Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкiндiктерiн таныстыру жөнiндегi 2004 жылға арналған ақпараттық жұмыс жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 26 мамырдағы N 157-ө өкімі
Қазақстан Республикасының экономикасына тiкелей шетелдiк және отандық инвестицияларды одан әрi тарту, халықаралық экономикалық ынтымақтастықты нығайту және оң инвестициялық имидж жасау мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкiндiктерiн таныстыру жөнiндегi 2004 жылға арналған ақпараттық жұмыс жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Ортақ атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар (келiсiм бойынша), мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi Жоспарға сәйкес тиiмдi ақпараттық жұмысты қамтамасыз етсiн.
3. Жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыру жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2004 жылғы 26 мамырдағы
N 157 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкiндiктерiн таныстыру жөнiндегi 2004 жылға арналған ақпараттық жұмыс Жоспары
____________________________________________________________________
Р/с |                |Өткiзiлетiн |Өткiзiлетiн |   Орындалуына
N  |   Іс-шара      |   орны     |  мерзiмi   |    жауаптылар
____________________________________________________________________
1  |       2        |     3      |     4      |        5
____________________________________________________________________
1. Шет елдердегi iс-шаралар *
____________________________________________________________________
1   Халықаралық      Братислава    мамыр-  Қазақстан Республикасының
инвестициялық    қаласы,       маусым  Индустрия және сауда,
конференция      (Словакия             Сыртқы iстер, Экономика
Республикасы)         және бюджеттiк жоспарлау,
Энергетика және минерал.
дық ресурстар, Әдiлет,
Қаржы министрлiктерi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттігi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Инвестициялар.
ға жәрдемдесу
қазақстандық орталығы"
жабық акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
2   Халықаралық      Киев қаласы,  мамыр-  Қазақстан Республикасының
инвестициялық    (Украина)     маусым  Индустрия және сауда,
конференция                            Сыртқы iстер, Экономика
және бюджеттiк жоспарлау,
Энергетика және минерал.
дық ресурстар, Әдiлет,
Қаржы министрлiктерi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Инвестициялар.
ға жәрдемдесу
қазақстандық орталығы"
жабық акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
3   Халықаралық      Куала-Лумпур  мамыр-  Қазақстан Республикасының
инвестициялық    қаласы,       маусым  Индустрия және сауда,
конференция      (Малайзия)            Сыртқы iстер, Экономика
және бюджеттiк жоспарлау,
Энергетика және минерал.
дық ресурстар, Әдiлет,
Қаржы министрлiктерi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Инвестициялар.
ға жәрдемдесу
қазақстандық орталығы"
жабық акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
4   "Қазақстанның    Лондон        шiлде   Қазақстан Республикасының
мұнайы мен       қаласы,               Индустрия және сауда,
газы" атты       (Ұлыбритания          Сыртқы iстер, Энергетика
төртiншi         мен                   және минералдық
халықаралық      Солтүстiк             ресурстар министрлiктерi,
инвестициялық    Ирландия              "Инвестицияларға
конференция      Құрама                жәрдемдесу қазақстандық
Корольдiгi)           орталығы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша),
"ҚазМұнайГаз" ұлттық
компаниясы" акционерлiк
қоғамы (келiсiм бойынша)
5   Инвестициялық    Кенги         тамыз   Қазақстан Республикасының
семинар          қаласы,               Индустрия және сауда,
(Корея                Сыртқы iстер, Экономика
Республикасы)         және бюджеттiк жоспарлау,
Энергетика және минерал.
дық ресурстар, Әдiлет,
Қаржы министрлiктерi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Инвестициялар.
ға жәрдемдесу
қазақстандық орталығы"
жабық акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
6   Грек және        Афины қаласы, қыркүй. Қазақстан Республикасының
қазақстандық     (Грек         ек      Индустрия және сауда,
iскер топтар.    Республикасы)         Сыртқы iстер, Экономика
дың қатысуымен                         және бюджеттiк жоспарлау,
өтетiн                                 Энергетика және минерал.
бизнес-форум                           дық ресурстар, Әдiлет,
Қаржы министрлiктерi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Инвестициялар.
ға жәрдемдесу
қазақстандық орталығы"
жабық акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
____________________________________________________________________

О Плане информационной работы по презентации инвестиционных возможностей Республики Казахстан на 2004 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 мая 2004 года N 157-р
В целях дальнейшего привлечения прямых иностранных и отечественных инвестиций в экономику Республики Казахстан, укрепления международного экономического сотрудничества и создания положительного инвестиционного имиджа:
1. Утвердить прилагаемый План информационной работы по презентации инвестиционных возможностей Республики Казахстан на 2004 год (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам (по согласованию), заинтересованным организациям (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить эффективную информационную работу в соответствии с Планом.
