Ұлттық және әлемдiк ғылыми ой-сана, мәдениет және әдебиет басылымдарына сараптама жүргiзудiң шығындар нормативін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 19 тамыздағы N 233-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қаңтардағы N 1277  Жарлығымен бекiтілген 2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасының шеңберiнде шығарылатын ұлттық және әлемдiк ғылыми ой-сана, мәдениет және әдебиет басылымдарына сараптама жүргiзу шығындарының нормативiн анықтау мақсатында:
1. Мыналар:
1) 2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шығарылатын ұлттық және әлемдiк ғылыми ой-сана, мәдениет және әдебиет басылымдарының бiр авторлық парағына сараптама жүргiзуге уақыт нормативi 8 сағат көлемiнде белгiленедi;
2) сағат бойынша ақы төлеу ставкасы Қазақстан Республикасының Yкiметi белгiлеген базалық лауазымдық жалақыға және сағат бойынша еңбекақы төлеудiң 0,09 коэффициентiне негiзделе отырып;
3) сарапшы-мамандарға еңбекақысын төлеу басылымның бiр томының сараптамасы аяқталғаннан кейiн жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi осы өкiмнен туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
Премьер-Министр

Об определении норматива затрат на проведение экспертизы изданий национальной и мировой научной мысли, культуры и литературы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 233-р
В целях определения норматива затрат на проведение экспертизы изданий национальной и мировой научной мысли, культуры и литературы, выпускаемых в рамках Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 13 января 2004 года N 1277:
1. Установить, что:
1) нормативы времени на проведение экспертизы одного авторского листа изданий национальной и мировой научной мысли, культуры и литературы, выпускаемых в рамках Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы, устанавливаются в количестве 8 часов;
2) ставка почасовой оплаты труда определяется исходя из размера базового должностного оклада, установленного Правительством Республики Казахстан, и коэффициента ставки почасовой оплаты труда 0,09;
3) оплата труда специалистов-экспертов осуществляется по окончании экспертизы одного тома издания.
2. Министерству информации Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего распоряжения.
Премьер-Министр