"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 11 қазандағы N 286-ө Өкімі
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi  Заңын  (бұдан әрi - Заң) іске асыру мақсатында:
1. Қоса берiліп отырған Заңды iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесiмдердiң тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі мүдделi мемлекеттік органдармен бiрлесiп тізбеге, сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлесiн және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң бекiтуіне енгізсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 11 қазандағы
N 286-ө өкіміне
бекiтілген
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы"
Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық кесімдердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік-
құқықтық кесімнің атауы
Кесімнің нысаны
Орындалу мерзімі
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
1
2
3
4
5
1
Қарулы Күштерде,
басқа да әскер-
лер мен әскери құралымдарда әскери қызметті өткеру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Президенті-
нің Жарлығы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
(жинақтау),
ІІМ, ТЖМ, ҰҚК
(келісім бойынша), РҰ
(келісім бойынша),
ПКҚ (келісім бойынша)
2
Қарулы Күштерде,
басқа да әскерлер мен әскери құралым-
дарда әскери лауазымдардың және оларға сәйкес әскери атақтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Президенті-
нің Жарлығы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині (жинақтау),
ІІМ, ТЖМ, ҰҚК
(келісім бойынша), РҰ (келісім бойынша),
ПКҚ (келісім бойынша)
3
Қарулы Күштердің, басқа
да әскерлер мен әскери құралым-
дардың әскери киім нысанын және айырым
белгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Президенті-
нің Жарлығы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині (жинақтау),
ІІМ, ТЖМ, ҰҚК
(келісім бойынша), РҰ (келісім бойынша),
ПКҚ (келісім бойынша)
4
Қарулы Күштерді,
басқа да әскерлер мен әскери құралымдарды әскери киім нысанымен жабдықтау нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині (жинақтау),
ІІМ, ТЖМ, ҰҚК
(келісім бойынша), РҰ (келісім бойынша),
ПКҚ (келісім бойынша)
5
Азаматтарды әскери қызметке даярлау ережесін
бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині (жинақтау),
БҒМ
6
Әскери міндет-
тілер мен шақырылушыларды әскери есепке алу тәртібі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
7
Қарулы Күштерде,
басқа да әскерлер мен әскери құралым-
дарда әскери-
дәрігерлік
сараптама өткізу
ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині (жинақтау),
ДСМ, ІІМ, ТЖМ,
Еңбекмині, ҰҚК
(келісім бойынша),
РҰ (келісім бойынша), ПКҚ (келісім бойынша)
8
Азаматтарды әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және өткізу
ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
9
Қазақстан Республикасының
азаматтарын әскери қызметке шақыру кейінге қалдырылатын мамандықтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
10
Әскери міндеттілер әскери жиындар-
дан босатылатын мамандықтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
11
Азаматтарды жалпыға бірдей
әскери оқыту бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
12
Қазақстан Республикасының
кейбір норматив-
тік құқықтық кесімдеріне әскери міндет-
тілік және әскери қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысы
2005 жылғы қараша
Қорғанысмині
Ескерту: ІІМ - Iшкi iстер министрлігі, ДСМ - Денсаулық сақтау
министрлiгі, Қорғанысминi - Қорғаныс министрлігі, БҒМ - Білім және
ғылым министрлігі, Еңбекмині - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі, ТЖМ - Төтенше жағдайлар министрлігі, ҰҚҚ - Ұлттық
қауіпсіздік комитеті, РҰ - Республикалық ұлан, ПКҚ - Президенттің Күзет қызметі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 октября 2005 года N 286-p
В целях реализации  Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" (далее - Закон):
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона (далее - перечень).
2. Министерству обороны Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 октября 2005 года N 286-p
Перечень
нормативных правовых актов,
принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан
"О воинской обязанности и воинской службе"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма
акта
Срок
испол-
нения
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
1
2
3
4
5
1
Об утверждении
Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах,
других войсках и воинских формированиях
Указ
Президента
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО (созыв), МВД,
МЧС, КНБ (по
согласованию), РГ (по согласованию),
СОП (по согла-
сованию)
2
Об утверждении
Перечня воинских должностей и
соответствующих
им воинских званий в Вооруженных Силах, других войсках и
воинских формированиях
Указ
Президента
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005
года
МО (созыв), МВД,
МЧС, КНБ (по
согласованию), РГ (по согласованию),
СОП (по согла-
сованию)
3
Об утверждении военной формы одежды и знаков различия Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований
Указ
Президента
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005
года
МО (созыв), МВД,
МЧС, КНБ (по
согласованию), РГ (по
согласованию),
СОП (по согла-
сованию)
4
Об утверждении норм
снабжения военной формой одежды
Вооруженных Сил, других войск и
воинских формирований
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005
года
МО (созыв), МВД,
МЧС, КНБ (по согласованию), РГ (по
согласованию),
СОП (по согла-
сованию)
5
Об утверждении Правил подготовки граждан к воинской службе
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005
года
МО (созыв), МОН
6
Об утверждении Правил о порядке воинского
учета военнообязанных и призывников
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005
года
МО
7
Об утверждении Правил
проведения военно-
врачебной экспертизы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО (созыв), МЗ,
МВД, МЧС, МТСЗН,
КНБ(по согласованию),
РГ (по согласо-
ванию), СОП (по
согласованию)
8
Об утверждении Правил
организации и проведения призыва граждан на воинскую
службу
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО
9
Об утверждении Перечня
специальностей, по
которым гражданам
Республики Казахстан предоставляется отсрочка от призыва на воинскую службу
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО
10
Об утверждении Перечня
специальностей, по
которым военнообязанные
освобождаются от
воинских сборов
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО
11
Об утверждении
Программы всеобщего военного обучения граждан
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО
12
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
по вопросам воинской
обязанности и воинской службы
Постановле-
ние Прави-
тельства
Республики
Казахстан
Ноябрь
2005 года
МО
Примечание:
МВД - Министерство внутренних дел,
МЗ - Министерство здравоохранения,
МО - Министерство обороны,
МОН - Министерство образования и науки,
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения,
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям,
КНБ - Комитет национальной безопасности,
РГ - Республиканская гвардия,
СОП - Служба охраны Президента