Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 23-27 маусымдағы Канадаға сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 18 наурыздағы N 70-ө өкімі
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 23-27 маусымдағы Канадаға сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-канада ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2003 жылғы 23-27 маусымдағы Канадаға сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары және өзге де мемлекеттік органдары (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыру жөнiнде тиiсті шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi жарты жылда бiр реттен сиретпей Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 18 наурыздағы
N 70 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың
2003 жылғы 23-27 маусымдағы Канадаға сапары барысында қол
жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi ic-шаралар
жоспары
____________________________________________________________________
P/c |          Іс-шара          | Орындалу|      Орындалуына
N  |                           |  мерзiмi|        жауапты
____________________________________________________________________
1  |             2             |     3   |           4
____________________________________________________________________
1   Қазақстан Республикасы мен    2004     Қазақстан Республикасының
Канада арасындағы Қылмыстық   жылдың   Бас прокуратурасы
iстер бойынша өзара құқықтық    1      (келiсім бойынша)
көмек туралы шарттың күшіне   тоқсаны
енуi бойынша қажетті
мемлекетiшілік рәсiмдердi
жүргізу
____________________________________________________________________
2.   Сауда-экономикалық ынтымақтастық
____________________________________________________________________
2.1 Екi жақты экономикалық        Тұрақты  Қазақстан Республикасының
серiктестікті нығайту                  Индустрия және сауда
жөніндегi Қазақстан-канада             министрлігі
iс-қимыл жоспарын iске
асыру
2.2 Қазақстан Республикасына      2004     Қазақстан Республикасының
Халықаралық сауда министрi    жыл      Индустрия және сауда
Джим Питерсон бастаған                 министрлігі, Қазақстан
сауда-экономикалық                     Республикасының Сыртқы
миссияны дайындау және                 iстер министрлiгi,
өткiзу                                 Қазақстан Республикасының
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Көлiк
және коммуникациялар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлігі

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Канаду 23-27 июня 2003 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 марта 2004 года N 70-p
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Канаду 23-27 июня 2003 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-канадского сотрудничества:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Канаду 23-27 июня 2003 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять соответствующие меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 марта 2004 года N 70-р
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита
Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А.
в Канаду 23-27 июня 2003 года
-------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие     !   Срок   ! Ответственный за исполнение
п/п!                       !исполнения!
-------------------------------------------------------------------
1 !            2          !    3     !             4
-------------------------------------------------------------------
1.  Проведение необходимых  1 квартал  Генеральная Прокуратура
внутригосударственных   2004 года  Республики Казахстан
процедур по вступлению             (по согласованию)
в силу Договора между
Республикой Казахстан и
Канадой о взаимной
правовой помощи по
уголовным делам
-------------------------------------------------------------------
2  Торгово-экономическое сотрудничество
-------------------------------------------------------------------
2.1 Реализация Казахстан-   Постоянно  Министерство индустрии и
ско-канадского плана               торговли Республики
действий по укреплению             Казахстан
двустороннего экономи-
ческого партнерства
2.2 Подготовка и проведение 2004 год   Министерство индустрии и
торгово-экономической              торговли Республики
миссии в Республику                Казахстан, Министерство
Казахстан во главе с               иностранных дел Республики
Министром международной            Казахстан, Министерство
торговли Джимом                    энергетики и минеральных
Питерсоном                         ресурсов Республики
Казахстан, Министерство
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан

2.3 Сауда-экономикалық            2004     Қазақстан Республикасының
ынтымақтастық жөнiндегi       жыл      Индустрия және сауда
Қазақстан-канада бiрлескен             министрлiгi, Қазақстан
комиссиясын құру                       Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
2.4 Алматы қаласында              2004     Қазақстан Республикасының
Канада-еуразия энергетика.    жыл      Индустрия және сауда
лық және индустриялық                  министрлiгi, Қазақстан
альянс офисының ашылуы                 Республикасының
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгі
2.5 Канада тарапымен шағын        Тұрақты  Қазақстан Республикасының
және орта бизнес                       Индустрия және сауда
саласындағы ынтымақтастық              министрлiгi
____________________________________________________________________
3.  Энергетика саласындағы ынтымақтастық
____________________________________________________________________
3.1 Канада компанияларының        Тұрақты  Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының              Энергетика және
заңнамасымен белгiленген               минералдық ресурстар
тәртiпте Каспий теңiзiнiң              министрлігі
қазақстандық секторын игеру
жөнiндегi инвестициялық
жобаларға қатысуы
3.2 Мұнай-газ секторы үшiн        Тұрақты  Қазақстан Республикасының
жабдықтар шығаратын                    Индустрия және сауда
бiрлескен кәсіпорындар құру            министрлiгi, Қазақстан
Республикасының
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгi
3.3 Канада компанияларының        2004     Қазақстан Республикасының
KIOGE энергетикалық           жыл      Энергетика және
көрмесiне қатысуы                      минералдық ресурстар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
iстер министрлігі
____________________________________________________________________
4.  Ауыл шаруашылығы саласындағы ынтымақтастық
____________________________________________________________________
4.1 Қазақстан және Канада         Тұрақты  Қазақстан Республикасының
компанияларының тараптар               Ауыл шаруашылығы
ұйымдастыратын ауыл                    министрлiгi
шаруашылық көрмелерi мен
жәрмеңкелерiне қатысуы
4.2 Ауыл шаруашылық               Тұрақты  Қазақстан Республикасының
саласындағы - қазақстандық             Ауыл шаруашылығы
инвестициялық жобаларды                министрлiгi
Канада тарапына жiберу

