана" города Астаны и "Хаятт-Ридженси" города Алматы.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики в гостиницах "Окан Интерконтиненталь-Астана" города Астаны и "Хаятт-Ридженси" города Алматы.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов делегации Российской Федерации.
5. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах делегации Российской Федерации.
6. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в честь Президента Российской Федерации Путина В.В.