"Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өндiрiс пен тұтыну қалдықтары мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында өкілеттiктердiң аражiгiн ажырату және бюджеттiк қатынастар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын iске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 10 ақпандағы N 20-ө Өкімі
1. Қоса берілiп отырған "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өндiрiс пен тұтыну қалдықтары мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында өкілеттiктердiң аражiгін ажырату және бюджеттік қатынастар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi бекiтілсiн.
2. Орталық атқарушы органдар мен өзге де мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) белгіленген тәртіппен тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеу және бекіту жөніндегі қажеттi шараларды қабылдасын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 10 ақпандағы
N 20-ө өкiмiмен
бекiтiлген
"Қоршаған ортаны қорғау туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына өндiрiс пен
тұтыну қалдықтары мәселелерi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу туралы" және "Қазақстан
Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне
мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында
өкілеттiктердiң аражігiн ажырату және бюджеттік
қатынастар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңдарын iске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк
құқықтық кесiмдердiң тiзбесi
Р/с
N
Нормативтiк құқықтық
кесiмнiң атауы
Кесімнiң
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орындау
мерзiмi
1
2
3
4
5
1
Қалдықтарды халықаралық
тасымалдауды жүзеге
асыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметiнiң
қаулысы
ККM, Қор-
шағанор-
таминi,
ДСМ, ТЖМ
2005
жылғы
наурыз
2
Қалдықтардың мемлекеттiк
кадастрын жүргiзу
ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметiнiң
қаулысы
Қоршаған-
ортаминi,
ДСМ,
ЭMPM, ИСМ
2005
жылғы
наурыз
3
Табиғат пайдалануға
рұқсат беру, рұқсат
беруден бас тарту, оның
қолданылуын тоқтата тұру
және жою ережесiн бекiту
туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметiнiң
қаулысы
Қоршаға-
нортаминi
2005
жылғы
сәуiр
4
"Лицензиялау туралы" Қа-
зақстан Республикасының
Заңын iске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 29
желтоқсандағы N 1894
қаулысына өзгерістер
енгізу туралы
Қазақстан
Республи-
касы
Үкiметiнiң
қаулысы
Қоршаға-
нортаминi
2005
жылғы
наурыз
5
Кейбiр нормативтік құқық-
тық кесiмдерге облыстар-
дың (республикалық маңызы
бар қаланың, астананың)
жергіліктi атқарушы ор-
гандары кәсiпорындардың
табиғат пайдалануын бас-
қаруды жүзеге асыру мәсе-
лелерi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы
Норма-
тивтік
құқықтық
кесімдер
Қоршаған-
ортаминi,
AШM,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкiмдерi
2005
жылғы
сәуiр
6
Жеке және заңды тұлғалар
қызметiнiң процесiнде
пайда болатын қауiптi
қалдықтарды қауіптілікті
нақты сыныбына жатқызу
туралы ереженi бекiту
туралы
Уәкілетті
органның
бұйрығы
Қоршаға-
нортаминi
2005
жылғы
наурыз
7
Қалдықтар паспортының
үлгі нысанын бекіту
туралы
Уәкілетті
органның
бұйрығы
Қоршаға-
нортаминi
2005
жылғы
наурыз
8
Жеке және заңды тұлға-
лардың қалдықтармен жұмыс
iстеу нормативтерiнiң
жобаларын әзiрлеу және
оларды қоршаған ортаны
қорғау саласындағы уәкі-
летті органға бекiтуге
ұсыну ережесiн бекiту туралы
Уәкілетті
органның
бұйрығы
Қоршаға-
нортаминi
2005
жылғы
наурыз
9
Қауiптi қалдықтарды
тасымалдау, оның iшінде
тиеу-түсiру жұмыстарын
орындау ережесiн бекiту
туралы
Уәкілетті
органның
бұйрығы
ККМ,
Қоршаған-
ортаминi,
ДСМ
2005
жылғы
наурыз
10
Қалдықтармен жұмыс iстеу
саласында есеп жүргiзу
және есеп беру ережесiн
бекiту туралы
Уәкілетті
органның
бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi,
ДСМ, CA
2005
жылғы
наурыз
11
Өндiрiстiк мониторинг
жүргiзудiң үлгi тәртiбiн
бекiту туралы
Уәкілетті
органның
бұйрығы
Қоршаған-
ортаминi,
ДСМ
2005
жылғы
сәуір
Ескерту:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ККM - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi;
Қоршағанортаминi - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi;
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi;
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi;
ЭMPM - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлiгi;
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi;
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi;
CA - Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi.

О мерах по реализации законов Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" по вопросам отходов производства и потребления" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 20-p
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" по вопросам отходов производства и потребления" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений" .
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам (по согласованию) принять необходимые меры по разработке и утверждению в установленном порядке нормативных правовых актов согласно перечню.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 февраля 2005 года N 20-р
Перечень нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Законов Республики Казахстан
"О внесении изменений  и дополнений в Закон Республики Казахстан
"Об охране окружающей среды" по вопросам отходов производства и потребления"
и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между
уровнями государственного управления и бюджетных отношений"
N
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Ответствен-
ные исполнители
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении
Правил осуществления международных
перевозок отходов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК, МООС,
МЗ, МЧС
март 2005
года
2
Об утверждении
Правил ведения Государственного
кадастра отходов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МООС, МЗ,
МЭМР, МИТ
март 2005
года
3
Об утверждении
Правил выдачи,
отказа в выдаче, приостановки и
аннулирования действия
разрешений на
природопользование
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МООС
апрель 2005
года
4
О внесении изменений
в постановление Правительства
Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894
"О реализации
Закона Республики
Казахстан
"О лицензировании"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МООС
март 2005
года
5
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам осуществления управления природопользованием предприятий местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы)
Нормативные правовые акты
МООС, МСХ, акимы областей, городов Алматы и Астаны
апрель 2005 года
6
Об утверждении Правил отнесения опасных отходов, образующихся в процессе деятельности
физических и
юридических лиц, к
конкретному классу
опасности
Приказ уполномочен-
ного органа
МООС
март 2005 года
7
Об утверждении Типовой формы паспорта отходов
Приказ уполномочен-
ного органа
МООС
март 2005 года
8
Об утверждении Правил разработки физическими и юридическими лицами проектов нормативов
обращения с отходами и
представления их на
утверждение в
уполномоченный орган в
области охраны окружающей среды
Приказ уполномочен-
ного органа
МООС
март 2005 года
9
Об утверждении Правил перевозки опасных отходов, в том числе выполнение погрузочно-
разгрузочных работ
Приказ уполномочен-
ного органа
МТК, МООС, МЗ
март 2005 года
10
Об утверждении Правил ведения учета и представления отчетности в области обращения с отходами
Приказ уполномочен-
ного органа
МООС, МЗ, АС
март 2005 года
11
Об утверждении типового порядка ведения производственного мониторинга
Приказ уполномочен-
ного органа
МООС, МЗ
апрель 2005
года
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике.