"Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 25 наурыздағы N 64-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi және өзге де орталық мемлекеттік органдар заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) тiзбеге сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiсті ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкiметiне қабылданған шаралар туралы хабарласын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 25 наурыздағы
N 64-ө өкімімен
бекiтiлген
"Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының
2004 жылғы 9 қарашадағы Заңын iске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық кесiмдердiң
тiзбесi
Р/с
N
Нормативтік құқықтық
кесімнің атауы
Кесімнің нысаны
Орындалу
мерзімі
Орын-
далуына
жауапты
мемле-
кеттік
орган
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң кейбiр
шешiмдерiне өзгерiс-
тер мен толықтырулар
енгiзу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
2005 жылғы
маусым
ИСМ
2.
Саудадағы техникалық
кедергiлер, санитар-
лық және фитосани-
тарлық шаралар жөнiн-
дегi ақпараттық орта-
лықты құру және оның
жұмыс iстеуi ережесiн
бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
2005
жылғы
мамыр
ИСМ
3.
Сәйкестiктi растау
жөнiндегi органдарды,
сынақ зертханаларын (орталықтарды) аккредиттеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң
қаулысы
2005 жылғы
маусым
ИСМ
4.
Мемлекеттiк стандарт-
тарды және техника-
лық-экономикалық
ақпарат жiктеуiштерiн
әзiрлеу, келiсу,
есепке алу, бекiту,
сараптау, өзгерту,
жою және қолданысқа
енгiзу ережесiн
бекiту туралы
Уәкiлеттi органның бұйрығы
2005
жылғы
сәуiр
ИСМ
5.
Стандарттау, сәйкес-
тiктi растау және
аккредиттеу жөнiндегі
сарапшы-аудиторларды дайындау және
аттестаттау ережесiн
бекiту туралы
Уәкiлетті органның
бұйрығы
2005 жылғы
сәуiр
ИСМ
6.
Халықаралық, өңiрлiк,
ұлттық стандарттарды,
техникалық-экономи-
калық ақпарат жiктеу-
iштерiн есепке алу
және қолдану ережесiн, Қазақстан
Республикасының
аумағында шет мемле-
кеттердiң стандарт-
тау, сәйкестiкті
растау және аккредит-
теу жөнiндегi ереже-
лерi мен ұсынымдарын
бекiту туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005 жылғы
мамыр
ИСМ
7.
Мемлекеттiк стандарт-
тау жоспарлары мен
бағдарламаларын
әзiрлеу ережесiн
бекiту туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005 жылғы
мамыр
ИСМ
8.
Мемлекеттiк органдар-
дың, стандарттау
жөнiндегi техникалық
комитеттердiң және
сәйкестiктi растау
жөнiндегi органдар-
дың қатысуымен жұмыс-
тар жүргізу ережесiн
бекiту туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005 жылғы
мамыр
ИСМ
9.
Саудадағы техникалық кедергiлер, санитар-
лық және фитосанитар-
лық шаралар жөнiндегi
ақпараттық орталық
хабарламаларының
нысанын, оларды тол-
тыру және ұсыну ере-
жесiн бекiту туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005
жылғы
маусым
ИСМ
10.
Стандарттау жөніндегі
техникалық комитет-
тердiң құрылу, жұмыс
iстеу және таратылу
ережесiн бекiту
туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005
жылғы
сәуiр
ИСМ
11.
Стандарттарды және стандарттау, метроло-
гия, сертификаттау,
аккредиттеу жөнiнде-
гi нормативтік құжаттарды, стан-
дарттар каталогтары
мен сiлтемелерiн
шығару және пайдала-
нушыларды олармен және олар туралы ақпаратпен қамтамасыз
ету ережесiн бекiту
туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005
жылғы
сәуiр
ИСМ
12.
Берiлген сәйкестiк
сертификаттарының
қолданысын немесе
сәйкестiк туралы
декларацияны тiркеу-
дiң қолданысын тоқта-
та тұру немесе олар-
дың күшін жою ереже-
сiн бекiту туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005 жылғы
мамыр
ИСМ
13.
Сәйкестiктi растау
жөнiндегi аккредит-
телген органның
инспекциялық тексеру
жүргiзу ережесiн
бекiту туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005
жылғы
сәуiр
ИСМ
14.