2.3 Создание Казахстанско-  2004 год   Министерство индустрии и
канадской совместной               торговли Республики
комиссии по торгово-               Казахстан, Министерство
экономическому сотруд-             иностранных дел Республики
ничеству                           Казахстан, Министерство
энергетики и минеральных
ресурсов Республики
Казахстан, Министерство
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
Министерство экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
2.4 Открытие офиса          2004 год   Министерство индустрии и
Канадско-евразийского              торговли Республики
энергетического и                  Казахстан, Министерство
индустриального альянса            энергетики и минеральных
в городе Алматы                    ресурсов Республики
Казахстан, Министерство
иностранных дел Республики
Казахстан
2.5 Сотрудничество с        Постоянно  Министерство индустрии и
канадской стороной в               торговли Республики
сфере малого и среднего            Казахстан
бизнеса
-------------------------------------------------------------------
3 Сотрудничество в энергетической сфере
-------------------------------------------------------------------
3.1 Участие канадских ком-  Постоянно  Министерство энергетики и
паний в инвестиционных             минеральных ресурсов
проектах по освоению               Республики Казахстан
казахстанского сектора
Каспийского моря в
порядке, установленном
законодательством
Республики Казахстан
3.2 Создание совместных     Постоянно  Министерство индустрии и
предприятий по произ-              торговли Республики
водству оборудования               Казахстан, Министерство
для нефтегазового                  энергетики и минеральных
сектора                            ресурсов Республики
Казахстан
3.3 Участие канадских ком-  2004 год   Министерство энергетики и
паний в энергетической             минеральных ресурсов
выставке KIOGE                     Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
4 Сотрудничество в области сельского хозяйства
-------------------------------------------------------------------
4.1 Участие казахстанских   Постоянно  Министерство сельского
и канадских компаний в             хозяйства Республики
сельскохозяйственных               Казахстан
выставках и ярмарках,
организуемых сторонами
4.2 Направление канадской   Постоянно  Министерство сельского
стороне казахстанских              хозяйства Республики
инвестиционных проектов            Казахстан
в области сельского
хозяйства

4.3 Ауыл шаруашылық өнiмдерiн     Тұрақты  Қазақстан Республикасының
қайта өңдеу саласында                  Ауыл шаруашылығы
бiрлескен кәсiпорындар құру            министрлiгi
5   Қазақстан Республикасының     2004    Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Канада Үкiметі    жылдың  Қоршаған ортаны қорғау
арасындағы Қоршаған ортаны      4     министрлiгi
қорғау саласындағы келiсiм    тоқсаны
жобасын дайындау және оны
Канада тарапына жiберу
____________________________________________________________________
6   Қорғаныс және қауiпсіздiк
саласындағы ынтымақтастық
____________________________________________________________________
6.1 "Қазбат" бiтiмгершілiк        Тұрақты  Қазақстан Республикасының
батальонының қалыптасуына              Қорғаныс министрлігі
Канаданың қатысуы
6.2 Пирсон атындағы               2004     Қазақстан Республикасының
Бiтiмгершiлiк орталыққа       жыл      Қорғаныс министрлігі
"Қазбат" бiтiмгершiлiк
батальоны үшiн техникалық
көмек алуға ресми өтiнiм
жiберу
7   Халықаралық даму жөнiндегi    2004     Қазақстан Республикасының
Канада агенттігінiң (CIDA)    жыл      Индустрия және сауда
Қазақстан Республикасына               министрлiгі, Қазақстан
техникалық көмек көрсетуге             Республикасының Сыртқы
арналған қосымша қаражат               iстер министрлігі
бөлуi
8   Қазақстан-канада              2004     Қазақстан Республикасының
парламентаралық комиссиясы.   жыл      Сыртқы iстер
ның құрылуы                            министрлiгi
9   Оттава қаласында Қазақстан    2004     Қазақстан Республикасының
Республикасының Елшiлiгiн     жыл      Сыртқы iстер
ашу                                    министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау
министрлігі
____________________________________________________________________

4.3 Создание совместных     Постоянно  Министерство сельского
предприятий в области              хозяйства Республики
переработки сельскохо-             Казахстан
зяйственной продукции
5   Подготовка и направле-  2004 год   Министерство охраны
ние канадской стороне   4 квартал  окружающей среды
проекта Соглашения                 Республики Казахстан
между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Канады
в области охраны
окружающей среды
-------------------------------------------------------------------
6 Сотрудничество в области обороны и безопасности
-------------------------------------------------------------------
6.1 Участие Канады в        Постоянно  Министерство обороны
становлении миротвор-              Республики Казахстан
ческого батальона
"Казбат"
6.2 Направление официаль-   2004 год   Министерство обороны
ной заявки на техни-               Республики Казахстан
ческую помощь Миро-
творческого центра
им. Пирсона для миро-
творческого батальона
"Казбат"
7   Выделение Агентством    2004 год   Министерство индустрии и
Канады по международ-              торговли Республики
ному развитию (CIDA)               Казахстан, Министерство
дополнительных средств             иностранных дел Республики
на оказание технической            Казахстан
помощи Республике
Казахстан
8   Создание Казахстанско-  2004 год   Министерство иностранных дел
канадской межпарламент-            Республики Казахстан
ской комиссии
9   Открытие Посольства     2004 год   Министерство иностранных дел
Республики Казахстан в             Республики Казахстан,
городе Оттаве.                     Министерство экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------