Беларусь Республикасының Президентi Александр Григорьевич Лукашенконың Қазақстан Республикасына жұмыс сапарын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 11 желтоқсандағы N 361-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Беларусь Республикасы арасындағы екi жақты ынтымақтастықты нығайту және 2004 жылғы 11-19 желтоқсанда Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларында Беларусь Республикасының Президентi Александр Григорьевич Лукашенконың Қазақстан Республикасына жұмыс сапарын (бұдан әрi - сапар) дайындау және өткiзу жөніндегi протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларында Беларусь Республикасының Президентi Александр Григорьевич Лукашенконың Қазақстан Республикасына сапарын дайындау және өткiзу жөнiндегi протоколдық-ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келiсiм бойынша):
қосымшаға сәйкес Беларусь Республикасы ресми делегациясының мүшелерiне қызмет көрсету жөнiнде қажетті ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2004 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдiң және мемлекеттiк органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметiн қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен сапарды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) Беларусь Республикасының ресми делегациясы мүшелерiнiң әуежайлардағы, тұратын және болатын орындарындағы қауiпсiздігін, жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi белгіленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiмен және Сыртқы iстер министрлігiмен бiрлесiп, Беларусь Республикасының Президентi Александр Григорьевич Лукашенконың арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстiнен ұшып өтуiн, Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетудi, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Алматы қаласының әкiмi Беларусь Республикасының Президентi Александр Григорьевич Лукашенконың құрметіне Алматы қаласында қабылдау ұйымдастырсын.

О подготовке и проведении рабочего визита Президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 декабря 2004 года N 361-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Республикой Беларусь и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению рабочего визита Президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в Республику Казахстан 11-19 декабря 2004 года в городах Астане (в случае посещения) и Алматы (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита Президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в Республику Казахстан в городах Астане (в случае посещения) и Алматы.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять необходимые организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Республики Беларусь согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год по программе 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Республики Беларусь в аэропортах, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны (в случае посещения) и Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астана (в случае посещения) и Алматы.
5. Акиму города Алматы организовать прием в честь Президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в городе Алматы.

6. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етiлуiн қамтамасыз етсiн.
7. Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының әкiмдерi Беларусь Республикасының делегациясын қарсы алу және шығарып салу, Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының әуежайлары мен көшелерiн безендiру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсiн.
8. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының әуежайларында Беларусь Республикасының Президентi Александр Григорьевич Лукашенконы қарсы алу мен шығарып салу рәсiмiне қатыссын, Қазақстан Республикасы Президентiнің атынан қабылдау кезiнде концерттiк бағдарлама ұйымдастырсын.
9. Осы өкiмнiң іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2004 жылғы 11 желтоқсандағы
N 361-ө өкiмiне
қосымша
Беларусь Республикасы ресми делегациясының
мүшелерiне қызмет көрсету жөнiндегі
ұйымдастыру шаралары
1. Беларусь Республикасы ресми делегациясының мүшелерiн (1+10) және бiрге жүретін адамдарды Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларында қонақ үйлерiне орналастыру, тамақтандыру және оларға көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi қызметкерлерiн Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының қонақ үйлерiне орналастыру.
3. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттiк карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Беларусь Республикасы делегациясының басшысы мен мүшелерi үшiн сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Беларусь Республикасының делегациясын Астана (баратын жағдайда) және Алматы қалаларының әуежайларында күтiп алу және шығарып салу кезiнде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Қазақстан Республикасының Президентi Н.Назарбаевтың атынан
Беларусь Республикасының Президентi А.Лукашенконың құрметiне Алматы қаласында ресми қабылдау ұйымдастыру.
7. Ресми делегацияның мүшелерiне және бiрге жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.

6. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
7. Акимам городов Астаны (в случае посещения) и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Республики Беларусь, оформлению аэропортов и улиц городов Астаны (в случае посещения) и Алматы.
8. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Республики Беларусь Лукашенко Александра Григорьевича в аэропортах городов Астаны (в случае посещения) и Алматы, организовать концертную программу во время приема от имени Президента Республики Казахстан.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 декабря 2004 года
N 361-р
Организационные меры по обслуживанию членов официальной
делегации Республики Беларусь
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Республики Беларусь (1+10) и сопровождающих лиц в гостиницах городов Астаны (в случае посещения) и Алматы.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах городов Астаны (в случае посещения) и Алматы.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов официальной делегации Республики Беларусь.
5. Организация чайного стола в аэропортах городов Астаны (в случае посещения) и Алматы при встрече и проводах делегации Республики Беларусь.
6. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Н.Назарбаева в честь Президента Республики Беларусь А.Лукашенко в городе Алматы.
7. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.