Физикадан VII Азиаттық олимпиаданы өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 31 тамыздағы N 239-ө Өкімі
1. Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгiнiң 2006 жылғы 23-30 сәуiрде Алматы қаласында физикадан VII Азиаттық олимпиада (бұдан әрi - VII Азиаттық олимпиада) өткiзу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қоса берілiп отырған VII Азиаттық олимпиаданы дайындау және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетінің құрамы бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгi Алматы қаласының әкiмдігімен бiрлесіп, VII Азиаттық олимпиаданы дайындауды және өткiзудi қамтамасыз етсiн.
4. VII Азиаттық олимпиаданы дайындауға және өткiзуге байланысты iс-шараларды қаржыландыру 010 "Республикалық маңызы бар республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарын, мектептен тыс iс-шаралар өткiзу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi - мемлекеттік орган - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің 2006 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаты есебiне және шегіне жатқызылсын.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің шақыруы бойынша VII Азиаттық олимпиадаға қатысушы шетелдiк азаматтарға визалық қолдауды ресiмдеуге және визалар беруге жәрдем көрсетсiн.
6. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi қоғамдық тәртiптi сақтауды, VII Азиаттық олимпиадаға қатысушылардың және оның ресми адамдарының болатын және олимпиада өтетiн орындарда қауіпсiздiгiн қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлігі VII Азиаттық олимпиадаға қатысушыларды әуежайлар мен темiр жол вокзалдарында қарсы алу және шығарып салу үшiн жағдай жасауды қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi VII Азиаттық олимпиадаға қатысушылар мен оның ресми адамдарының денсаулық жағдайын сақтау үшiн медициналық көмектi қамтамасыз етсiн.
9. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі VII Азиаттық олимпиаданы дайындау және өткiзу барысын, сондай-ақ оның ашылуы мен жабылуы жөнiндегі салтанатты iс-шараларды бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен жариялауды қамтамасыз етсiн.
10. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi 2006 жылғы 1 маусымға дейiнгі мерзiмде VII Азиаттық олимпиаданы ұйымдастыру мен өткізу қорытындылары туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2005 жылғы 31 тамыздағы
N 239-ө өкімімен
бекiтiлген
Физикадан VII Азиаттық олимпиаданы дайындау және
өткiзу жөнiндегі ұйымдастыру комитетiнiң құрамы

О проведении VII Азиатской олимпиады по физике
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 августа 2005 года N 239-р
1. Принять предложение Министерства образования и науки Республики Казахстан о проведении VII Азиатской олимпиады по физике с 23 по 30 апреля 2006 года в городе Алматы (далее - VII Азиатская олимпиада).
2. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению VII Азиатской олимпиады.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с акиматом города Алматы обеспечить подготовку и проведение VII Азиатской олимпиады.
4. Финансирование мероприятий, связанных с подготовкой и проведением VII Азиатской олимпиады, отнести за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2006 год, Министерства образования и науки Республики Казахстан - государственного органа - администратора республиканской бюджетной программы 010 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения".
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать содействие в оформлении визовой поддержки и выдаче виз иностранным гражданам-участникам VII Азиатской олимпиады по приглашению Министерства образования и науки Республики Казахстан.
6. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить охрану общественного порядка, безопасность участников и официальных лиц VII Азиатской олимпиады в местах их проживания и проведения олимпиады.
7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить условия для встречи и проводов участников VII Азиатской олимпиады в аэропортах и железнодорожных вокзалах.
8. Министерству здравоохранения Республики Казахстан обеспечить медицинскую помощь для сохранности состояния здоровья участников и официальных лиц VII Азиатской олимпиады.
9. Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода подготовки и проведения VII Азиатской олимпиады, а также торжественных мероприятий по ее открытию и закрытию.
10. Министерству образования и науки Республики Казахстан в срок до 1 июня 2006 года представить в Правительство Республики Казахстан информацию об итогах организации и проведения VII Азиатской олимпиады
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 августа 2005 года N 239-р
Состав
организационного комитета по подготовке
и проведению VII Азиатской олимпиады по физике

1. Әйтiмова                  - Қазақстан Республикасының
Бiрғаным Сарықызы           Бiлiм және ғылым министрi, төрайым
2. Тасмағамбетов             - Алматы қаласының әкiмi,
Иманғали Нұрғалиұы          төрайымның орынбасары
3. Тоқаев                    - Қазақстан Республикасының
Қасымжомарт Кемелұлы        Сыртқы iстер министрi
4. Дунаев                    - Қазақстан Республикасының
Арман Ғалиасқарұлы          Қаржы министрi
5. Келiмбетов                - Қазақстан Республикасының
Қайрат Нематұлы             Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрi
6. Тұрысбеков                - Қазақстан Республикасының
Зауытбек Қауысбекұлы        Iшкi iстер министрi
7. Мамин                     - Қазақстан Республикасының
Асқар Ұзақбайұлы            Көлiк және коммуникация
министрі
8. Досаев                    - Қазақстан Республикасының
Ерболат Асқарбекұлы         Денсаулық сақтау министрi
9. Қосыбаев                  - Қазақстан Республикасының
Eceтжaн Мұратұлы            Мәдениет, ақпарат және спорт
министрі
10. Айсина                   - Қазақстан Республикасының
Майра Арапқызы             Бiлiм және ғылым вице-министрi
11. Қожамқұлов               - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Төлеген Әбдісағиұлы        университетінің ректоры
12. Битуова                  - "Дарын" республикалық ғылыми-
Тілдаш Рысқұлбекқызы        практикалық орталығының
директоры

1. Айтимова Бырганым Сариевна     - Министр образования
и науки Республики
Казахстан, председатель
2. Тасмагамбетов                  - Аким города Алматы,
Имангали Нургалиевич             заместитель председателя
3. Токаев Касымжомарт Кемелевич   - Министр иностранных дел
Республики Казахстан
4. Дунаев Арман Галиаскарович     - Министр финансов
Республики Казахстан
5. Келимбетов Кайрат Нематович    - Министр экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
6. Турисбеков Заутбек Каусбекович - Министр внутренних дел
Республики Казахстан
7. Мамин Аскар Узакбаевич         - Министр транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан
8. Досаев Ерболат Аскарбекович    - Министр здравоохранения
Республики Казахстан
9. Косубаев Есетжан Муратович     - Министр культуры,
информации и спорта
Республики Казахстан
10. Айсина Майра Араповна         - вице-министр образования
и науки Республики Казахстан
11. Кожамкулов                    - ректор Казахского
Толеген Абдисагиевич            национального университета
им. Аль-Фараби
12. Битуова Тильдаш Рыскулбековна - директор Республиканского
научно-практического
центра "Дарын"