Бағдарламалық құжаттардың орындалуын бақылауды күшейту жөнiндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 182-ө өкімі
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын, білiм беру, денсаулық сақтау және тұрғын үй құрылысы салаларындағы мемлекеттік бағдарламаларды (бұдан әрi - бағдарламалық құжаттар) уақтылы iске асыруды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) бiр апта мерзімде бiрiншi басшылардың орынбасарлары iшiнен бағдарламалық құжаттардың iске асырылуы үшiн жауапты лауазымды адамдарды (бұдан әрi - жауапты адамдар), сондай-ақ iшкi бақылау үшiн жауапты адамдарды (бұдан әрi - лауазымды адамдар) белгiлесiн және тиiстi бұйрықтардың көшiрмелерiн Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне (бұдан әрi - Кеңсе) ұсынсын;
2) жауапты адамдардың бағдарламалық құжаттарды iске асырудың тұрақты мониторингін және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, оның орынбасарлары мен Кеңсе Басшысы тапсырмаларының уақтылы орындалуын лауазымды адамдардың бақылауын қамтамасыз етсiн.
2. Кеңсе 2004 жылдың екiншi жарты жылдығында:
1) Кеңсенің құрылымдық бөлiмшелерiнің және орталық атқарушы органдардың қызметкерлерiнен тұратын, Кеңсе Өңiрлiк даму бөлiмiнің бас инспекторлары басқаратын бағдарламалық құжаттардың жергіліктi жерлерде орындалуын бақылау жөнiндегі ведомствоаралық жұмыс топтарын қалыптастыруды және өңiрлерге жiберудi практикаға енгiзсiн;
2) Кеңсе Басшысының орынбасарларында жауапты адамдарды тыңдауды, ал қажет болған жағдайда әрi лауазымды адамдарды тыңдауды ұйымдастырсын, олардың нәтижелерi бойынша Премьер-Министрдiң орынбасарларында, Қазақстан Республикасы Үкiметінің жанындағы консультативтiк-кеңесшi органдардың отырыстарында немесе Yкiметтiң отырыстарында облыстардың, Астана мен Алматы қалалары әкiмдерiн және орталық атқарушы органдардың бiрiншi басшыларының есептерiн, сондай-ақ тиiстi адамдардың жауапкершiлiгі туралы тыңдау туралы ұсыныстар енгiзсiн;
3) бағдарламалық құжаттардың, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің, оның орынбасарларының және Кеңсе Басшысы тапсырмаларының iске асырылуы үшiн жауапты орталық атқарушы органдар құрылымдық бөлiмшелерінің басшыларын Кеңсенің құрылымдық бөлiмшелерiне шақыруды әрi тыңдауды практикаға енгiзсiн.
3. Орталық атқарушы органдар Кеңсенің талап етуi бойынша бағдарламалық құжаттардың жергiлiктi жерлерде орындалуын бақылау жөнiндегi ведомствоаралық жұмыс топтарының құрамына енгізу үшiн мамандар бөлудi қамтамасыз етсiн.

О мерах по усилению контроля исполнения программных документов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 182-р
В целях обеспечения своевременной реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, государственных программ в сфере образования, здравоохранения и жилищного строительства (далее - программные документы):
1. Центральным и местным исполнительным органам:
1) в недельный срок определить должностных лиц, ответственных за реализацию программных документов, из числа заместителей первых руководителей (далее - ответственные лица), а также ответственных за внутренний контроль (далее - должностные лица), и представить копии соответствующих приказов в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан (далее - Канцелярия);
2) обеспечить постоянный мониторинг реализации программных документов ответственными лицами и контроль должностными лицами за своевременным исполнением поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей и Руководителя Канцелярии.
2. Канцелярии во втором полугодии 2004 года:
1) ввести в практику формирование и направление в регионы межведомственных рабочих групп по контролю исполнения программных документов на местах, состоящих из работников структурных подразделений Канцелярии и центральных исполнительных органов, возглавляемых главными инспекторами Отдела регионального развития Канцелярии;
2) организовать заслушивание у заместителей Руководителя Канцелярии ответственных лиц, а при необходимости и должностных лиц, по результатам которого вносить предложения о заслушивании отчетов акимов областей, городов Астаны и Алматы и первых руководителей центральных исполнительных органов у заместителей Премьер-Министра, на заседаниях консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан или на заседаниях Правительства, а также об ответственности соответствующих лиц;
3) практиковать приглашение и заслушивание в структурных подразделениях Канцелярии руководителей структурных подразделений центральных исполнительных органов, ответственных за реализацию программных документов, поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей и Руководителя Канцелярии.
3. Центральным исполнительным органам по требованию Канцелярии обеспечить выделение специалистов для включения в состав межведомственных рабочих групп по контролю исполнения программных документов на местах.

4. Кеңсе Басшысы осы өкiмнің орындалуы жөнінде шаралар қабылдасын.
Премьер-Министр

4. Руководителю Канцелярии принять меры по исполнению настоящего распоряжения.
Премьер-Министр
Республики Казахстан