Республикалық маңызы бар Арыс және Қарақтау мемлекеттiк қорық аймағының кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 23 мамырдағы N 138-ө Өкімі
"Республикалық маңызы бар мемлекеттiк қорық аймақтарын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 382  қаулысының 3-тармағын орындау үшiн:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгiмен және Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгімен бiрлесiп:
1) 2005 жылғы 1 шiлдеге дейiнгi мерзiмде алаңы 4000 гектар аумақтағы "Заречное" кен орнының жұмыс iстейтiнiн ескере отырып, республикалық маңызы бар Арыс және Қарақтау мемлекеттiк қорық аймағының шекарасын нақтыласын;
2) 2005 жылдың аяғына дейiн жалпы алаңы 4000 гектар жер учаскесiн Оңтүстiк Қазақстан облысы Отырар ауданының жер қоры санатынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерiнiң санатына республикалық маңызы бар Арыс және Қарақтау мемлекеттік қорық аймағына ауыстыру жөнiндегi материалдарды дайындауды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп, 2005 жылдың аяғына дейiн заңнамада белгiленген тәртiппен "Шетелдiк инвестициялармен Қазақстан-Ресей-Қырғыз бiрлескен кәсiпорны "Заречное" акционерлiк қоғамының "Заречное" кен орнын игеруiн ескере отырып, республикалық маңызы бар Арыс және Қарақтау мемлекеттiк қорық аймағы үшiн қосымша арнайы экологиялық талаптар енгiзсiн.
3. "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлiк қоғамына (келiсiм бойынша) осы өкімде көзделген iс-шаралардың қаржыландырылуын қамтамасыз ету ұсынылсын.
Премьер-Министр

Некоторые вопросы Арысской и Карактауской государственной заповедной зоны республиканского значения
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 мая 2005 года N 138-p
Во исполнение пункта 3  постановления  Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 382 "Об организации государственных заповедных зон республиканского значения":
1. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и акиматом Южно-Казахстанской области:
1) в срок до 1 июля 2005 года уточнить границы Арысской и Карактауской государственной заповедной зоны республиканского значения с учетом функционирования месторождения "Заречное" на территории площадью 4000 гектаров;
2) до конца 2005 года обеспечить подготовку материалов по переводу земельного участка общей площадью 4000 гектаров в Арысскую и Карактаускую государственную заповедную зону республиканского значения из категории земель запаса Отрарского района Южно-Казахстанской области в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
2. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке до конца 2005 года ввести дополнительные специальные экологические требования для Арысской и Карактауской государственной заповедной зоны республиканского значения с
учетом освоения месторождения "Заречное" акционерным обществом "Казахстанско-
Российско-Кыргызское совместное предприятие с иностранными инвестициями "Заречное".
3. Рекомендовать акционерному обществу "Национальная атомная компания "Казатомпром" (по согласованию) обеспечить финансирование мероприятий, предусмотренных настоящим распоряжением.
Премьер-Министр