Шетелдiк сәйкестiк
сертификаттарын,
сынақ хаттамаларын,
сәйкестiк белгiлерiн
және сәйкестiктi
растау саласындағы
өзге де құжаттарын
тану ережесiн бекiту
туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005 жылғы
мамыр
ИСМ
15.
Аккредиттеу аттеста-
тының нысанын бекiту
туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005
жылғы
сәуiр
ИСМ
16.
Мемлекеттiк орган
жанынан техникалық
реттеу саласындағы
сараптама кеңесiн
құру туралы
Уәкiлетті органның бұйрығы
2005 жылғы
сәуiр
Мемле-
кеттік
орган-
дар
техни-
калық
реттеу
сала-
сындағы
өз құ-
зыреті
шегiнде
Ескертпе:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 марта 2005 года N 64-p
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" (далее - перечень).
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан и иным центральным государственным органам в установленном законодательством порядке:
1) разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 марта 2005 года N 64-p
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях реализации
Закона Республики Казахстан от 9 ноября
2004 года "О техническом регулировании"
N
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Срок
испол-
нения
Госу-
дарст-
венный
орган,
ответст-
венный
за
испол-
нение
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
ПостановлениеПравительства Республики Казахстан
Июнь
2005
года
МИТ
2.
Об утверждении Правил создания и функционирова-
ния Информационного
центра по техническим
барьерам в торговле,
санитарным и фитосанитарным мерам
ПостановлениеПравительства
Республики
Казахстан
май
2005
года
МИТ
3.
Об утверждении Правил
аккредитации органов по
подтверждению соответствия, испытательных
лабораторий (центров)
ПостановлениеПравительства Республики
Казахстан
Июнь
2005
года
МИТ
4.
Об утверждении Правил
разработки, согласования,
учета, утверждения, экс-
пертизы, изменения, отме-
ны и введения в действие
государственных стандар-
тов и классификаторов
технико-экономической
информации
Приказ
уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
МИТ
5.
Об утверждении Правил
подготовки и аттестации
экспертов-аудиторов по
стандартизации, подтверж-
дению соответствия и
аккредитации
Приказ
уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
МИТ
6.
Об утверждении Правил
учета и применения между-
народных, региональных,
национальных стандартов, классификаторов технико-
экономической информации,
правил и рекомендаций
иностранных государств по
стандартизации, подтверж-
дению соответствия и аккредитации на террито-
рии Республики Казахстан
Приказ уполномочен-
ного органа
май 2005 года
МИТ
7.
Об утверждении Правил
разработки планов и прог-
рамм государственной
стандартизации
Приказ
уполномочен-
ного органа
май
2005
года
МИТ
8.
Об утверждении Правил проведения работ с учас-
тием государственных ор-
ганов, технических коми-
тетов по стандартизации и органов по подтвержде-
нию соответствия
Приказ
уполномочен-
ного органа
май
2005
года
МИТ
9.
Об утверждении формы, правил заполнения и
представления уведомлений
Информационного центра
по техническим барьерам
в торговле, санитарным и
фитосанитарным мерам
Приказ
уполномочен-
ного органа
июнь
2005
года
МИТ
10.
Об утверждении Правил создания, работы и ликви-
дации технических коми-
тетов по стандартизации
Приказ
уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
МИТ
11.
Об утверждении Правил из-
дания и обеспечения поль-
зователей стандартами и
нормативными документами
по стандартизации, метро-
логии, сертификации, ак-
кредитации, каталогами и указателями стандартов и информацией о них
Приказ уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
МИТ
12.
Об утверждении Правил приостановления или отме-
ны действия выданных
сертификатов соответст-
вия или действия регист-
рации декларации о соот-
ветствии
Приказ
уполномочен-
ного органа
май
2005
года
МИТ
13.
Об утверждении Правил
проведения инспекционной
проверки аккредитованным
органом по подтверждению
соответствия
Приказ
уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
МИТ
14.
Об утверждении правил
признания иностранных
сертификатов соответст-
вия, протоколов испыта-
ний, знаков соответствия и иных документов в сфере
подтверждения соответст-
вия
Приказ
уполномочен-
ного органа
май
2005
года
МИТ
15.
Об утверждении формы
аттестата аккредитации
Приказ
уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
МИТ
16.
О создании экспертного
совета в области техни-
ческого регулирования
при государственном
органе
Приказ
уполномочен-
ного органа
апрель
2005
года
Государ-
ственные
органы в пределах своей
компетен-
ции в
области
техничес-
кого ре-
гулиро-
вания
Примечание:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.