3. Координацию работ по реализации мероприятий, предусмотренных Планом, возложить на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 мая 2004 года N 157
План
информационной работы по презентации
инвестиционных возможностей
Республики Казахстан на 2004 год
____________________________________________________________________
N |  Мероприятие |   Место     |  Срок    |  Ответственные за
п/п|              | проведения  |проведения|     исполнения
____________________________________________________________________
1 |       2      |       3     |     4    |          5
____________________________________________________________________
1. Мероприятия за рубежом *
____________________________________________________________________
1   Международная   Город         май-     Министерства индустрии и
инвестиционная  Братислава    июнь     торговли, иностранных
конференция     (Словацкая             дел, экономики и
Республика)            бюджетного планирования,
энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
2   Международная   Город Киев    май-     Министерства индустрии и
инвестиционная  (Украина)     июнь     торговли, иностранных
конференция                            дел, экономики и
бюджетного планирования,
энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
3   Международная   Город         май-     Министерства индустрии и
инвестиционная  Куала-        июнь     торговли, иностранных
конференция     Лумпур                 дел, экономики и
(Малайзия)             бюджетного планирования,
энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
4   Четвертая       Город         Июль     Министерства индустрии и
международная   Лондон                 торговли, иностранных
инвестиционная  (Соединенное           дел, энергетики и
конференция     Королевство            минеральных ресурсов
"Нефть и газ    Великобрита-           Республики Казахстан,
Казахстана"     нии и                  закрытое акционерное
Северной               общество "Казахстанский
Ирландии)              центр содействия
инвестициям" (по
согласованию),
акционерное общество
"НК "КазМунайГаз" (по
согласованию)
5   Инвестиционный  Город         август   Министерства индустрии и
семинар         Кенги                  торговли, иностранных
(Республика            дел, экономики и бюджет-
Корея)                 ного планирования,
энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
6   Бизнес-форум    Город         сентябрь Министерства индустрии и
с участием      Афины                  торговли, иностранных
греческих и     (Греческая             дел, экономики и бюджет-
казахстанских   Республика)            ного планирования,
деловых кругов                         энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
____________________________________________________________________

2. Қазақстан Республикасындағы iс-шаралар
____________________________________________________________________
7   Инвестиция,      Солтүстiк     жыл     Облыстардың, Астана мен
салық және       Қазақстан,    ішінде  Алматы қалаларының
кеден саясаты    Ақмола,               әкiмдерi, Қазақстан
мен заңнамасын   Қостанай,             Республикасының Индустрия
насихаттау       Қарағанды,            және сауда, Қаржы,
мәселелерi       Павлодар,             Экономика және
жөнiндегi өңiр.  Қызылорда,            бюджеттiк жоспарлау
лiк iс-шаралар;  Оңтүстiк              министрлiктерi,
Қазақстан        Қазақстан,            Қазақстан Республикасының
Республикасы     Жамбыл,               Кедендiк бақылау
экономикасының   Алматы,               агенттiгi, "Инвестиция.
басым секторла.  Шығыс                 ларға жәрдемдесу
рына тiкелей     Қазақстан,            қазақстандық орталығы"
инвестицияларды  Атырау,               жабық акционерлiк қоғамы
тарту: семинар.  Маңғыстау,            (келiсiм бойынша),
лар, дөңгелек    Ақтөбе,               "Қазақстанның Даму Банкi"
үстелдер,        Батыс                 акционерлiк қоғамы
конференциялар,  Қазақстан             (келiсiм бойынша)
таныстыру-көрме. облыстары,
лiк iс-шаралар,  Астана мен
халықаралық      Алматы
ұйымдардың өкiл. қалалары
дiктерiмен өте.
тiн бiрлескен
iс-шаралар
8   Француз және     Астана        тамыз-  Қазақстан Республикасының
қазақстандық     қаласы        қыркүй. Индустрия және сауда,
бизнесмендердiң                ек      Сыртқы iстер, Экономика
қатысуымен                             және бюджеттiк
өтетiн бизнес-                         жоспарлау, Энергетика
форум                                  және минералдық ресурс.
тар, Әдiлет, Қаржы
министрлiктерi, Қазақстан
Республикасының Туризм
және спорт жөнiндегi
агенттiгi, Қазақстан
Республикасының Ұлттық
Банкi (келiсiм бойынша),
"Инвестицияларға
жәрдемдесу қазақстандық
орталығы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
9   "Астана -        Астана        қыркүй. Астана қаласының әкiмi,
болашақтың       қаласы         ек-    Қазақстан Республикасының
қаласы" атты                   қазан   Индустрия және сауда,
халықаралық                            Сыртқы iстер, Экономика
инвестициялық                          және бюджеттiк
конференция                            жоспарлау, Энергетика
және минералдық ресурс.
тар, Қаржы министрлiк.
терi, Қазақстан
Республикасының Туризм
және спорт жөнiндегi
агенттiгi, Қазақстан
Республикасының Ұлттық
Банкi (келiсiм бойынша),
"Инвестицияларға
жәрдемдесу қазақстандық
орталығы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша),
"Қазақстанның Даму Банкi"
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
10  Қазақстан-ресей  Алматы        қазан   Қазақстан Республикасының
кәсiпкерлер      қаласы                Индустрия және сауда,
форумы                                 Сыртқы iстер, Экономика
және бюджеттiк жоспарлау,
Энергетика және
минералдық ресурстар,
Әдiлет, Қаржы
министрлiктерi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Инвестициялар.
ға жәрдемдесу
қазақстандық орталығы"
жабық акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
____________________________________________________________________

2. Мероприятия в Республике Казахстан
____________________________________________________________________
7   Региональные    Северо-       В тече-  Акимы областей, городов
мероприятия по  Казахстан-    ние      Астаны и Алматы,
вопросам        ская,         года     Министерства индустрии и
пропаганды      Акмолинская,           торговли, финансов,
инвестиционной, Костанайская,          экономики и бюджетного
налоговой и     Карагандин-            планирования, Агентство
таможенной      ская,                  таможенного контроля
политики и      Павлодарская,          Республики Казахстан,
законодатель-   Кызылординская,        закрытое акционерное
ства; привлече- Южно-                  общество "Казахстанский
ния прямых      Казахстанская,         центр содействия
инвестиций в    Жамбылская,            инвестициям" (по
приоритетные    Алматинская,           согласованию),
секторы         Восточно-              акционерное общество
экономики       Казахстанская,         "Банк Развития
Республики      Атырауская,            Казахстана" (по
Казахстан:      Мангистауская,         согласованию)
семинары,       Актюбинская,
круглые         Западно-
столы,          Казахстанская
конференции,    области, города
презентационно- Астана и Алматы
выставочные
мероприятия,
совместные
мероприятия с
представитель-
ствами
международных
организаций
8   Бизнес-форум с  Город Астана  август-  Министерства индустрии и
участием                      сентябрь торговли, иностранных
французских и                          дел, экономики и
казахстанских                          бюджетного планирования,
бизнесменов                            энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
9   Международная   Город Астана  сентябрь Аким города Астаны,
инвестиционная                -октябрь Министерства индустрии
конференция                            и торговли, иностранных
"Астана - город                        дел, экономики и бюджет-
будущего"                              ного планирования,
энергетики и минеральных
ресурсов, финансов
Республики Казахстан,
Агентство Республики
Казахстан по туризму и
спорту, Национальный
Банк Республики
Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию),
акционерное общество
"Банк Развития
Казахстана" (по
согласованию)
10  Казахстано-     Город Алматы  октябрь  Министерства индустрии и
российский                             торговли, иностранных
форум пред-                            дел, экономики и
принимателей                           бюджетного планирования,
энергетики и минеральных
ресурсов, юстиции,
финансов Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
____________________________________________________________________

3. Ақпараттық-таныстыру iс-шаралары
____________________________________________________________________
11  Интернет жаһан.                жыл     Қазақстан Республикасының
дық компьютер                  ішінде  Индустрия және сауда
желiсiндегi                            министрлiгi, "Инвестиция.
веб-сайттарды                          ларға жәрдемдесу
және инвестор.                         қазақстандық орталығы"
ларға арналған                         жабық акционерлiк қоғамы
фронт-кеңсенi                          (келiсiм бойынша)
(ICS-Information
and Consulting
Services)
ақпараттық
қамтамасыз ету
12  Шетелдiк және                  жыл     Қазақстан Республикасының
отандық жетекшi                ішінде  Индустрия және сауда,
бұқаралық ақпа.                        Экономика және бюджеттiк
рат құралдарында                       жоспарлау, Энергетика
инвестиция                             және минералдық ресурс.
тақырыбы бойынша                       тар, Көлiк және коммуни.
жарнамалық-ақпа.                       кациялар, Ауыл
раттық материал.                       шаруашылығы, Қаржы
дарды, соның                           министрлiктерi,
iшiнде сұхбат.                         Қазақстан Республикасы
тар, баспасөз                          Yкiметiнiң Экономикалық
мәслихаттарын                          ақпарат орталығы,
және брифингтер.                       Қазақстан Республикасының
дi дайындау және                       Ұлттық Банкi (келiсiм
тарату                                 бойынша), "ҚазМұнайГаз"
ұлттық компаниясы"
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша),
"Инвестицияларға
жәрдемдесу қазақстандық
орталығы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
13  Қазақстан                      екiншi  Қазақстан Республикасының
Республикасының                жарты   Индустрия және сауда,
инвестициялық                  жылдық  Экономика және бюджеттiк
мүмкiндiктерiн                         жоспарлау, Қаржы, Көлiк
таныстыру жөнiн.                       және коммуникациялар,
де "Investor's                         Энергетика және
Guide 2004"                            минералдық ресурстар,
бизнес-гайдын,                         Ауыл шаруашылығы
инвестициялық                          министрлiктерi,
кiтапшалар,                            Қазақстан Республикасының
ақпараттық-анық.                       Туризм және спорт
тамалық                                жөнiндегi агенттігi,
материалдар                            Қазақстан Республикасының
басып шығару                           Статистика жөнiндегi
агенттiгi, Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң
Экономикалық ақпарат
орталығы, облыстардың,
Астана мен Алматы
қалаларының әкiмдерi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), "Қазақстан
темiр жолы" ұлттық
компаниясы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша),
"Инвестицияларға
жәрдемдесу қазақстандық
орталығы" жабық
акционерлiк қоғамы
(келiсiм бойынша)
14  Қазақстанның                   бiрiншi Қазақстан Республикасының
инвестициялық                  жарты   Индустрия және сауда
мүмкiндiктерi                  жылдық  министрлiгi, "Инвестиция.
туралы шет                             ларға жәрдемдесу
тiлiнде CD                             қазақстандық орталығы"
RОМ-дискiлер                           жабық акционерлiк қоғамы
мен бейнемате.                         (келiсiм бойынша)
риалдарды
әзiрлеу және
тарату
____________________________________________________________________
* Ескерту.
Инвестициялық iс-шаралар мемлекет және Үкiмет басшыларының шет елдерге сапарлары шеңберiнде, ел басшылығының Қазақстан өңiрлерi бойынша сапарлары кезiнде, сондай-ақ 2004 жыл iшiнде шетел мемлекеттерi басшыларының Қазақстанға сапарлары барысында өткiзiлуi мүмкiн. Жоғарыда көрсетiлген iс-шараларды өткiзу мерзiмдерi шамамен алынған, қазақстандық тараптың шетелдiк ұйымдастырушылармен уағдаластықтарына байланысты өзгертiлуi мүмкiн.

3. Информационно-презентационные мероприятия
____________________________________________________________________
11  Информационное                В тече-  Министерство индустрии и
обеспечение                   ние      торговли Республики
веб-сайтов                    года     Казахстан, закрытое
в глобальной                           акционерное общество
компьютерной сети                      "Казахстанский центр
Интернет и фронт-                      содействия инвестициям"
офиса для                              (по согласованию)
инвесторов
(ICS-Information
and Consulting
Services)
12  Изготовление и                В тече-  Министерства индустрии и
размещение рекламно-          нии      торговли, экономики и
информационных                года     бюджетного планирования,
материалов по                          энергетики и минеральных
инвестиционной                         ресурсов, транспорта и
тематике в ведущих                     коммуникаций, сельского
зарубежных и                           хозяйства, финансов
отечественных                          Республики Казахстан,
средствах массовой                     Центр экономической
информации, в том                      информации Правительства
числе интервью, пресс-                 Республики Казахстан,
конференции и                          Национальный Банк
брифинги                               Республики Казахстан
(по согласованию),
акционерное общество
"Национальная компания
"КазМунайГаз" (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям"
(по согласованию)
13  Выпуск бизнес-                Второе   Министерства индустрии и
гайда "Investor's             полу-    торговли, экономики и
Guide 2004",                  годие    бюджетного планирования,
инвестиционных                         финансов, транспорта и
брошюр,                                коммуникаций, энергетики и
информационно-                         минеральных ресурсов,
справочных                             сельского хозяйства
материалов по                          Республики Казахстан,
презентации                            Агентство Республики
инвестиционных                         Казахстан по туризму и
возможностей                           спорту, Агентство Республики
Республики Казахстан                   Казахстан по статистике,
Центр экономической информации
Правительства Республики
Казахстан, акимы областей,
городов Астаны и Алматы,
Национальный Банк Республики
Казахстан (по согласованию),
закрытое акционерное общество
"Национальная компания
"Казахстан темiр жолы" (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
14  Изготовление и                Первое   Министерство индустрии и
распространение               полу-    торговли Республики
CD ROM-дисков и               годие    Казахстан, закрытое
видеоматериалов                        акционерное общество
об инвестиционных                      "Казахстанский центр
возможностях                           содействия инвестициям"
Казахстана на                          (по согласованию)
иностранном
языке
__________________________________________________________________________________________
* Примечание.
Возможно проведение инвестиционных мероприятий в рамках визитов Главы государства и Правительства за рубеж, во время поездок руководства страны по регионам Казахстана, а также в ходе визитов глав иностранных государств в Казахстан в течение 2004 года. Сроки проведения вышеуказанных мероприятий являются ориентировочными, могут изменяться в зависимости от договоренностей казахстанской стороны с иностранными организаторами.